BMZ inwestuje w Chinach

BMZ inwestuje w Chinach
Fot. BMZ Poland
REKLAMA

Producent baterii litowo-jonowych stosowanych w pojazdach elektrycznych i stacjonarnych magazynów energii rozbuduje swój chiński oddział, wydając na ten cel 7 mln euro.

Wywodząca się z Niemiec grupa BMZ produkuje baterie litowo-jonowe w Chinach, USA i Polsce – w rozbudowanym w ubiegłym roku zakładzie w Gliwicach.

Teraz, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na baterie ze strony chińskiego przemysłu, BMZ rozbuduje swoją siedzibę w Państwie Środka, gdzie zatrudnia około 800 osób. BMZ zapowiada również podwojenie do 36 potencjału zautomatyzowanych linii produkcyjnych w Chinach.

Rozbudowa swojej chińskiej infrastruktury poparta jest rosnącymi wynikami sprzedaży. W ubiegłym roku BMZ zwiększył sprzedaż w Chinach o 70 proc. w porównaniu do wyniku odnotowanego w 2016 r.

Niemiecka firma inwestuje również w rozbudowę swojej polskiej fabryki. Spółka BMZ Poland we wrześniu 2017 r. otworzyła kosztem 9 mln euro fabrykę w Gliwicach, w której obecnie pracuje ponad 700 osób.  Kolejna hala produkcyjna BMZ Poland ma powstać do końca 2019 r. 

Spółka BMZ Poland powstała w 2010 roku jako polski oddział niemieckiej firmy BMZ GmBH. 

BMZ Poland specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania i magazynowania energii. To zestawy akumulatorowe wykorzystywane między innymi w motoryzacji, w przemyśle ogrodniczym i medycznym. Znajdują one także coraz szersze zastosowanie m.in. w wiertarkach i wkrętarkach, ale także w pojazdach elektrycznych. Grupa zajmuje się produktami wykorzystywanymi również w sektorze odnawialnych źródeł energii.

BMZ Poland należy do konsorcjum "Polski E-Bus”, które powstało z inspiracji spółki Ursus Bus w celu prac nad koncepcją polskiego autobusu elektrycznego. 

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Ciekawski |
Ursus Bus? Jeżeli będzie miał taką siłę przebicia jak pocztowy Urs... a nie przepraszam, okazało się że to był produkt tylko w powerpoint i nic nie mogli dla poczty zaproponować. Niemniej Ursus powinien włączyć się w ten pilotaż żeby na bazie wyników mógł stworzyć najbardziej dopasowany do potrzeb pojazd.
Ekspert |
Cóż to jest najgorsza firma w Europie. BMZ na rynek Europy wschodniej oferuje produkty śmieciowe ze śmieciową gwarancją, a właściwie bez gwarancji. Na rynku Niemieckim, Austriackim i innych "lepszych" według nich oferują w niższej cenie niż na rynku Polskim produkty wysokiej klasy z 10 letnią gwarancją. To pokazuje jak zachowuje się firma BMZ wobec swoich klientów i jak dzieli Europę na lepszą i gorszą!!!!

Giełda OZE

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...

Sprzedam 600 kW PV na dachu

Sprzedam spółkę celową. 600 kW PV na dachu z przyznaną dotacją i wygraną aukcją. czytaj dalej...

Biogazownię rolniczą

Sprzedam biogazownię rolniczą o mocy 0,8 MWh czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV 0,99 MW

Chcielibyśmy zaproponować Państwu sprzedaż projektu elektrowni fotowoltaicznej o mocy 0,99 MW. Proje czytaj dalej...