BMZ inwestuje w Chinach

BMZ inwestuje w Chinach
Fot. BMZ Poland
REKLAMA

Producent baterii litowo-jonowych stosowanych w pojazdach elektrycznych i stacjonarnych magazynów energii rozbuduje swój chiński oddział, wydając na ten cel 7 mln euro.

Wywodząca się z Niemiec grupa BMZ produkuje baterie litowo-jonowe w Chinach, USA i Polsce – w rozbudowanym w ubiegłym roku zakładzie w Gliwicach.

Teraz, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na baterie ze strony chińskiego przemysłu, BMZ rozbuduje swoją siedzibę w Państwie Środka, gdzie zatrudnia około 800 osób. BMZ zapowiada również podwojenie do 36 potencjału zautomatyzowanych linii produkcyjnych w Chinach.

Rozbudowa swojej chińskiej infrastruktury poparta jest rosnącymi wynikami sprzedaży. W ubiegłym roku BMZ zwiększył sprzedaż w Chinach o 70 proc. w porównaniu do wyniku odnotowanego w 2016 r.

Niemiecka firma inwestuje również w rozbudowę swojej polskiej fabryki. Spółka BMZ Poland we wrześniu 2017 r. otworzyła kosztem 9 mln euro fabrykę w Gliwicach, w której obecnie pracuje ponad 700 osób.  Kolejna hala produkcyjna BMZ Poland ma powstać do końca 2019 r. 

Spółka BMZ Poland powstała w 2010 roku jako polski oddział niemieckiej firmy BMZ GmBH. 

BMZ Poland specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania i magazynowania energii. To zestawy akumulatorowe wykorzystywane między innymi w motoryzacji, w przemyśle ogrodniczym i medycznym. Znajdują one także coraz szersze zastosowanie m.in. w wiertarkach i wkrętarkach, ale także w pojazdach elektrycznych. Grupa zajmuje się produktami wykorzystywanymi również w sektorze odnawialnych źródeł energii.

BMZ Poland należy do konsorcjum "Polski E-Bus”, które powstało z inspiracji spółki Ursus Bus w celu prac nad koncepcją polskiego autobusu elektrycznego. 

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Ciekawski |
Ursus Bus? Jeżeli będzie miał taką siłę przebicia jak pocztowy Urs... a nie przepraszam, okazało się że to był produkt tylko w powerpoint i nic nie mogli dla poczty zaproponować. Niemniej Ursus powinien włączyć się w ten pilotaż żeby na bazie wyników mógł stworzyć najbardziej dopasowany do potrzeb pojazd.
Ekspert |
Cóż to jest najgorsza firma w Europie. BMZ na rynek Europy wschodniej oferuje produkty śmieciowe ze śmieciową gwarancją, a właściwie bez gwarancji. Na rynku Niemieckim, Austriackim i innych "lepszych" według nich oferują w niższej cenie niż na rynku Polskim produkty wysokiej klasy z 10 letnią gwarancją. To pokazuje jak zachowuje się firma BMZ wobec swoich klientów i jak dzieli Europę na lepszą i gorszą!!!!

Giełda OZE

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW. Można stawiać turbiny nowe, lub używane. Krótkie pr czytaj dalej...

szukamy ekipy montaż instalacji PV pod Koninem

Szukamy doświadczonej ekipy do montażu mikro instalacji fotowoltaiki na terenie Konina między Poznan czytaj dalej...

szukamy podwykonawców instalacji fotowoltaliki

Szukamy doświadczonych samodzielnych ekip, podwykonawców instalacji PV najlepiej z okolic Łodzi, War czytaj dalej...

Poszukiwani dyrektorzy placówek bankowych do projektów OZE.

Katana Konsulting zaprasza do współpracy przy finansowaniu pomostowym projektów OZE dla naszych Klie czytaj dalej...