Powerpack z inwerterem Tesli. "Zwrot w 6-7 lat"

Powerpack z inwerterem Tesli. "Zwrot w 6-7 lat"
Instalacja fotowoltaiczna w szkole w Rockhampton, w stanie Queensland. Fot. Tesla
REKLAMA

Jedna ze szkół w australijskim stanie Queensland została wyposażona w instalację fotowoltaiczną, z której nadwyżki energii są gromadzone w magazynie energii dostarczonym przez Teslę. Wykonawca zakłada, że inwestycja zwróci się w 6-7 lat.

Szkoła w Rockhampton, w stanie Queensland, została wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 80,08 kW, złożoną z modułów Q.CELLS o jednostkowej mocy 280 W, którą obsługują inwertery SolarEdge.

Nadwyżki energii gromadzi magazyn energii Tesla Powerpack o pojemności 95 kWh, który jest obsługiwany – co jest nowością – przez bateryjny inwerter marki Tesla, którego moc sięga 50 kW.

Zwrot z całej inwestycji zrealizowanej w szkole w Rockhampton, w warunkach rynku energetycznego w Queensland ma nastąpić – jak szacuje wykonawca GEM Energy – po około 6-7 latach.

Instalacja rozpoczęła pracę już kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz poinformowała o niej Tesla, przy okazji publikując materiał na jej temat. 

Od momentu uruchomienia instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynem energii zaspokajają około 60 proc. zapotrzebowania na energię kompleksu szkolnego w Rockhampton.

Tesla zintegrowała swoje magazyny energii z inwerterami własnej produkcji wraz z wdrożeniem drugiej generacji magazynów energii Powerpack, w miejsce stosowanych wcześniej inwerterów Dynapower.

Powerpack 2 został zaprezentowany przez Teslę w październiku ubiegłego roku, jednocześnie z drugą generacją magazynu energii Powerwall przeznaczonego do zastosowań w gospodarstwach domowych czy małych firmach.  

O ile pojemność pierwszej wersji Powerpack wynosi 100 kWh, w przypadku Powerpack 2 pojemność może sięgać nawet 210 kWh, a moc – 50 kW.

 Inwerter Tesli połączony z Powerpack 2 czyni magazynowanie dostępnym dla operatorów na poziomie cenowym i daje funkcjonalności, które były dotąd nieznane – informowała pod koniec ubiegłego roku amerykańska firma.

Tesla zapewniła przy tym, że jej cel to obniżenie kosztu baterii, który w przypadku firmy Elona Muska ma już teraz być najniższy na rynku (poniżej 200 USD/kWh) – o 1/3 do roku 2018. W tym czasie Tesla chce produkować w Gigafactory baterie o pojemności 35 GWh. To tyle, ile wyprodukowano na całym świecie w 2014 r. 

Moc elektrowni fotowoltaicznych w Australii sięga już około 6 GW. Z tego za około 5,6 GW odpowiadają dachowe instalacje fotowoltaiczne, a własne elektrownie PV ma już około 150 tys. australijskich domów.

Magazyny energii Powerpack zostaną wykorzystane również w innym projekcie realizowanym w Australii. Firma Elona Muska dostarczy swoje urządzenia do instalacji, która ma być największym na świecie bateryjnym magazynem energii.

Instalacja o mocy 100 MW i pojemności 129 MWh zostanie zrealizowana w stanie Południowa Australia. Więcej na jej temat w artykule: Tesla zbuduje największy bateryjny magazyn energii.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Fajrant? |
A gdzie ci co tu tak pluli na Muska i Tesle? Już na fajrancie? He he he
alladyn-solar-batt |
Fajrant...nieco cierpliwości....
z.turlo@gmail.com |
Szkoda że nie w Polsce Z. Turło
z.turlo@gmail.com |
Szkoda że nie w Polsce Z. Turło
z.turlo@gmail.com |
Szkoda że nie w Polsce Z. Turło
a |
poprawcie tekst "złożoną z modułów Q.CELLS o jednostkowej mocy 280 kW"
Szyszko |
Musk robi co moźe aby bajerować np w Australii gdzie nasłonecznienie jednak spore. A na Teslę trzeba czekać conajmniej 3 lata, to i już ponad 70.000 ZREZYGNOWAŁA z modelu 3. Oczywiście zaliczki przepadły. W Australii spory PR a w USA zamówienia w dupie.
. |
O PawianPv odrabia dniówkę. Tekst jest o pv a nie o modelu 3, czytaj chociaż tekst bo ci pislam wierszówki nie wypłaci.
KońRafał |
@Szyszko - Te zaliczki to były zwrotne pożyczki, nie przepadają, więc nie wprowadzaj w błąd.

Giełda OZE

kupię spółkę z koncesją URE na obrót energią

Kupię spółkę z ważną koncesją na obrót energią. Najchętniej bez działalności operacyjnej. Oferty z d czytaj dalej...

Przyjmiemy zlecenia montażu instalacji PV

Doświadczona ekipa monterska poszukuje zleceń budowy PV na terenie i bliskiej odległości od woj. łód czytaj dalej...

Wydzierżawimy działki pod Farmy Fotowoltaiczne PV w całej Polsce

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV w całej Polsce. Wymagana powierzchnia działki min czytaj dalej...

Poszukiwane tereny pod fotowoltaikę

Wydzierżawię niezacieniony teren ok. 2 ha gorszej klasy ziemi (IV, V, VI klasa) pod instalację foto czytaj dalej...