Gliwice: producent magazynów energii szuka 150 pracowników

Gliwice: producent magazynów energii szuka 150 pracowników
Fot. BMZ Poland
REKLAMA

Spółka BMZ Poland we wrześniu otworzyła nową fabrykę w Gliwicach, w której obecnie pracuje ponad 700 osób. W związku z planowanym rozwojem zakładu i zwiększeniem produkcji, firma poszukuje pracowników produkcyjnych oraz planuje dalsze zatrudnienia do działów inżynieryjnych i administracji biurowej. Na chętnych czeka ponad 150 wakatów.

BMZ Poland specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania i magazynowania energii. To zestawy akumulatorowe wykorzystywane między innymi w motoryzacji, w przemyśle ogrodniczym i medycznym. Znajdują one także coraz szersze zastosowanie zarówno w urządzeniach dobrze nam znanych – wiertarkach i wkrętarkach akumulatorowych – jak i w zyskujących coraz większą liczbę zwolenników pojazdach i rowerach elektrycznych. Grupa zajmuje się produktami wykorzystywanymi również w sektorze odnawialnych źródeł energii.

Firma informuje, że oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i nie korzysta przy tym z usług agencji pracy tymczasowej. Z pracownikami produkcji zawiera umowy na 3 lata, po przejściu 3-miesięcznego okresu próbnego.

BMZ Poland zapewnia, że po roku pracy na linii produkcyjnej – przy zachowaniu reguł przyznawania premii, które oferuje pracodawca – pracownik produkcji może zarabiać do 3325 zł brutto. Według danych firmy Sedlak&Sedlak mediana miesięcznego całkowitego wynagrodzenia na stanowiskach produkcyjnych w Polsce wynosiła w marcu br. 2 501 zł brutto. Na zarobki powyżej 3 230 PLN brutto może liczyć grupa 25 proc. najlepiej opłacanych pracowników produkcji.

Producent baterii BMZ Poland uruchomił oficjalnie nową fabrykę w Gliwicach we wrześniu br. Produkcja obejmuje m.in. rozwiązania dedykowane przemysłowi motoryzacyjnemu.

Powierzchnia nowej fabryki wybudowanej kosztem 9 mln euro to około 12,3 tys. mkw. Znajdują się w niej zarówno nowoczesne hale produkcyjne, magazyny, jak i laboratoria badawcze oraz powierzchnie biurowe, będące nową siedzibą firmy. Nowa fabryka znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

– Polska jest jednym z liderów rynku elektromobilności w Europie, a my jesteśmy liderem w dziedzinie baterii do elektrycznego transportu publicznego. BMZ Poland wchodzi w skład konsorcjum „Polski E-BUS”, powstałego z inicjatywy naszego partnera – firmy Ursus Bus – komentował Tomasz Wołk-Jankowski, prezes BMZ Poland.

Spółka BMZ Poland powstała w 2010 roku jako polski oddział niemieckiej firmy BMZ GmBH. Obecnie grupa BMZ jest liderem wśród europejskich producentów zestawów akumulatorowych dla przemysłu ogrodniczego, rowerowego, medycznego i rynku szeroko pojętych elektronarzędzi. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania energii, bazując na ogniwach litowo-jonowych.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (12)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Seas |
Proponuję budowę nowych zakładów w Polsce B. Tu bezrobocie wysokie, a infrastruktura co raz lepsza.
Seas |
Proponuję budowę nowych zakładów w Polsce B. Tu bezrobocie wysokie, a infrastruktura co raz lepsza.
Seas |
Proponuję budowę nowych zakładów w Polsce B. Tu bezrobocie wysokie, a infrastruktura co raz lepsza.
Seas |
Proponuję budowę nowych zakładów w Polsce B. Tu bezrobocie wysokie, a infrastruktura co raz lepsza.
Ksiądz |
3325zl brutto to jakies 2382 zł na ręke, śmiech na sali to więcej zarabia sprzątaczka w LIDL`u :)
X |
A ile zarabia sprzątaczka u księdza?
Zielona pyra |
Seas, po wyborach do parlamentu przegranych przez pis Polska b zestawienie ogrodzona i zakwalifikowana jak skansen z małpami kaczora
MojaPV |
A zielona pyra zostanie ta małpą
Kabello |
[...] "3325zl brutto to jakies 2382 zł na ręke, śmiech na sali to więcej zarabia sprzątaczka w LIDL`u " [...] śmiech? a zadajesz sobie pytanie jakie zobowiązania ma Twojemu pracodawca w naszym pięknym kraju? jakie płaci podatki ile wynosi ZUS, kredyty, leasingi i inne zobowiązania? Najlepiej było by płacić sfrustrowanym licencjatom i magistrom po humanistycznym kierunku 5 tys. netto/ m-c. Najpierw trzeba z siebie coś dać a potem można stawiać wymagania finansowe...! Pensji j.w. Tobie i sobie życzę!
ekonomista |
1. 3325zł brutto to max poziom wynagrodzenia wyliczone łącznie z premiami 2. składki oraz koszty zatrudnienia dla pracodawcy przy ww. pensji to 4010zł 3. umowa na okres próbny (przeważnie umowa zlecenie od 2018r. 13,7zł brutto na godzinę) może być poniżej pensji minimalnej, która w 2018r będzie wynosić 2100zł umowa o pracę źródło https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zmiany-w-prawie-pracy-w-2018-roku-7561048.html
Ted |
Do Kabello: zobowiązania powiadasz? A co to obchodzi pracownika? Pracownik swych dzieci nie nakarmi zobowiązaniami pracodawcy. Jeśli pracodawca ma tak wiele zobowiązań, to niech da spokój....
Agat |
Właśnie, niech pracodawca da sobie spokój z pracownikami Polakami. Tak chce to państewko polskie.

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...