Powstanie największy bateryjny magazyn energii w Europie

Powstanie największy bateryjny magazyn energii w Europie
Fot. Steag
REKLAMA

Firmy Eneco i Mitsubishi Corporation zrealizują jak zapewniająprojekt największego w Europie bateryjnego, litowo-jonowego magazynu energii.

Magazyn energii, który postawią w Niemczech Eneco i Mitsubishi, ma dostarczać rezerwę dla sieci elektroenergetycznej. Jego moc sięgnie 48 MW, a pojemność wyniesie 50 MWh. Jak wylicza Eneco, tyle odpowiada dziennemu zapotrzebowaniu na energię generowanemu przez 5,3 tys. niemieckich gospodarstw domowych.

Budowa magazynu energii ma rozpocząć się latem i powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Magazyn zostanie zrealizowany przy wsparciu landu Szlezwik-Holsztyn, na terenie którego powstanie instalacja. System zostanie dostarczony przez firmę NEC Energy Solutions.

Do magazynu energii trafi, w przypadku nadpodaży generacji, energia produkowana z farm wiatrowych zlokalizowanych w północno-wschodnim niemieckim landzie.

Jak podkreśla w komunikacie Eneco, dodatkowo właściciele farm wiatrowych, z których energia trafi do magazynu energii, skorzystają finansowo dzięki możliwości odsprzedaży jej na rynek w dogodniejszym okresie.

Eneco dodaje, że początkowo magazyn będzie wykorzystywany do świadczenia usługi rezerwy pierwotnej, której zadaniem jest utrzymywanie stałej częstotliwości w systemie elektroenergetycznym poprzez bilansowanie aktualnego popytu z bieżącą wielkością generacji w razie zapotrzebowania zgłaszanego przez operatora 50 Hertz. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
a tymczasem rewolucje zbliżaja się coraz mocniej: Elastyczne akumulatory litowo-jonowe z możliwością wielokrotnego wyginania Firma Panasonic opracowała innowacyjne akumulatory litowo jonowe do kart inteligentnych i urządzeń przenośnych/IoT, charakteryzujące się elastyczną konstrukcją z możliwością wielokrotnego wyginania. Podczas, gdy inne podobne akumulatory wykazują coraz krótszą żywotność i utratę pojemności, nowe akumulatory Panasonic mogą być wielokrotnie wyginane na promieniu do 25 mm i skręcane o kąt do 25° bez utraty funkcjonalności. Przeprowadzone testy wykazały zachowanie 99% oryginalnej pojemności nawet po 1000 cykli wygięć i skręceń, a także brak wycieków i nagrzewania. Nowe akumulatory są obecnie w fazie testów. Ich masowa produkcja rozpocznie się w 2018 roku. Planowane jest wprowadzenie do sprzedaży trzech modeli o pojemności od 17,5 mAh do 60 mAh, których masa będzie wynosiła zaledwie 0,7...1,9 g.
SPS |
@alladyn: jak odporność na wyginanie i skręcanie może wpłynąć na przemysłowe magazyny en.? Sorry, nie widzę związku z artykułem.

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...