EES Award: nagrody dla innowacyjnych magazynów energii

EES Award: nagrody dla innowacyjnych magazynów energii
Fot. Solar Promotion / Intersolar
REKLAMA

Wraz z targami Intersolar w Monachium już od kilku lat są organizowane targi EES poświęcone technologiom magazynowania energii. Podobnie jak „solarnej” części targów Intersolar, targom EES również towarzyszy konkurs na najbardziej innowacyjne rozwiązania.

Targi EES są organizowane w tym samym czasie i miejscu, co targi Intersolar, jednak od 2014 r. odbywają się jako niezależna impreza. Organizatorzy podkreślają, że rosnące zainteresowanie technologiami magazynowania energii odzwierciedla coraz większa liczba wystawców.

W tym roku prezentuje się w ramach wystawy EES ponad 250 firm, czyli dwa razy więcej niż przed rokiem, a wraz z wystawą dotyczącą energetyki słonecznej swoje rozwiązania z zakresu magazynowania energii pokazuje w Monachium w sumie ponad 400 firm.

W ramach tegorocznego konkursu EES Awards, który towarzyszy monachijskim targom, nagrody za najciekawsze rozwiązania trafiły do trzech firm.

Pierwsza to niemiecki dostawca instalacji solarnych i magazynów energii Solarwartt. Drezdeńska firma otrzymała nagrodę EES Award za modularny bateryjny magazyn energii o nazwie Solarwatt Matrix, który dzięki swojej elastyczności ma pozwalać na znalezienie optymalnej konfiguracji mocy i pojemności w zależności od potrzeb odbiorcy. Solarwatt uwzględnił przy tym możliwość współpracy z wirtualną siecią, a Matrix może ponadto współpracować z większością dostępnych na rynku inwerterów.

Druga z nagrodzonych firm to LG Chem, która nagrodę EES Award 2017 otrzymała za modularny system magazynowania energii SMB (stand-alone battery module), który zdaniem jury charakteryzuje się wyjątkową łatwością w łączeniu i obsłudze kolejnych modułów. LG Chem zapewnia, że po 10 latach użytkowania system zachowuje 80 proc. swojej pojemności.

Trzecim zwycięzcą tegorocznej nagrody EES Award jest wywodząca się ze Szwajcarii firma Energy Depot, która została nagrodzona za rozwiązanie o nazwie Centurio łączące inwerter oraz litowo-jonowy magazyn energii, dzięki któremu – jak wskazują organizatorzy konkursu EES Award – można magazynować nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznych przy bardzo małych stratach. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
TW |
Tez chcialem jechac ale Krzychu nie mial czasu, chcielismy pokazac skladowanie wungla na podjeździe

Giełda OZE

Panele BAUER 265W, cena 0,39E/Wp, okazja!

Witam, Oferta sprzedaży paneli produkcji niemieckiej firmy BAUER. Moc 265W. Polikrystaliczne. Okazy czytaj dalej...

Na sprzedaż - polska dystrybucja - Q Cells, Ja Solar

Do natychmiastowego odbioru. Wysokie stany magazynowe!!! Darmowy odbiór w 75 oddziałach Grodno S.A. czytaj dalej...

Gotowy Projekt PV pod inwestycję

Sprzedam gotowy projekt pod inwestycję Farmy Fotowoltaicznej o mocy < 1 MW. Wydane Opinie i Decy czytaj dalej...

fotowoltaika

fotowoltaika, elektryka, od 250zł / kWp czytaj dalej...