Powstanie największy bateryjny magazyn energii w Europie

Powstanie największy bateryjny magazyn energii w Europie
Fot. Steag
REKLAMA

Firmy Eneco i Mitsubishi Corporation zrealizują jak zapewniająprojekt największego w Europie bateryjnego, litowo-jonowego magazynu energii.

Magazyn energii, który postawią w Niemczech Eneco i Mitsubishi, ma dostarczać rezerwę dla sieci elektroenergetycznej. Jego moc sięgnie 48 MW, a pojemność wyniesie 50 MWh. Jak wylicza Eneco, tyle odpowiada dziennemu zapotrzebowaniu na energię generowanemu przez 5,3 tys. niemieckich gospodarstw domowych.

Budowa magazynu energii ma rozpocząć się latem i powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Magazyn zostanie zrealizowany przy wsparciu landu Szlezwik-Holsztyn, na terenie którego powstanie instalacja. System zostanie dostarczony przez firmę NEC Energy Solutions.

Do magazynu energii trafi, w przypadku nadpodaży generacji, energia produkowana z farm wiatrowych zlokalizowanych w północno-wschodnim niemieckim landzie.

Jak podkreśla w komunikacie Eneco, dodatkowo właściciele farm wiatrowych, z których energia trafi do magazynu energii, skorzystają finansowo dzięki możliwości odsprzedaży jej na rynek w dogodniejszym okresie.

Eneco dodaje, że początkowo magazyn będzie wykorzystywany do świadczenia usługi rezerwy pierwotnej, której zadaniem jest utrzymywanie stałej częstotliwości w systemie elektroenergetycznym poprzez bilansowanie aktualnego popytu z bieżącą wielkością generacji w razie zapotrzebowania zgłaszanego przez operatora 50 Hertz. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
a tymczasem rewolucje zbliżaja się coraz mocniej: Elastyczne akumulatory litowo-jonowe z możliwością wielokrotnego wyginania Firma Panasonic opracowała innowacyjne akumulatory litowo jonowe do kart inteligentnych i urządzeń przenośnych/IoT, charakteryzujące się elastyczną konstrukcją z możliwością wielokrotnego wyginania. Podczas, gdy inne podobne akumulatory wykazują coraz krótszą żywotność i utratę pojemności, nowe akumulatory Panasonic mogą być wielokrotnie wyginane na promieniu do 25 mm i skręcane o kąt do 25° bez utraty funkcjonalności. Przeprowadzone testy wykazały zachowanie 99% oryginalnej pojemności nawet po 1000 cykli wygięć i skręceń, a także brak wycieków i nagrzewania. Nowe akumulatory są obecnie w fazie testów. Ich masowa produkcja rozpocznie się w 2018 roku. Planowane jest wprowadzenie do sprzedaży trzech modeli o pojemności od 17,5 mAh do 60 mAh, których masa będzie wynosiła zaledwie 0,7...1,9 g.
SPS |
@alladyn: jak odporność na wyginanie i skręcanie może wpłynąć na przemysłowe magazyny en.? Sorry, nie widzę związku z artykułem.

Giełda OZE

Spółka celowa z projektem 2.6 MW PV

Sprzedam spółkę celową posiadającą własność działki o pow. 5.66 ha z mpzp pod elektrownię słoneczną czytaj dalej...

Wydzierżawię działkę pod farmę fotowoltaiczną

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...

Wydzierżawimy działki pod Farmy Fotowoltaiczne PV w całej Polsce

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV w całej Polsce. Wymagana powierzchnia działki min czytaj dalej...

Projekt decentralnej elektrociepłowni

Gotowy projekt. Koncepcja wraz z pełnym łańcuchem wartości. Wsparcie wdrożenia. Przychody ok. 550 zł czytaj dalej...