EES Award: nagrody dla innowacyjnych magazynów energii

EES Award: nagrody dla innowacyjnych magazynów energii
Fot. Solar Promotion / Intersolar
REKLAMA

Wraz z targami Intersolar w Monachium już od kilku lat są organizowane targi EES poświęcone technologiom magazynowania energii. Podobnie jak „solarnej” części targów Intersolar, targom EES również towarzyszy konkurs na najbardziej innowacyjne rozwiązania.

Targi EES są organizowane w tym samym czasie i miejscu, co targi Intersolar, jednak od 2014 r. odbywają się jako niezależna impreza. Organizatorzy podkreślają, że rosnące zainteresowanie technologiami magazynowania energii odzwierciedla coraz większa liczba wystawców.

W tym roku prezentuje się w ramach wystawy EES ponad 250 firm, czyli dwa razy więcej niż przed rokiem, a wraz z wystawą dotyczącą energetyki słonecznej swoje rozwiązania z zakresu magazynowania energii pokazuje w Monachium w sumie ponad 400 firm.

W ramach tegorocznego konkursu EES Awards, który towarzyszy monachijskim targom, nagrody za najciekawsze rozwiązania trafiły do trzech firm.

Pierwsza to niemiecki dostawca instalacji solarnych i magazynów energii Solarwartt. Drezdeńska firma otrzymała nagrodę EES Award za modularny bateryjny magazyn energii o nazwie Solarwatt Matrix, który dzięki swojej elastyczności ma pozwalać na znalezienie optymalnej konfiguracji mocy i pojemności w zależności od potrzeb odbiorcy. Solarwatt uwzględnił przy tym możliwość współpracy z wirtualną siecią, a Matrix może ponadto współpracować z większością dostępnych na rynku inwerterów.

Druga z nagrodzonych firm to LG Chem, która nagrodę EES Award 2017 otrzymała za modularny system magazynowania energii SMB (stand-alone battery module), który zdaniem jury charakteryzuje się wyjątkową łatwością w łączeniu i obsłudze kolejnych modułów. LG Chem zapewnia, że po 10 latach użytkowania system zachowuje 80 proc. swojej pojemności.

Trzecim zwycięzcą tegorocznej nagrody EES Award jest wywodząca się ze Szwajcarii firma Energy Depot, która została nagrodzona za rozwiązanie o nazwie Centurio łączące inwerter oraz litowo-jonowy magazyn energii, dzięki któremu – jak wskazują organizatorzy konkursu EES Award – można magazynować nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznych przy bardzo małych stratach. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
TW |
Tez chcialem jechac ale Krzychu nie mial czasu, chcielismy pokazac skladowanie wungla na podjeździe

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

Ruszyły dotacje do 90% na wózki widłowe dla firm.

Ruszyły dotacje do 90% dla mikro firm, do 80% dla małych na prewencję przedwypadkową. Katalog możliw czytaj dalej...

Sprzedam 4,25ha pod farmę foto , projekt, pozwolenie na budowę , wszystkie uzgodniena

Do sprzedaży/wydzierżawienia - 4,25ha w woj. podkarpackim , 6km od Tarnobrzega , z projektem farmy czytaj dalej...

Vestas V80 2,0MW 100m. wieża

Turbiny do demontażu na przełomie lipca-sierpnia. manufakturaenergii@gmail.com +48 690 984 216 czytaj dalej...

sprzedam grupę elektrociepłowni 8700 MWh/rok

Sprzedaż udziałów w spółce celowej, operatora projektu w wysokości do ustalenia z inwestorem. Inwest czytaj dalej...