To będą największe wiatraki w USA

To będą największe wiatraki w USA
Fot. MHI Vestas
REKLAMA

Należący do francuskiego koncernu energetycznego EDF deweloper odnawialnych źródeł energii EDF Renewables North America zainstaluje największe elektrownie wiatrowe w Stanach Zjednoczonych. Gdy w końcu na dobre ruszą inwestycje w amerykańskim offshore, takich wiatraków za oceanem powinno być znacznie więcej.

W Europie zainstalowano już kilkadziesiąt największych na świecie elektrowni wiatrowych o jednostkowej mocy ponad 8 MW. To zasługa morskiej energetyki wiatrowej, która póki co nie rozwija się jeszcze w USA. Do tej pory nie postawiono tam jeszcze morskich wiatraków – poza kilkoma turbinami General Electric o mocy 5 MW w pierwszym pilotażowym projekcie offshore zrealizowanym u wybrzeży stanu Rhode Island.

Teraz jeszcze większe turbiny, o jednostkowej mocy 8,3 MW, chce postawić u wybrzeży New Jersey deweloper EDF Renewables North America.

Farma wiatrowa Nautilus Offshore Wind, realizowana na stanowych wodach, w odległości 2,8 mil od Atlantic City, ma się składać z trzech turbin V164-8.3 MW, które dostarczy japońsko-duński producent MHI Vestas.

Obecnie projekt Nautilus Offshore Wind posiada już niezbędne pozwolenia i podlega ocenie stanowej komisji New Jersey Board of Public Utilities w celu zatwierdzenia wsparcia w ramach tzw. offshore renewable energy credit (OREC). Uruchomienie produkcji energii zaplanowano na rok 2020.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Wydzierżawimy działki pod farmy PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzenne czytaj dalej...

Przyjmiemy zlecenia montażu instalacji PV

Doświadczona ekipa monterska poszukuje zleceń budowy PV. Kompleksowy montaż, uruchomienie monitoring czytaj dalej...

Lokalizacje pod Biogazownię rolniczą 0,5 MW

Sprzedam lokalizacje pod budowę biogaozwni rolniczej 0,5 MW w cenie 2 ha gruntu, wydane pozwoleni n czytaj dalej...

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...