BMZ Poland zaoferuje domowe magazyny energii

BMZ Poland zaoferuje domowe magazyny energii
Fot. BMZ
REKLAMA

Producent  baterii litowo-jonowych i systemów magazynowania energii będzie sprzedawać w naszym kraju dedykowane prosumentom magazyny energii. W tym celu gliwicka firma nawiązała współpracę z wrocławską firmą Soltech Service.

Jak podała gliwicka firma, razem z Soltech Service zaoferuje system, który ma umożliwić prosumentom nie tylko produkcję i magazynowanie energii, ale również generowanie zysków na jej udostępnianiu. Jego elementem ma być magazyn energii produkowany przez BMZ.

Przy sprzyjającej pogodzie, gdy generowana jest duża ilość prądu, magazyn gromadzi ją i przechowuje praktycznie bez strat. Powstały zapas można w ten sposób zachować na okres, w którym produkcja prądu będzie mniejsza i wtedy skonsumować tę darmową energię – komentuje Andrzej Cebrat z firmy SolTech Service.

BMZ Poland informuje, że opracowany w Gliwicach system Energy Storage System X charakteryzuje większa pojemność wynosząca ponad 10 kWh niż wcześniejsze, mniejsze magazyny energii BMZ – przy tej samej objętości i wadze.

Niemiecki oddział BMZ informował ostatnio, że w celu dystrybucji jego magazynów energii na rynku niemieckim nawiąże współpracę z producentem modułów fotowoltaicznych Heckert Solar.

W Niemczech mają być oferowane magazyny energii o pojemnościach 6,7 kWh, 8,5 kWh oraz 10 kWh, a z poszczególnych modułów baterii można tworzyć większe magazyny o pojemnościach liczonych w setkach kWh.

Magazyny energii BMZ mają być kompatybilne z falownikami fotowoltaicznymi SMA Sunny Islands, Victron, Delios i Studer. BMZ pokaże swoje rozwiązania z zakresu magazynowania energii na targach Intersolar, które odbędą się w przyszłym miesiącu w Monachium.

Wywodząca się z Niemiec grupa BMZ produkuje baterie litowo-jonowe w Chinach, USA i Polsce – w rozbudowanym w ubiegłym roku zakładzie w Gliwicach.

Na całym świecie BMZ zatrudnia około 3 tys. pracowników, z czego około 800 jest zatrudnionych w polskim oddziale firmy.

Spółka BMZ Poland powstała w 2010 roku jako oddział BMZ GmBH, a w ubiegłym roku otworzyła kosztem 9 mln euro fabrykę w Gliwicach. Kolejna hala produkcyjna BMZ Poland ma powstać do końca 2019 r.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
analityk |
Magazyny energii tej firmy będą na 100% droższe niż B-Box firmy BYD (ceny od 6,2 (2,5kWh) do 26tyś zł (10kWh). Lepiej już wybrać akumulatory żelowe AGM 12V 250Ah za 1800zł. Wtedy pojemność 6kWh kosztuje ok 3600zł a nie 15-20tys jak w przypadku LG Chem, Samsunga czy właśnie BMZ
SDF |
Tylko po co kiedy do 40KW mamy w Polsce Net-Metering i naszą sięć traktujemy jako akumulator. W dzień wpuszczamy w nocy odbieramy z stratą 20/30%> Dla ciekawych systemy offgridowe też mają straty na falowniku wyspowym średnio 10% i na akumulatorze średnio 15%.
LK |
@ analityk - zawsze możesz jeździć Golfem MK1 zamiast MK7 (jest tak samo przestarzały i technologicznie zacofany jak Akku żelowe :) Ale wiem polacy = biedny naród, bez grosza w portfelu i musi wybrać to co tanie :)
Ciekawski |
@ LK - I będziesz patrzył przez taką samą szybę, lusterka itd w MK1 jak w MK7, Może zamiast wybierać która technologia jest lepsza a która gorsza powinno się wskazywać jakiej funkcjonalności oczekuje od niej - i dopiero na tej podstawie decydować się na nią. A co do zacofania - wolałbym wybrać nowe AVRLA niż "byle" litowe - paradoksalnie wcale nie będzie gorsze a na pewno "tańsze".
Ciekawski |
@ analityk - jedynie czego będzie brakować tym żelom w tej cenie to BMS (bo w litach MUSI być) - ale przez to stracą na funkcjonalności, którą to przecież zasobnik ma oferować. Jakbym miał wskazać firmę to ciekawsze i porównywalne rozwiązanie razem z inwerterem (!) ma sonnen.
policzmy |
Policzmy czy magazyn się opłaca dla prosumenta ? Przy produkcji rocznej z 1kWp = 1000 kWh i zużyciu własnym "on line" 30%, do zmagazynowania pozostaje 700 kWh/rok. Obecnie prosument "magazynując" energię w sieci z tych 700 kWh otrzymuje z powrotem 560 kWh, co oznacza że "magazynowanie" w sieci kosztuje 140 kWh czyli w przybliżeniu ok. 75 zł/rok dla instalacji o mocy 1kWp. Przy instalacji o mocy 10kWp, koszt magazynowania w sieci wyniesie 750 zł/rok. Aby magazyn energii mógł konkurować z kosztami magazynowania sieciowego, to jego pojemność nie mogłaby być mniejsza niż 100 kWh, a cena nie większa niż 10 tys zł, przy zachowaniu niezmniejszonej pojemności przez minimum 15 lat. Na dziś i w najbliższej przyszłości parametry nie do osiągnięcia przez baterie Li-jon.

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...