Powerpack z inwerterem Tesli. "Zwrot w 6-7 lat"

Powerpack z inwerterem Tesli. "Zwrot w 6-7 lat"
Instalacja fotowoltaiczna w szkole w Rockhampton, w stanie Queensland. Fot. Tesla
REKLAMA

Jedna ze szkół w australijskim stanie Queensland została wyposażona w instalację fotowoltaiczną, z której nadwyżki energii są gromadzone w magazynie energii dostarczonym przez Teslę. Wykonawca zakłada, że inwestycja zwróci się w 6-7 lat.

Szkoła w Rockhampton, w stanie Queensland, została wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 80,08 kW, złożoną z modułów Q.CELLS o jednostkowej mocy 280 W, którą obsługują inwertery SolarEdge.

Nadwyżki energii gromadzi magazyn energii Tesla Powerpack o pojemności 95 kWh, który jest obsługiwany – co jest nowością – przez bateryjny inwerter marki Tesla, którego moc sięga 50 kW.

Zwrot z całej inwestycji zrealizowanej w szkole w Rockhampton, w warunkach rynku energetycznego w Queensland ma nastąpić – jak szacuje wykonawca GEM Energy – po około 6-7 latach.

Instalacja rozpoczęła pracę już kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz poinformowała o niej Tesla, przy okazji publikując materiał na jej temat. 

Od momentu uruchomienia instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynem energii zaspokajają około 60 proc. zapotrzebowania na energię kompleksu szkolnego w Rockhampton.

Tesla zintegrowała swoje magazyny energii z inwerterami własnej produkcji wraz z wdrożeniem drugiej generacji magazynów energii Powerpack, w miejsce stosowanych wcześniej inwerterów Dynapower.

Powerpack 2 został zaprezentowany przez Teslę w październiku ubiegłego roku, jednocześnie z drugą generacją magazynu energii Powerwall przeznaczonego do zastosowań w gospodarstwach domowych czy małych firmach.  

O ile pojemność pierwszej wersji Powerpack wynosi 100 kWh, w przypadku Powerpack 2 pojemność może sięgać nawet 210 kWh, a moc – 50 kW.

 Inwerter Tesli połączony z Powerpack 2 czyni magazynowanie dostępnym dla operatorów na poziomie cenowym i daje funkcjonalności, które były dotąd nieznane – informowała pod koniec ubiegłego roku amerykańska firma.

Tesla zapewniła przy tym, że jej cel to obniżenie kosztu baterii, który w przypadku firmy Elona Muska ma już teraz być najniższy na rynku (poniżej 200 USD/kWh) – o 1/3 do roku 2018. W tym czasie Tesla chce produkować w Gigafactory baterie o pojemności 35 GWh. To tyle, ile wyprodukowano na całym świecie w 2014 r. 

Moc elektrowni fotowoltaicznych w Australii sięga już około 6 GW. Z tego za około 5,6 GW odpowiadają dachowe instalacje fotowoltaiczne, a własne elektrownie PV ma już około 150 tys. australijskich domów.

Magazyny energii Powerpack zostaną wykorzystane również w innym projekcie realizowanym w Australii. Firma Elona Muska dostarczy swoje urządzenia do instalacji, która ma być największym na świecie bateryjnym magazynem energii.

Instalacja o mocy 100 MW i pojemności 129 MWh zostanie zrealizowana w stanie Południowa Australia. Więcej na jej temat w artykule: Tesla zbuduje największy bateryjny magazyn energii.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Fajrant? |
A gdzie ci co tu tak pluli na Muska i Tesle? Już na fajrancie? He he he
alladyn-solar-batt |
Fajrant...nieco cierpliwości....
z.turlo@gmail.com |
Szkoda że nie w Polsce Z. Turło
z.turlo@gmail.com |
Szkoda że nie w Polsce Z. Turło
z.turlo@gmail.com |
Szkoda że nie w Polsce Z. Turło
a |
poprawcie tekst "złożoną z modułów Q.CELLS o jednostkowej mocy 280 kW"
Szyszko |
Musk robi co moźe aby bajerować np w Australii gdzie nasłonecznienie jednak spore. A na Teslę trzeba czekać conajmniej 3 lata, to i już ponad 70.000 ZREZYGNOWAŁA z modelu 3. Oczywiście zaliczki przepadły. W Australii spory PR a w USA zamówienia w dupie.
. |
O PawianPv odrabia dniówkę. Tekst jest o pv a nie o modelu 3, czytaj chociaż tekst bo ci pislam wierszówki nie wypłaci.
KońRafał |
@Szyszko - Te zaliczki to były zwrotne pożyczki, nie przepadają, więc nie wprowadzaj w błąd.

Giełda OZE

Enercon E40 500 kw Certyfikaty

Na sprzedaz Enercon E40 500 kw woj wielkopolskie ziemia dziierżawa osoby zainteresowane proszę czytaj dalej...

pracujący Vestas V47, zachodniopomorskie

sprzedam pracującą turbinę Vestas V47, zlokalizowana na terenie woj.zachodniopomorskiego, wszelkie i czytaj dalej...

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW)

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW). Warunki wydane są od czytaj dalej...

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0.998 MW. Pozwolenie na budowę z warunkami przyłączenia do sieci. Mazowsze.

Projekt położony w powiecie pułtuskim. Przyłącze do linii 15 kV na działce. Projekt , PnB i Warunki czytaj dalej...