PSEW szykuje kodeks dobrych praktyk w zakresie inwestycji wiatrowych

PSEW szykuje kodeks dobrych praktyk w zakresie inwestycji wiatrowych
Magdalena Sobczyńska, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
REKLAMA

Branża wiatrowa szykuje kodeks dobrych praktyk przeznaczony nie tylko dla deweloperów realizujących projekty wiatrowe, ale także samorządowców czy lokalnych społeczności. O pracach nad tym dokumentem w rozmowie z portalem Gramwzielone.pl opowiada Magdalena Sobczyńska z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Jak mówi w rozmowie z Gramwzielone.pl Magdalena Sobczyńska, chodzi o dokument zawierający spis dobrych praktyk stosowanych w zakresie inwestycji w energetyce wiatrowej.

Jak podkreśla, dokument ma służyć nie tylko ludziom z branży, dlatego jego język i struktura mają zostać przygotowane tak, aby każdy mógł zobaczyć, w jaki sposób biznes wiatrowy stosuje dobre praktyki na każdym etapie inwestycji.

W pierwszej kolejności chcemy pokazać wszystkie etapy inwestycji, jak powinny być prawidłowo prowadzone. Następnie chcemy pokazać, w jakich obszarach aktów prawnych się poruszamy i jakie powinny zostać zastosowane, a także wyjść poza ramy prawne i pokazać dobre działania, które wykształciły się w praktyce – wylicza Magdalena Sobczyńska.

Sporo miejsca PSEW ma poświęcić w kodeksie zwłaszcza zagadnieniom związanym z komunikacją i konsultacjami.

– Dokument zawiera spis aktów prawnych, które ograniczają naszą branżę w działalności i strukturyzują bardzo mocno to, co robimy na co dzień w naszych biznesach, ale dodatkowo będzie zawierać spis wszystkich dobrych praktyk, które wykształciły się w ciągu wielu lat działalności branży. Jako innowacyjna branża zamieścimy tam wiele narzędzi, które służą kontrolowaniu i rozwijaniu procesów służących budowie oraz eksploatacji farm wiatrowych – mówi Magdalena Sobczyńska.

Nad kodeksem przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej mieli pracować z urzędnikami Ministerstwa Energii. – To właśnie w ramach wewnętrznych dyskusji z resortem energii powstał spis treści tego dokumentu, który już w ramach naszej organizacji został wypełniony treścią – mówi przedstawicielka PSEW.

Dokument jest już gotowy, a jego opublikowanie przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej jest planowane w najbliższych tygodniach. Mają temu towarzyszyć szykowane obecnie przez PSEW działania komunikacyjne.

Kodeks obejmuje wyłącznie inwestycje w lądowej energetyce wiatrowej, jednak PSEW nie wyklucza przygotowania w przyszłości analogicznego dokumentu dotyczącego inwestycji w farmy wiatrowe na morzu.

Rozmowa Gramwzielone.pl z Magdaleną Sobczyńską z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej:

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Energetyk OZE |
Trochę późno....
Wiesniak |
To będzie kodeks jak wykiwać i upokorzyć POLSKA WIEŚ bagno i chciwość bez granic !!!!!!!!!!!!!
alladyn-solar-batt |
Do wieśniak-zostaw sobie swe emocje na zabawę odpustową. Nie mamy obowiązku rozumieć co miałeś na myśli prezentując skróty myślowe. Pisz konkretnie, bez bełkotania
wieśniak |
do aladyn-solar-batt obawiam sie ze nie dostaniesz odpustu kiedy ja będę się bawić na zabawie odpustowej chyba ze postawisz sobie wiatrak pod oknem
MojaPV |
Haha PSEW i dobre praktyki haha :). Praktyki dobre dla PSEW Oczywiście
Eferaes |
Obudzili sie...

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...