BTI zaczyna pomiary pod farmę wiatrową na Bałtyku

BTI zaczyna pomiary pod farmę wiatrową na Bałtyku
Fot. Baltic Trade & Invest
REKLAMA

Spółka Baltic Trade & Invest rozpoczęła badania warunków meteorologicznych w miejscu przygotowywanego projektu morskiej farmy wiatrowej Baltic II. Informacje, które mają zostać zebrane w czasie rocznych pomiarów, są niezbędne do przeprowadzenia dalszych prac projektowych.

W celu zebrania potrzebnych danych w miejscu, w którym w przyszłości mają stanąć morskie wiatraki, na północnym stoku Ławicy Słupskiej, około 50 km od Ustki, umieszczono boję pomiarową Seawatch LiDAR wyposażoną w systemem satelitarnej transmisji danych, umożliwiający bieżące śledzenie rejestrowanych parametrów oceanograficznych i meteorologicznych.

Baltic Trade & Invest (BTI) rozwija projekt morskiej farmy wiatrowej Baltic II od 2017 roku we współpracy z mającymi doświadczenie na rynku offshore firmami Van Oord oraz Green Giraffe

Jak podaje spółka, pomiary będą prowadzone przez co najmniej 12 miesięcy dla wielu parametrów, w tym w zakresie prędkości i kierunków wiatru, wysokości i częstotliwość fal, a także prądów morskich.

Kampania pomiarów wiatru jest prowadzona przez firmę Fugro z Norwegii współpracującą z polskim partnerem – firmą MEWO.

Rozpoczęcie pomiaru wiatru ma być kolejnym etapem w realizacji tego projektu – po zakończeniu badań środowiskowych oraz wstępnych badań i pomiarów warunków geotechnicznych dna.

Moc zainstalowana projektowanej farmy wiatrowej Baltic II wyniesie według założeń inwestora 350 MW.

Zakotwiczenie boi pomiarowej LiDAR to ważny, kolejny kamień milowy w harmonogramie naszego projektu. Pomiar siły wiatru na wysokości ponad 80 metrów nad poziomem morza umożliwi nam dalsze prace projektowe, chodzi o stosowne obliczenia w celu doboru turbiny wiatrowej, kalkulacje produktywności elektrowni, przygotowanie pełnej dokumentacji, aby uzyskać pozwolenie na budowę w roku 2021 – komentuje Joanna Rzepecka, dyrektor zarządu BTI.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (7)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
TTTT |
No i zamiast wiatraków przy drodze nad morze to będziemy mieć w morzu i piękny widok z plaży na te twory wystające z wody a nieroby, lenie 500+ będą się cieszyć leżąc na plaży w parawanach z biedronki w promocji po 9,90 zł
Cziko |
Wolę taki widok niż kopcące kominy reliktów rodem z PRL lub kolejnego wymysłu za 100 miliardów zwanego Elektrownią jądrową.
BBBB |
nie ma możliwości żeby zobaczyć coś, co jest 50 km od brzegu
TTTT |
TTTT znowu się pode podszywasz ?
ekolog |
I po co nam takie złomy przecież to zacznie rdzewieć ryby i foki będą o to uderzać ptaki w większości mewy się zabijać o śmigła potem trzeba to utylizować jak azbest. Po co to komu potrzebne,na co?
ElektrowniaPV |
Stop wiatrakom na morzu, brońmy atomówki
MI |
co to za maszyna na tym zdjęciu chcę taką sobie kupić

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...