Stadion w Amsterdamie ma swój magazyn energii

Stadion w Amsterdamie ma swój magazyn energii
Fot. The Mobility House
REKLAMA

Na znajdującym się w Amsterdamie stadionie Johan Cruijff ArenA uruchomiono bateryjny magazyn energii o mocy 3 MW, który zwiększy bezpieczeństwo zasilania obiektu i który będzie mógł przyjąć nadwyżki energii ze zlokalizowanej na dachu stadionu instalacji fotowoltaicznej.

Na stadionie miejskim w Amsterdamie uruchomiono bateryjny magazyn energii o mocy 3 MW i pojemności 4 MWh. Umowa z operatorem magazynu energii została podpisana przez spółkę zarządzającą stadionem na okres 10 lat.

Dzięki tej instalacji zmniejszy się wykorzystanie generatorów diesla zaspokajających dotychczas szczytowe zapotrzebowanie na energię mieszczącego nawet 51 tys. osób obiektu, a jej uruchomienie odciąży lokalną sieć energetyczną w czasie odbywających się na stadionie meczów czy koncertów.

Magazyn energii będzie też mógł gromadzić nadwyżki energii produkowanej ze znajdującej się na dachu Johan Cruijff ArenA instalacji fotowoltaicznej złożonej z 4,2 tys. modułów.

 Wkrótce będziemy w stanie gromadzić energię z naszych paneli fotowoltaicznych i wiatraków, aby wykorzystać ją, kiedy jest potrzebna. W przyszłości Amsterdam Arena będzie pierwszym stadionem na świecie, który nie będzie już wykorzystywać paliw kopalnych – zapewniał podczas podpisania kontraktu na dostawę magazynu energii Henk Markerink, CEO spółki zarządzającej stadionem.

W magazynie energii wykorzystano baterie „z drugiej ręki” stosowane wcześniej w 148 elektrycznych Nissanach Leaf. System zarządzania bateriami został wykonany przez firmy Eaton i The Mobility House.

Nasza technologia do tej pory umożliwiła zastosowanie 2 tys. baterii z samochodów elektrycznych w stacjonarnych magazynach energii. Obecnie jest już technicznie możliwe zintegrowanie samochodów elektrycznych z siecią w celu oferowania usług sieciowych. To jeszcze zbliży świat energii i motoryzacji, tworząc warunki do rozwoju nowych modeli biznesowych – komentuje Thomas Raffeiner, CEO The Mobility House.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...