Magazyny energii za 0 funtów

Magazyny energii za 0 funtów
Fot. Younicos
REKLAMA

Dwie brytyjskie firmy działające dotąd na rynku odnawialnych źródeł energii przygotowały wspólna ofertę, w ramach której brytyjskie firmy będą mogły otrzymać bateryjne magazyny energii bez jakichkolwiek początkowych kosztów.

Firmy Thrive Renewables i Aura Power utworzyły joint venture, w ramach którego zaoferują brytyjskiemu biznesowi bateryjne magazyny energii. W tej ofercie nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie przyjęty model biznesowy, w którym klienci nie będą ponosić w związku z instalacją magazynów energii żadnych, początkowych kosztów.

Thrive Renewables i Aura Power po zainstalowaniu magazynu energii w danej firmie będą zarządzać jego pracą, otrzymując określoną część wygenerowanych dzięki niemu zysków i partycypując w uzyskanych oszczędnościach.

Magazyny energii mają pomóc w obniżeniu kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw, dzięki uniknięciu poboru energii z sieci w okresie szczytowego zapotrzebowania, gdy jest ona najdroższa.

Dodatkowo urządzenia dostarczone przez Thrive Renewables i Aura Power mają zarabiać na świadczeniu usług sieciowych takich jak utrzymywanie odpowiedniej częstotliwości sieci.

Magazyny energii mają też pomóc w utrzymaniu odpowiedniej jakości energii w firmach, w których wymagają tego procesy produkcyjne.

Korzyścią ma być także zabezpieczenie się przed ewentualnymi wzrostami cen energii w przyszłości oraz możliwość utrzymania produkcji na wypadek blackoutu.

Thrive Renewables i Aura Power wskazują ponadto na potencjalny efekt synergii w przypadku inwestycji przedsiębiorstwa we własne, odnawialne źródła energii czy wdrożenia floty samochodów elektrycznych.

Oferta ma być skierowana do firm wydających do roku na energię elektryczną przynajmniej 500 tys. funtów. Jaka jest liczba takich firm?

Thrive Renewables wylicza, że około 8 tys. brytyjskich firm konsumuje co roku 10 GWh energii, wydając na to rocznie przynajmniej 1 mln funtów. Firm, które energia elektryczna kosztuje przynajmniej 0,5 mln funtów, jest znacznie więcej.

Przyjęto, że oferowane będą bateryjne magazyny energii o mocy od 0,5 MW, które będzie można umieścić wewnątrz budynków lub w wolno stojących kontenerach.

Uruchomienie magazynu energii ma zajmować, licząc od podpisania kontraktu, od trzech do sześciu miesięcy. Sama instalacja i podłączenie magazynu energii mają trwać kilka dni.

Autorzy nowego modelu biznesowego wyliczają, że firmy posiadające baterie o mocy 2 MW mogą zaoszczędzić ponad milion funtów, w ramach standardowego kontraktu, w okresie 15 lat.

Oferujemy biznesowi proste rozwiązanie. Bierzemy na siebie ryzyko, odpowiadamy za inwestycję i zarządzamy bateriami, aby zmaksymalizować dwustronne korzyści. Nasi klienci mogą skupić się na swoim podstawowym biznesie, zaoszczędzając dziesiątki tysięcy funtów już od pierwszego roku – komentuje Matthew Clayton z Thrive Renewables.

Deweloper Thrive Renewables skupiał się dotąd na realizacji projektów w energetyce wiatrowej, wodnej i słonecznej, budując portfolio instalacji o łącznej mocy 104 MW.

Z kolei Aura Power posiada już doświadczenie w uruchamianiu przemysłowych, bateryjnych magazynów energii. W sierpniu 2017 r. uruchomiła, największy w tamtym czasie na Wyspach, bateryjny magazyn energii o mocy 15 MW, który znajduje się w Lockleaze k. Bristolu, a także ma na koncie wykonanie bateryjnego magazynu o mocy 10 MW, który znajduje się w Nevendon w Essex.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...