W gminie Duszniki powstanie farma wiatrowa

W gminie Duszniki powstanie farma wiatrowa
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0
REKLAMA

SPROSTOWANIE. Niedawno na portalu Gramwzielone.pl pisaliśmy o rzekomych problemach związanych z budową farmy wiatrowej na terenie wielkopolskiej Gminy Duszniki. Pogłoski te dementuje przedstawiciel inwestora i władze Gminy Duszniki.

Informacje o rzekomych nieprawidłowościach związanych z procesem inwestycyjnym farmy wiatrowej Duszniki podaliśmy za gazetą „Polska Głos Wielkopolski”. Tymczasem jak wynika z informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy Duszniki, realizacja projektu postępuje z poszanowaniem prawa, a także przy wsparciu urzędników i aprobacie lokalnej społeczności.

Jak informuje UG Duszniki, nieprawdziwe informacje o nieprawidłowościach związanych z projektem są rozpowszechniane przez niewielką, lokalną organizację i mogą co najwyżej opóźnić, ale nie zablokować budowę farmy wiatrowej Duszniki.

Nieprawdą jest, jakoby Farma Wiatrowa Duszniki miała powstać z naruszeniem prawa lub na niejasnych zasadach. Projekt powstaje z poszanowaniem wszelkich wymogów prawnych oraz przy niezbędnej transparencji towarzyszących mu procedur, co potwierdziły wszystkie kontrole, audyty finansowe oraz umorzone z braku przestępstwa śledztwo wszczęte na wniosek jego przeciwników. (…) Nieprawdą jest, jakoby PSWM Wielkopolska Sp. z o.o.[inwestor] uzyskała zezwolenia budowlane i decyzje środowiskowe w zamian za zasponsorowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i na jego podstawie. Plan ten nie został jeszcze uchwalony, a proces jego uchwalania jest całkowicie niezależny od procesu uzyskiwania decyzji środowiskowych– informuje w liście do Gramwzielone.pl kancelaria prawna reprezentująca inwestora.

Farmę wiatrową Duszniki o mocy 160 MW zamierza wybudować firma PSWM Wielkpolska Sp. z o.o. Na terenie Gminy Duszniki mają stanąć 64 elektrownie wiatrowe General Electric o mocy 2,5 MW każda, a dochody gminy z tytułu podatku od nieruchomości, który będzie płacił inwestor po uruchomieniu farmy wiatrowej, zwiększą obecny budżet Gminy nawet o kilkadziesiąt procent.

Budowę farmy wiatrowej popierają władze Gminy, ale również większość mieszkańców. Proszę wziąć pod uwagę, że jako znany w okolicy zwolennik tej inwestycji zostałem ponownie ogromną większością głosów wybrany na stanowisko Wójta Gminy Duszniki – komentuje Adam Woropaj, wójt Gminy Duszniki.

gramwzielone.pl
 

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...