Polenergia i Eolos pójdą do sądu ws. zielonych certyfikatów

Polenergia i Eolos pójdą do sądu ws. zielonych certyfikatów
Fot. Ryan McD, flickr cc
REKLAMA

Polenergia poinformowała o bezowocnym finale mediacji w sporze z działającym w naszym kraju deweloperem farm wiatrowych Eolos Polska. Sprawa dotycząca umowy na zielone certyfikaty trafi teraz do sądu.

Stronami sporu z Eolos Polska są należące do grupy Polenergia spółki Certyfikaty sp. z o.o., Polenergia Obrót S.A. i Polenergia Usługi sp. z o.o. 

Eolos domaga się od nich zapłaty kwoty 27,89 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami w związku z rzekomym niewykonaniem umów sprzedaży zielonych certyfikatów. Jak wskazuje Polenergia, te umowy wygasły na początku 2016 r.

W odpowiedzi na pozew spółki zależne podnoszą, że powództwo jest w całości bezzasadne, a Polenergia Obrót S.A. oraz Polenergia Usługi sp. z o.o kwestionują wskazaną przez Eolos podstawę ich rzekomej solidarnej odpowiedzialności za zobowiązania Certyfikaty sp. z o.o. – informuje Polenergia.

Dotychczas w sporze prowadzona była mediacja, która – jak podaje Polenergia – okazała się bezskuteczna i została zakończona, w związku z czym spór będzie kontynuowany w postępowaniu sądowym przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Eolos, spółka należąca do działającej w branży OZE greckiej grupy Terna S.A., w naszym kraju posiada kilka farm wiatrowych. To projekty Chojnice o mocy 16 MW (woj. kujawsko-pomorskie), Maków o mocy 12 MW i Nasielsk o mocy 10 MW (woj. mazowieckie), Krzyżanów o mocy 20 MW, Szadek o mocy 8 MW, Sieradz o mocy 8 MW, Czarnożyły o mocy 16 MW, a także Gorzkowice o mocy 12 MW (woj. łódzkie).

Grecka grupa Terna S.A. posiada elektrownie wiatrowe, wodne i fotowoltaiczne w Grecji, eksploatuje farmy wiatrowe w Bułgarii, a ponadto realizuje projekty wiatrowe w USA.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Rhb |
No to jest nas więcej, my ze swojmi malutkimi 1,6 MW też może by więksi koledzy z Polenergii coś doradzili?
Rhb |
Dziękuję za pomoc

Giełda OZE

Zatrudnie instalatorów PV w Szwecji

Zatrudnię 10 instalatorów do PV w Szwecji. Kontrakt na rok czasu. 700 zł za dzień pracy. Dodatkowo u czytaj dalej...

Farma do 1MW- przygotowana do budowy

Spółka celowa (Sp. z o.o.) dedykowaną budowie i obsłudze farmy fotowoltaicznej o mocy 0,993 MW na te czytaj dalej...

Wykonanie / Opracowanie efektu zachęty.

Kancelaria Katana Konsulting sp. z o.o. zaprasza przedsiębiorstwa produkcyjne związane z OZE do wspó czytaj dalej...

Praca dla instalatora PV

Praca dla instalatora PV w kraju i za granicą. Wysokie zarobki, szkolenia. czytaj dalej...