E.ON uruchamia kolejne duże magazyny energii

E.ON uruchamia kolejne duże magazyny energii
Fot. E.ON
REKLAMA

Amerykański oddział niemieckiego koncernu energetycznego oddał do użytku dwa duże, przemysłowe magazyny energii, które będą gromadzić nadwyżki energii wiatrowej i których zadaniem będzie również regulacja sieci.

Dwa bateryjne, litowo-jonowe magazyny energii zrealizowano w ramach projektu Texas Waves. Wiadomo, że moc każdego wynosi po 10 MW, a ich łączna pojemność sięga 5 MWh.

Jak informuje E.ON, zadaniem tych instalacji jest świadczenie usług sieciowych, w tym szybka reakcja na fluktuacje częstotliwości sieci należącej do operatora Electric Reliability Council of Texas i w ten sposób przyczynianie się do budowy bezpieczeństwa energetycznego.

Magazyny energii gromadzą energię z ogromnych farm wiatrowych Pyron i Inadale, które E.ON postawił w Teksasie.

Podobny projekt E.ON zrealizował wcześniej w Tuscon w Arizonie, gdzie jego magazyn energii o mocy 10 MW współpracuje z farmą fotowoltaiczną o mocy 2,4 MW. Instalacja wspomaga pracę sieci należącej do lokalnego operatora Tucson Electric Power.

Według danych federalnej agencji Energy Information Administration, do października 2017 roku w Stanach Zjednoczonych zainstalowano bateryjne, przemysłowe magazyny energii o łącznej mocy ok. 700 MW, co stanowiło 0,06 proc. amerykańskiego potencjału elektrowni.

Kolejne 22 MW w bateryjnych magazynach energii miały pojawić się w systemie energetycznym USA do końca 2017 r., a EIA odnotowała wówczas planowane na 2018 r. inwestycje na 69 MW.  

Do tej pory E.ON zbudował w Stanach Zjednoczonych elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 3,6 GW. Na całym świecie niemiecki koncern energetyczny zainwestował w odnawialne źródła energii już ponad 12 mld dolarów i posiada instalacje OZE o mocy ponad 5,4 GW.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...