Od elektrowni wiatrowej Enercona odpadła łopata wirnika

Od elektrowni wiatrowej Enercona odpadła łopata wirnika
Enercon press
REKLAMA
Do awarii elektrowni wiatrowej marki Enercon doszło na farmie wiatrowej zlokalizowanej w pobliżu Donnersberrgkreis w Nadrenii. 

Wypadek wydarzył się na farmie wiatrowej należącej do niemieckiego dewelopera juwi i złożonej z elektrowni wiatrowych niemieckiego producenta Enercon, model E126s. Moc elektrowni wiatrowej E126 to aż 7,5 MW, co czyni ten model jednym z największych na świecie. 

W wyniku wypadku na farmie wiatrowej koło Donnersberrgkreis od jednej z turbin zainstalowanej w 2010 roku odpadła łopata wirnika, którą znaleziono w odległości 40 metrów od uszkodzonej elektrowni. 

Obecnie specjaliści Enercona badają przyczyny awarii. Niewiadomo jeszcze, czy została ona spowodowana przez zbyt silny wiatr czy przez wadę konstrukcyjną turbiny E126s. Jak poinformował niemiecki producent, po wypadku specjaliści Enercona sprawdzili stan techniczny wszytkich tego rodzaju elektrowni wiatrowych. 

gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
wieśniak |
Nie ma co robić afery to tylko w jednej elektrowni wiatrowej odpadła łopata nie ma żadnego skażenia ani promieniowania. Gorzej by było żeby w atomówce coś jebło wtedy to już nie przelewki.
Tom |
Ostatnio strasznie dużo błędów ortograficznych na stronie. Straszny babol już w pierwszym zdaniu po nagłówku. W jednym z poprzednich artykułów napisane jest "firmą" zamiast "firmom". Proszę o staranniejsze sprawdzanie swoich tekstów. Portal chyba ma być źródłem informacji dla profesjonalistów więc tego samego wymagamy od Państwa w kwestii redagowania tekstów. To nie Gazeta.pl ani Onet.

Giełda OZE

Sprzedam Spółkę, posiadającą roczną turbinę E-53, oraz projekty budowlane z PnB

Sprzedam spółkę celową posiadającą roczną turbinę 0,8MW E-53 oraz projekty z prawomocnymi pozwolenia czytaj dalej...

racująca farma PV 800 kW na sprzedaż.

Elektrownia słoneczna o mocy 800 kW wraz z gruntem na sprzedaż. Instalacja podłączona w grudniu 2015 czytaj dalej...

Panele PV Chinaland 260Wp od 0,44 eu/Wp

Oferujemy panele CHN 60P w cenie od 0,44 eu/Wp. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu. czytaj dalej...

Projekt Elektrowne Wiatrowe 2 x 1 MW

Sprzedam 2 niezależne od siebie prawomocne pozwolenia na budowę elektrowni wiatrowych o mocy 2 MW z czytaj dalej...