BMZ zwiększy produkcję w Gliwicach

BMZ zwiększy produkcję w Gliwicach
Fot. BMZ Poland
REKLAMA

Spółka BMZ Poland, producent baterii wykorzystywanych m.in. w pojazdach elektrycznych i stacjonarnych magazynach energii, rozbuduje swoje linie produkcyjne w Gliwicach. Nowa hala produkcyjna ma powstać do końca 2019 r. 

Spółka BMZ Poland we wrześniu 2017 r. otworzyła fabrykę w Gliwicach, w której obecnie pracuje ponad 700 osób. Ostatnio BMZ szuka kolejnych pracowników, oferując w sumie 150 etatów.

Powierzchnia nowej fabryki wybudowanej kosztem 9 mln euro to około 12,3 tys. mkw. Znajdują się w niej zarówno nowoczesne hale produkcyjne, magazyny, jak i laboratoria badawcze oraz powierzchnie biurowe, będące nową siedzibą firmy. Nowa fabryka znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

BMZ Poland specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania i magazynowania energii. To zestawy akumulatorowe wykorzystywane między innymi w motoryzacji, w przemyśle ogrodniczym i medycznym. Znajdują one także coraz szersze zastosowanie m.in. w wiertarkach i wkrętarkach, ale także w pojazdach elektrycznych. Grupa zajmuje się produktami wykorzystywanymi również w sektorze odnawialnych źródeł energii.

Teraz gliwicka firma ogłasza plany budowy nowej hali produkcyjnej, w której ma wytwarzać zestawy akumulatorów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Jak informuje gliwicki magistrat, inwestycja zajmująca około 15 tys. m2 powierzchni użytkowej rozpocznie się na przełomie lata i jesieni 2018 roku, a finalizacja planowana jest na koniec 2019 roku.

Spółka BMZ Poland powstała w 2010 roku jako polski oddział niemieckiej firmy BMZ GmBH. Obecnie grupa BMZ jest liderem wśród europejskich producentów zestawów akumulatorowych dla przemysłu ogrodniczego, rowerowego, medycznego i rynku szeroko pojętych elektronarzędzi. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania energii, bazując na ogniwach litowo-jonowych.

BMZ Poland należy do konsorcjum "Polski E-Bus”, które powstało z inspiracji spółki Ursus Bus w celu prac nad koncepcją polskiego autobusu elektrycznego. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...

Sprzedam 600 kW PV na dachu

Sprzedam spółkę celową. 600 kW PV na dachu z przyznaną dotacją i wygraną aukcją. czytaj dalej...

Biogazownię rolniczą

Sprzedam biogazownię rolniczą o mocy 0,8 MWh czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV 0,99 MW

Chcielibyśmy zaproponować Państwu sprzedaż projektu elektrowni fotowoltaicznej o mocy 0,99 MW. Proje czytaj dalej...