MG przyznało unijne dotacje na budowę kolejnych farm wiatrowych

MG przyznało unijne dotacje na budowę kolejnych farm wiatrowych
foto: Images of Money, flickr cc-by-2.0
REKLAMA

Ministerstwo Gospodarki, które odpowiada za dystrybucję unijnych dotacji z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko", poinformowało o przyznaniu kolejnych dotacji na OZE. Wśród beneficjentów są deweloperzy farm wiatrowych. 


Ministerstwo Gospodarki podpisało kolejne umowy o dofinansowanie w ramach konkursów nr  1/9.4/POIiŚ/2009 i 2/9.4/POIiŚ/2010 dla działania 9.4 „Wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych” Priorytetu IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna”.

Unijną dotację otrzyma firma Zakład Usługowo-Handlowy Czesław Szymański, która zamierza wybudować farmę wiatrową o mocy 4,5 MW w znajdującej się w woj. łódzkim miejscowości Rusiec. Całkowity koszt projektu to 27,2 mln zł, a kwota dotacji wynosi 12,5 mln zł. 

Beneficjentem jest także spółka Eolica Postolin, która na budowę farmy wiatrowej koło miejscowości Postolin otrzyma 40 mln zł, przy czym całkowita wartość projektu to 166,7 mln zł. 

Unijne środki z działania 9.4 trafią także do firmy Nowotna Farma Wiatrowa, która zbuduje park wiatrowy o mocy 40 MW w miejscowości Ostaszewo. Całkowity koszt projektu to 269,6 mln zł, a kwota przyznanego dofinansowania wynosi 40 mln zł. 

Kolejnym beneficjentem jest firmaViking Energy, która otrzymała 10,9 mln zł na warty 27,8 mln zł projekt farmy wiatrowej
 o mocy 4 MW w miejscowości Włynkówko. 

Unijna dotacja wesprze także budowę zlokalizowanej na Dolnym Śląsku farmy wiatrowej Jędrzychowice, której moc wyniesie 26 MW, a której całkowity koszt to 180,2 mln zł. Wartość dotacji w tym wypadku to 39,9 mln zł. 
gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
polak |
bogatemu dać biednemu zabrać typowe dla naszego kraju,a jak się nie podzieli to i tak mafia weżnie to co wybuduje.
kosynier |
jestem w trakcie pisania skargi do komisarza ue o wstrzymanie wszystkich dotacji unijnych na lata 2014-2020 i rozliczenie 2007-2013. ten system stworzony przez tuska i jego poprzednikow eliminowal i eliminuje wolny biznes i nie zasluzyl na poparcie z unijnych srodkow .wara od unijnych dotacji dla spolek corek koncernow z miliardowymi obrotami !!!
KOSYNIER |
ILE WZIAL DOBRZANSKI Z JEDZYCHOWIC?
polak |
Mafia dostaje dotacje a potem sobie odlicza od całości amortyzację ,jak można odpisywać amortyzację od prezentu,ale w tym kraju wszystko jest możliwe??? swój nie będzie przecież płacił podatku.CZY KTOŚ WRESZCIE SIĘ TYM ZAINTERESUJE ????????????? najlepiej skubać tych małych co sobie starą używkę postawili i dożywocie ją remontują.
bolek |
czyli rozumiem że na używaną elektrownię wiatrową nic nie dostanę ?

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...