5 mln firm w USA może obniżyć tzw. demand charge dzięki magazynom energii

5 mln firm w USA może obniżyć tzw. demand charge dzięki magazynom energii
Tesla Powerpack. Fot. Tesla
REKLAMA

Amerykański federalny instytut National Renewable Energy Laboratory (NREL) opublikował wyniki analizy pokazującej, które amerykańskie firmy mogą ograniczyć opłaty za szczytowy pobór mocy dzięki wykorzystaniu własnych magazynów energii.

Spadające koszty magazynowania energii skutkują szansami na wykorzystanie baterii w firmach w celu zarządzania szczytowym zapotrzebowaniem i obniżenia rachunków za energię. Wcześniej nikt nie przygotował kompleksowej analizy pokazującej poziomy opłat za moc i tego, jak wielu klientów może im podlegać. Nasze badanie ma wypełnić lukę – komentuje Joyce McLaren z NREL.

National Renewable Energy Laboratory zapewnia o opłacalności inwestycji w magazyny energii w amerykańskich firmach, które dzięki wykorzystaniu tej technologii mogą zmniejszyć pobierane w poszczególnych stanach USA opłaty za szczytowy pobór mocy (tzw. demand charge), których wysokość jest uzależniona od maksymalnego poboru, zmierzonego w 15- lub 30-minutowych interwałach.

W tym celu NREL sprawdził przeciętne koszty inwestycji w magazyny energii i porównał je z opłatami stosowanymi przez operatorów energetycznych w 48 stanach.

Na tej podstawie stwierdzono, że dla około 5 mln z 18 mln firmowych odbiorców energii w USA wykorzystanie magazynów energii jest opłacalną alternatywą zmniejszenia kosztów tzw. demand charge. Jak zaznacza NREL, ta opłata z reguły stanowi 30 -70 proc. kosztów energii u amerykańskich przedsiębiorców.

NREL zaznacza, że poziomem wyjściowym tej opłaty, od którego można mówić o opłacalności zastosowania  magazynów energii przy ich aktualnych kosztach, jest poziom 15 dolarów za kW pobieranej mocy. W niektórych przypadkach demand charge przekracza nawet 50 dol./kW.

Jak zaznacza NREL, wyniki badania pokazały, że najwyższe opłaty w ramach tzw. demand charge zostały stwierdzone m.in. w stanach, które nie są kojarzone z wysokimi kosztami energii, takich jak Kolorado, Nebraska, Arizona czy Georgia.

Dodatkowe możliwości wygenerowania oszczędności dzięki zastosowaniu magazynów energii daje wykorzystanie energii z własnej instalacji fotowoltaicznej. NREL podkreśla, że powyższe badanie wykonano jako element tzw. SunShot Initiative, czyli wspieranego przez departament energii federalnego programu mającego doprowadzić do obniżenia kosztów produkcji energii z małych instalacji fotowoltaicznych do poziomu 0,09 dol./kWh do roku 2020 oraz do 0,05 dol./kWh do roku 2030.

Link do analizy NREL pt. Identifying Potential Markets for Behind-the-Meter Battery Energy Storage: A Survey of U.S. Demand Charges.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Dzierżawa pod Farmę Fotowoltaiczną

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Teren równy, bez rowów i miejsc zalewo czytaj dalej...

Kredyt

Szukam prywatnego inwestora, który udzieli pożyczki w wysokości 75000 euro do połowy 2019 roku na ni czytaj dalej...

Ring Fundamentowy Vestas V80

Do sprzedania Ring fundamentowy Vestas V80. W razie pytań proszę o kontakt: +48 690 984 216 +48 czytaj dalej...

Kupie projekty PV z wygraną aukcją

Witam, poszukujemy projektów PV z wygrana aukcją zarówno większe pakiety jak i pojedyncze projekty. czytaj dalej...