Lotniczy gigant wchodzi w stacjonarne magazyny energii

Lotniczy gigant wchodzi w stacjonarne magazyny energii
Fot. Lockheed Martin
REKLAMA

Lockheed Martin zrealizował we współpracy z jednym z amerykańskich deweloperów farm fotowoltaicznych 12 projektów solar-puls-storage, w których wykorzystano jego bateryjne magazyny energii.

Instalacje solar-plus-storage, dla których magazyny energii dostarczył amerykański gigant, mają produkować energię, którą wykorzysta działający w Karolinie Północnej operator Brunswick Electric Membership Corporation (EMC). Jego klienci mają skorzystać na ograniczeniu kosztów energii zwłaszcza w porze szczytowego zapotrzebowania.

Zbliżamy się do punktu, w którym wiele nowych projektów fotowoltaicznych będzie wyposażanych z założenia w magazyny energii – komentuje Brian Knowles z Cypress Creek Renewables, dewelopera projektów PV, w których wykorzystano urządzenia Lockheed Martin.

Na początku tego roku Cypress Creek podał, że jego spółka odpowiedzialna za EPC przekroczyła poziom 1 GW zainstalowanych przez mocy, z czego 80 proc. uruchomiono tylko w ubiegłym roku. Amerykański deweloper podaje, że w trakcie budowy tych elektrowni fotowoltaicznych pracę znalazło w sumie ok. 9 tys. osób. Sam deweloper ma na koncie realizację projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 2,2 GW.

Wcześniej Lockheed Martin dostarczył magazyny energii m.in. do swojego centrum w Syracuse w stanie Nowy Jork. Zadaniem urządzeń o mocy 1 MW będzie ograniczenie rachunków za energię infrastruktury amerykańskiego koncernu, a jednocześnie świadczenie usług regulacyjnych dla stanowego operatora New York Independent System Operator (NYISO). Operatorem instalacji będzie amerykański oddział francuskiego koncernu energetycznego Engie.

Magazyny energii Lockheed Martin GridStar można skalować, tworząc z nich jednostki o mocy od 100 kW nawet do kilku MW. Urządzenia pracują w środowisku AC-AC.

red. gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
W ciągu 2 lat polski Monopol poczuje skutki off-gridu. Przyjdzie czas, ze OSD będzie pięknie nas prosiło byśmy byli ongrid

Giełda OZE

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW. Można stawiać turbiny nowe, lub używane. Krótkie pr czytaj dalej...

szukamy ekipy montaż instalacji PV pod Koninem

Szukamy doświadczonej ekipy do montażu mikro instalacji fotowoltaiki na terenie Konina między Poznan czytaj dalej...

szukamy podwykonawców instalacji fotowoltaliki

Szukamy doświadczonych samodzielnych ekip, podwykonawców instalacji PV najlepiej z okolic Łodzi, War czytaj dalej...

Poszukiwani dyrektorzy placówek bankowych do projektów OZE.

Katana Konsulting zaprasza do współpracy przy finansowaniu pomostowym projektów OZE dla naszych Klie czytaj dalej...