Stadion w Amsterdamie ma swój magazyn energii

Stadion w Amsterdamie ma swój magazyn energii
Fot. The Mobility House
REKLAMA

Na znajdującym się w Amsterdamie stadionie Johan Cruijff ArenA uruchomiono bateryjny magazyn energii o mocy 3 MW, który zwiększy bezpieczeństwo zasilania obiektu i który będzie mógł przyjąć nadwyżki energii ze zlokalizowanej na dachu stadionu instalacji fotowoltaicznej.

Na stadionie miejskim w Amsterdamie uruchomiono bateryjny magazyn energii o mocy 3 MW i pojemności 4 MWh. Umowa z operatorem magazynu energii została podpisana przez spółkę zarządzającą stadionem na okres 10 lat.

Dzięki tej instalacji zmniejszy się wykorzystanie generatorów diesla zaspokajających dotychczas szczytowe zapotrzebowanie na energię mieszczącego nawet 51 tys. osób obiektu, a jej uruchomienie odciąży lokalną sieć energetyczną w czasie odbywających się na stadionie meczów czy koncertów.

Magazyn energii będzie też mógł gromadzić nadwyżki energii produkowanej ze znajdującej się na dachu Johan Cruijff ArenA instalacji fotowoltaicznej złożonej z 4,2 tys. modułów.

 Wkrótce będziemy w stanie gromadzić energię z naszych paneli fotowoltaicznych i wiatraków, aby wykorzystać ją, kiedy jest potrzebna. W przyszłości Amsterdam Arena będzie pierwszym stadionem na świecie, który nie będzie już wykorzystywać paliw kopalnych – zapewniał podczas podpisania kontraktu na dostawę magazynu energii Henk Markerink, CEO spółki zarządzającej stadionem.

W magazynie energii wykorzystano baterie „z drugiej ręki” stosowane wcześniej w 148 elektrycznych Nissanach Leaf. System zarządzania bateriami został wykonany przez firmy Eaton i The Mobility House.

Nasza technologia do tej pory umożliwiła zastosowanie 2 tys. baterii z samochodów elektrycznych w stacjonarnych magazynach energii. Obecnie jest już technicznie możliwe zintegrowanie samochodów elektrycznych z siecią w celu oferowania usług sieciowych. To jeszcze zbliży świat energii i motoryzacji, tworząc warunki do rozwoju nowych modeli biznesowych – komentuje Thomas Raffeiner, CEO The Mobility House.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Panele Longi Mono Full PERC 300W 0,28 eur/w /

Panele Longi Mono Full PERC 300W 362 zł netto szt dostawa listopad czytaj dalej...

Kupie projekty PV z kwalifikacją do aukcji

Jesteśmy zainteresowani zakupem do 15 projektów PV do listopadowej aukcji. Zapraszam do przesłania czytaj dalej...

fotowoltaika

FOTOWOLTAIKA - poszukuję wspólnika inwestora w celu realizacji projektu PV o mocy 986 kW z pozwoleni czytaj dalej...

KUPIĘ PROJEKTY PV. SZYBKA TRANSAKCJA.

WITAM, KUPIĘ PROJEKTY PV Z PREKWALIFIKACJĄ. SZYBKA TRANSAKCJA JESZCZE PRZED LISPTOPADOWĄ AUKCJĄ. TE czytaj dalej...