To będą największe wiatraki w USA

To będą największe wiatraki w USA
Fot. MHI Vestas
REKLAMA

Należący do francuskiego koncernu energetycznego EDF deweloper odnawialnych źródeł energii EDF Renewables North America zainstaluje największe elektrownie wiatrowe w Stanach Zjednoczonych. Gdy w końcu na dobre ruszą inwestycje w amerykańskim offshore, takich wiatraków za oceanem powinno być znacznie więcej.

W Europie zainstalowano już kilkadziesiąt największych na świecie elektrowni wiatrowych o jednostkowej mocy ponad 8 MW. To zasługa morskiej energetyki wiatrowej, która póki co nie rozwija się jeszcze w USA. Do tej pory nie postawiono tam jeszcze morskich wiatraków – poza kilkoma turbinami General Electric o mocy 5 MW w pierwszym pilotażowym projekcie offshore zrealizowanym u wybrzeży stanu Rhode Island.

Teraz jeszcze większe turbiny, o jednostkowej mocy 8,3 MW, chce postawić u wybrzeży New Jersey deweloper EDF Renewables North America.

Farma wiatrowa Nautilus Offshore Wind, realizowana na stanowych wodach, w odległości 2,8 mil od Atlantic City, ma się składać z trzech turbin V164-8.3 MW, które dostarczy japońsko-duński producent MHI Vestas.

Obecnie projekt Nautilus Offshore Wind posiada już niezbędne pozwolenia i podlega ocenie stanowej komisji New Jersey Board of Public Utilities w celu zatwierdzenia wsparcia w ramach tzw. offshore renewable energy credit (OREC). Uruchomienie produkcji energii zaplanowano na rok 2020.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

Wydzierżawię działkę 3,5 ha pod farmę fotowoltaiczną. Działka zlokalizowana ok 100 km od Warszawy, w czytaj dalej...

Generalny wykonawca farm fotowoltaicznych

Jesteśmy wykonawcą dużych farm fotowoltaicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie dużyc czytaj dalej...

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie. Otwarty dziennik budowy. Zapraszam czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farmy PV 2MW

proszę o podanie ceny (+-) i terminu realizacji na w/w adres czytaj dalej...