Powstanie największy bateryjny magazyn energii w Europie

Powstanie największy bateryjny magazyn energii w Europie
Fot. Steag
REKLAMA

Firmy Eneco i Mitsubishi Corporation zrealizują jak zapewniająprojekt największego w Europie bateryjnego, litowo-jonowego magazynu energii.

Magazyn energii, który postawią w Niemczech Eneco i Mitsubishi, ma dostarczać rezerwę dla sieci elektroenergetycznej. Jego moc sięgnie 48 MW, a pojemność wyniesie 50 MWh. Jak wylicza Eneco, tyle odpowiada dziennemu zapotrzebowaniu na energię generowanemu przez 5,3 tys. niemieckich gospodarstw domowych.

Budowa magazynu energii ma rozpocząć się latem i powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Magazyn zostanie zrealizowany przy wsparciu landu Szlezwik-Holsztyn, na terenie którego powstanie instalacja. System zostanie dostarczony przez firmę NEC Energy Solutions.

Do magazynu energii trafi, w przypadku nadpodaży generacji, energia produkowana z farm wiatrowych zlokalizowanych w północno-wschodnim niemieckim landzie.

Jak podkreśla w komunikacie Eneco, dodatkowo właściciele farm wiatrowych, z których energia trafi do magazynu energii, skorzystają finansowo dzięki możliwości odsprzedaży jej na rynek w dogodniejszym okresie.

Eneco dodaje, że początkowo magazyn będzie wykorzystywany do świadczenia usługi rezerwy pierwotnej, której zadaniem jest utrzymywanie stałej częstotliwości w systemie elektroenergetycznym poprzez bilansowanie aktualnego popytu z bieżącą wielkością generacji w razie zapotrzebowania zgłaszanego przez operatora 50 Hertz. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
a tymczasem rewolucje zbliżaja się coraz mocniej: Elastyczne akumulatory litowo-jonowe z możliwością wielokrotnego wyginania Firma Panasonic opracowała innowacyjne akumulatory litowo jonowe do kart inteligentnych i urządzeń przenośnych/IoT, charakteryzujące się elastyczną konstrukcją z możliwością wielokrotnego wyginania. Podczas, gdy inne podobne akumulatory wykazują coraz krótszą żywotność i utratę pojemności, nowe akumulatory Panasonic mogą być wielokrotnie wyginane na promieniu do 25 mm i skręcane o kąt do 25° bez utraty funkcjonalności. Przeprowadzone testy wykazały zachowanie 99% oryginalnej pojemności nawet po 1000 cykli wygięć i skręceń, a także brak wycieków i nagrzewania. Nowe akumulatory są obecnie w fazie testów. Ich masowa produkcja rozpocznie się w 2018 roku. Planowane jest wprowadzenie do sprzedaży trzech modeli o pojemności od 17,5 mAh do 60 mAh, których masa będzie wynosiła zaledwie 0,7...1,9 g.
SPS |
@alladyn: jak odporność na wyginanie i skręcanie może wpłynąć na przemysłowe magazyny en.? Sorry, nie widzę związku z artykułem.

Giełda OZE

Projekty PV - 1MW pod aukcje i dotacje

Sprzedam projekty PV o mocy do 1MW w warmińsko-mazurskim pod dotacje - nabór do końca listopada 2017 czytaj dalej...

Szukamy partnerów do projektów PV

Posiadamy pakiet 50 projektów na różnych etapach zaawansowania, od decyzji administracyjnych do proj czytaj dalej...

Sprzedam Farmę Wiatrową

Witam, Sprzedam farmę wiatrową składającą się z 2 wiatraków typu Enercon E-53 (moc 800kW każdy), pos czytaj dalej...

SZUKAM DZIAŁKI POD DZIERŻAWĘ FARMY FOTOWOLTAICZNEJ

Podlaskie, Warminsko-Mazurskie, Mazovieckie, Lodzkie czytaj dalej...