Tak rozwija się rynek magazynów energii w USA

Tak rozwija się rynek magazynów energii w USA
Fot. GTM Research
REKLAMA

O ile do tej pory o dynamice rozwoju rynku stacjonarnych magazynów energii w Stanach Zjednoczonych decydował głównie segment przemysłowych urządzeń montowanych „przed licznikiem”, w ostatnich kwartałach widać rosnący udział w rynku urządzeń do gromadzenia energii w domach.

Jak wynika z danych amerykańskiej firmy konsultingowej GTM Research, w drugim kwartale rynek stacjonarnych magazynów energii w USA zainstalował urządzenia o pojemności 156,5 MWh, czyli niemal o 1/5 większej niż pojemność magazynów uruchomionych w pierwszym kwartale (123,6 MWh).

W ujęciu zainstalowanych mocy wzrost kwartał do kwartału wyniósł 42 proc. – z poziomu 43,6 MW odnotowanego w pierwszym kwartale br. do 61,8 MW w drugim kwartale.

Wcześniej, w pierwszym kwartale br., w którym zamontowano magazyny energii o mocy 43,6 MW, odnotowano spadek instalacji tych urządzeń w stosunku do wcześniejszego kwartału, w którym zainstalowano w sumie 62,1 MW.

W pierszym kwartale zainstalowano domowe magazyny energii o mocy 15,9 MW, a liderami tego rynku wśród amerykańskich stanów były zdecydowanie Kalifornia i Hawaje.

Wynik odnotowany w pierwszym kwartale oznaczał w ujęciu rok do roku spadek nawet o 39 proc., przy czym GTM tłumaczy relatywnie wysoki wynik za pierwszy kwartał 2017 r. instalacjami magazynów w kalifornijskim Aliso Canyon.

Dynamikę rozwoju amerykańskiego rynku magazynów energii z podziałem na poszczególne segmenty obrazuje powyższa grafika, gdzie najjaśniejszy kolor to instalacje przemysłowe w segmencie "front-of-meter", kolejny segment to instalacje komercyjne, a najciemniejszym kolorem oznaczono potencjał instalacji w sektorze domowych magazynow energii (dane w MW, grafika GTM Research). 

red. gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...

Kredyty pomostowe do dotacji na budowę biogazowni.

Katana Konsulting zaprasza wszystkich Wnioskodawców aplikujących obecnie o bezzwrotne dotacje unijne czytaj dalej...

Sprzedam Projekt elektrowni słonecznej 0,5 MW z wygraną aukcją (398 zł za 1 MWh) wraz z gruntem oraz projekt 0,5 MW z gruntem, 30 km od Wrocławia

Oferta sprzedaży100 % udziałów w spółce Perpetum Energia sp z o.o. Właściciela Elektrown isłonecznej czytaj dalej...

Enercon E40 500 kw Certyfikaty

Na sprzedaz Enercon E40 500 kw woj wielkopolskie ziemia dziierżawa osoby zainteresowane proszę czytaj dalej...