BMZ Poland zaoferuje domowe magazyny energii

BMZ Poland zaoferuje domowe magazyny energii
Fot. BMZ
REKLAMA

Producent  baterii litowo-jonowych i systemów magazynowania energii będzie sprzedawać w naszym kraju dedykowane prosumentom magazyny energii. W tym celu gliwicka firma nawiązała współpracę z wrocławską firmą Soltech Service.

Jak podała gliwicka firma, razem z Soltech Service zaoferuje system, który ma umożliwić prosumentom nie tylko produkcję i magazynowanie energii, ale również generowanie zysków na jej udostępnianiu. Jego elementem ma być magazyn energii produkowany przez BMZ.

Przy sprzyjającej pogodzie, gdy generowana jest duża ilość prądu, magazyn gromadzi ją i przechowuje praktycznie bez strat. Powstały zapas można w ten sposób zachować na okres, w którym produkcja prądu będzie mniejsza i wtedy skonsumować tę darmową energię – komentuje Andrzej Cebrat z firmy SolTech Service.

BMZ Poland informuje, że opracowany w Gliwicach system Energy Storage System X charakteryzuje większa pojemność wynosząca ponad 10 kWh niż wcześniejsze, mniejsze magazyny energii BMZ – przy tej samej objętości i wadze.

Niemiecki oddział BMZ informował ostatnio, że w celu dystrybucji jego magazynów energii na rynku niemieckim nawiąże współpracę z producentem modułów fotowoltaicznych Heckert Solar.

W Niemczech mają być oferowane magazyny energii o pojemnościach 6,7 kWh, 8,5 kWh oraz 10 kWh, a z poszczególnych modułów baterii można tworzyć większe magazyny o pojemnościach liczonych w setkach kWh.

Magazyny energii BMZ mają być kompatybilne z falownikami fotowoltaicznymi SMA Sunny Islands, Victron, Delios i Studer. BMZ pokaże swoje rozwiązania z zakresu magazynowania energii na targach Intersolar, które odbędą się w przyszłym miesiącu w Monachium.

Wywodząca się z Niemiec grupa BMZ produkuje baterie litowo-jonowe w Chinach, USA i Polsce – w rozbudowanym w ubiegłym roku zakładzie w Gliwicach.

Na całym świecie BMZ zatrudnia około 3 tys. pracowników, z czego około 800 jest zatrudnionych w polskim oddziale firmy.

Spółka BMZ Poland powstała w 2010 roku jako oddział BMZ GmBH, a w ubiegłym roku otworzyła kosztem 9 mln euro fabrykę w Gliwicach. Kolejna hala produkcyjna BMZ Poland ma powstać do końca 2019 r.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
analityk |
Magazyny energii tej firmy będą na 100% droższe niż B-Box firmy BYD (ceny od 6,2 (2,5kWh) do 26tyś zł (10kWh). Lepiej już wybrać akumulatory żelowe AGM 12V 250Ah za 1800zł. Wtedy pojemność 6kWh kosztuje ok 3600zł a nie 15-20tys jak w przypadku LG Chem, Samsunga czy właśnie BMZ
SDF |
Tylko po co kiedy do 40KW mamy w Polsce Net-Metering i naszą sięć traktujemy jako akumulator. W dzień wpuszczamy w nocy odbieramy z stratą 20/30%> Dla ciekawych systemy offgridowe też mają straty na falowniku wyspowym średnio 10% i na akumulatorze średnio 15%.
LK |
@ analityk - zawsze możesz jeździć Golfem MK1 zamiast MK7 (jest tak samo przestarzały i technologicznie zacofany jak Akku żelowe :) Ale wiem polacy = biedny naród, bez grosza w portfelu i musi wybrać to co tanie :)
Ciekawski |
@ LK - I będziesz patrzył przez taką samą szybę, lusterka itd w MK1 jak w MK7, Może zamiast wybierać która technologia jest lepsza a która gorsza powinno się wskazywać jakiej funkcjonalności oczekuje od niej - i dopiero na tej podstawie decydować się na nią. A co do zacofania - wolałbym wybrać nowe AVRLA niż "byle" litowe - paradoksalnie wcale nie będzie gorsze a na pewno "tańsze".
Ciekawski |
@ analityk - jedynie czego będzie brakować tym żelom w tej cenie to BMS (bo w litach MUSI być) - ale przez to stracą na funkcjonalności, którą to przecież zasobnik ma oferować. Jakbym miał wskazać firmę to ciekawsze i porównywalne rozwiązanie razem z inwerterem (!) ma sonnen.
policzmy |
Policzmy czy magazyn się opłaca dla prosumenta ? Przy produkcji rocznej z 1kWp = 1000 kWh i zużyciu własnym "on line" 30%, do zmagazynowania pozostaje 700 kWh/rok. Obecnie prosument "magazynując" energię w sieci z tych 700 kWh otrzymuje z powrotem 560 kWh, co oznacza że "magazynowanie" w sieci kosztuje 140 kWh czyli w przybliżeniu ok. 75 zł/rok dla instalacji o mocy 1kWp. Przy instalacji o mocy 10kWp, koszt magazynowania w sieci wyniesie 750 zł/rok. Aby magazyn energii mógł konkurować z kosztami magazynowania sieciowego, to jego pojemność nie mogłaby być mniejsza niż 100 kWh, a cena nie większa niż 10 tys zł, przy zachowaniu niezmniejszonej pojemności przez minimum 15 lat. Na dziś i w najbliższej przyszłości parametry nie do osiągnięcia przez baterie Li-jon.

Giełda OZE

Grunt z dzierżawą PV

Sprzedam grunt o pow 4ha z zawartą dzierżawą farmy foto na 30 lat z rocznym przychodem, bez kosztów czytaj dalej...

TERMIKA eco line - zestaw paneli fotowoltaiczny 2,70 kW

TERMIKA ECO LINE zajmuje się projektowaniem, montażem oraz sprzedażą systemów fotowoltaicznych. Nas czytaj dalej...

sprzedam biogazownie rolniczą

Sprzedam nowoczesną i działającą biogazownię rolniczą 0,99 MW w Łagiewnikach (woj. dolnośląskie) poł czytaj dalej...

Projekty PV i FW

Wykonujemy pełną procedurę administracyjną pozwalającą na rozpoczęcie budowy farm wiatrowych i fotow czytaj dalej...