Lotniczy gigant wchodzi w stacjonarne magazyny energii

Lotniczy gigant wchodzi w stacjonarne magazyny energii
Fot. Lockheed Martin
REKLAMA

Lockheed Martin zrealizował we współpracy z jednym z amerykańskich deweloperów farm fotowoltaicznych 12 projektów solar-puls-storage, w których wykorzystano jego bateryjne magazyny energii.

Instalacje solar-plus-storage, dla których magazyny energii dostarczył amerykański gigant, mają produkować energię, którą wykorzysta działający w Karolinie Północnej operator Brunswick Electric Membership Corporation (EMC). Jego klienci mają skorzystać na ograniczeniu kosztów energii zwłaszcza w porze szczytowego zapotrzebowania.

Zbliżamy się do punktu, w którym wiele nowych projektów fotowoltaicznych będzie wyposażanych z założenia w magazyny energii – komentuje Brian Knowles z Cypress Creek Renewables, dewelopera projektów PV, w których wykorzystano urządzenia Lockheed Martin.

Na początku tego roku Cypress Creek podał, że jego spółka odpowiedzialna za EPC przekroczyła poziom 1 GW zainstalowanych przez mocy, z czego 80 proc. uruchomiono tylko w ubiegłym roku. Amerykański deweloper podaje, że w trakcie budowy tych elektrowni fotowoltaicznych pracę znalazło w sumie ok. 9 tys. osób. Sam deweloper ma na koncie realizację projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 2,2 GW.

Wcześniej Lockheed Martin dostarczył magazyny energii m.in. do swojego centrum w Syracuse w stanie Nowy Jork. Zadaniem urządzeń o mocy 1 MW będzie ograniczenie rachunków za energię infrastruktury amerykańskiego koncernu, a jednocześnie świadczenie usług regulacyjnych dla stanowego operatora New York Independent System Operator (NYISO). Operatorem instalacji będzie amerykański oddział francuskiego koncernu energetycznego Engie.

Magazyny energii Lockheed Martin GridStar można skalować, tworząc z nich jednostki o mocy od 100 kW nawet do kilku MW. Urządzenia pracują w środowisku AC-AC.

red. gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
W ciągu 2 lat polski Monopol poczuje skutki off-gridu. Przyjdzie czas, ze OSD będzie pięknie nas prosiło byśmy byli ongrid

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

Ruszyły dotacje do 90% na wózki widłowe dla firm.

Ruszyły dotacje do 90% dla mikro firm, do 80% dla małych na prewencję przedwypadkową. Katalog możliw czytaj dalej...

Sprzedam 4,25ha pod farmę foto , projekt, pozwolenie na budowę , wszystkie uzgodniena

Do sprzedaży/wydzierżawienia - 4,25ha w woj. podkarpackim , 6km od Tarnobrzega , z projektem farmy czytaj dalej...

Vestas V80 2,0MW 100m. wieża

Turbiny do demontażu na przełomie lipca-sierpnia. manufakturaenergii@gmail.com +48 690 984 216 czytaj dalej...

sprzedam grupę elektrociepłowni 8700 MWh/rok

Sprzedaż udziałów w spółce celowej, operatora projektu w wysokości do ustalenia z inwestorem. Inwest czytaj dalej...