Holenderski przełom w magazynowaniu energii?

Holenderski przełom w magazynowaniu energii?
Fot. LeydenJar Technologies BV
REKLAMA

Wywodzący się z Holandii startup LeydenJar Technologies BV informuje o opracowaniu technologii, która zwiększy możliwości magazynowania energii w bateriach litowo-jonowych aż o 50 proc. Holendrzy zapewniają, że komercjalizacja jest „w zasięgu ręki”.

LeydenJar przekonuje, że dzięki opracowanej technologii znacząco zwiększą się możliwości gromadzenia energii w bateriach litowo-jonowych stosowanych w autach elektrycznych czy stacjonarnych magazynach energii – bez konieczności zwiększania rozmiarów tych baterii, co dodatkowo przełoży się na spadek kosztów magazynowania.

Spin-off wywodzący się z holenderskiego instytutu ECN podaje, że testy opracowanego prototypu innowacyjnego ogniwa litowo-jonowego, charakteryzującego się pojemnością rzędu 1000 mAh/g, wykazały trwałość początkowych właściwości przynajmniej po 100 wykonanych cyklach ładowania.

Ponadto opracowano ogniwo, które zachowuje właściwości na poziomie 1000-2000 mAh/g po wykonaniu co najmniej 400 cykli ładowania.

Innowacja, którą wdrożyli Holendrzy, bazuje na zastosowaniu czystego krzemu jako anody baterii, w miejsce anody grafitowej, co – jak informuje LeydenJar – ma "bezprecedensowy" wpływ na gęstość baterii typu Li-ion.

Holenderska firma informuje ponadto, że posiada już opracowaną technologię produkcji innowacyjnych baterii llitowo-jonowych z wykorzystaniem nowej struktury.

Kolejne kroki w rozwoju swoich technologii ogniw Li-ion, które zaplanował LeydenJar, to budowa prototypu ogniwa posiadającego gęstość rzędu 1200 Wh/l (480 Wh/kg), a następnie uruchomienie pilotażowej, przygotowanej do komercjalizacji linii produkcyjnej.

Odkrycia w branży magazynowania z reguły dotyczą materiałów, które można zastosować jedynie w środowisku laboratoryjnym, na bardzo małą skalę. Tym, co czyni nasz wynalazek tak obiecującym, jest fakt, że zastosowanie naszej technologii na masową skalę jest w zasięgu ręki – komentuje Paul Wyers z instytutu ECN. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Grupa Jurgena |
Witamy : Grupa Jurgen czy można uwierzyć ze w roku 2018 pożegnamy baterie samochodowe, bateryjne magazyny energii. nie ujawniamy jeszcze Firmy w Niemczech która opracowała światowy przełom w produkcie taniej energii. Jesteśmy pewni ze od momentu ogłoszenia jej światu, rozpocznie się światowa produkcja samochodów elektrycznych na niesamowita skale. Jak ze inne magazyny energii nad którymi rozpoczęliśmy już prace , będzie to największy huragan który będzie się przemieszczał przez Europe,resztę świata .Huragan o niesamowitej sile energetycznej nazwany na pamiątkę Tesli jego wkładu jego nie ukończonych badan . Wszyscy nie powinniśmy wpadać w panikę , potrzeba lat aby zmienić przemysł samochodowy i nie tylko, nie wygaszajmy wszystkiego jednej nocy po ogłoszeniu tej energii zachowajmy spokój światowy. Nowa energia potrzebuje światowego patentu ,który by pozwolił uniknąć światowego zamieszania.
alladyn-solar-batt |
Trzymamy zatem kciuki za ludzi z Gießen :-)
IXI |
TESLA się nie skończy, przynajmniej tak łatwo i tak szybko. Co najwyżej będzie kupować akumulatory od innej firmy (co już przedtem czyniła) albo produkować własne aku na obcej licencji - jeśli do tego czasu sama niczego lepszego nie wymyśli. Nie panikowałbym zatem.

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...