Polenergia i Eolos pójdą do sądu ws. zielonych certyfikatów

Polenergia i Eolos pójdą do sądu ws. zielonych certyfikatów
Fot. Ryan McD, flickr cc
REKLAMA

Polenergia poinformowała o bezowocnym finale mediacji w sporze z działającym w naszym kraju deweloperem farm wiatrowych Eolos Polska. Sprawa dotycząca umowy na zielone certyfikaty trafi teraz do sądu.

Stronami sporu z Eolos Polska są należące do grupy Polenergia spółki Certyfikaty sp. z o.o., Polenergia Obrót S.A. i Polenergia Usługi sp. z o.o. 

Eolos domaga się od nich zapłaty kwoty 27,89 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami w związku z rzekomym niewykonaniem umów sprzedaży zielonych certyfikatów. Jak wskazuje Polenergia, te umowy wygasły na początku 2016 r.

W odpowiedzi na pozew spółki zależne podnoszą, że powództwo jest w całości bezzasadne, a Polenergia Obrót S.A. oraz Polenergia Usługi sp. z o.o kwestionują wskazaną przez Eolos podstawę ich rzekomej solidarnej odpowiedzialności za zobowiązania Certyfikaty sp. z o.o. – informuje Polenergia.

Dotychczas w sporze prowadzona była mediacja, która – jak podaje Polenergia – okazała się bezskuteczna i została zakończona, w związku z czym spór będzie kontynuowany w postępowaniu sądowym przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Eolos, spółka należąca do działającej w branży OZE greckiej grupy Terna S.A., w naszym kraju posiada kilka farm wiatrowych. To projekty Chojnice o mocy 16 MW (woj. kujawsko-pomorskie), Maków o mocy 12 MW i Nasielsk o mocy 10 MW (woj. mazowieckie), Krzyżanów o mocy 20 MW, Szadek o mocy 8 MW, Sieradz o mocy 8 MW, Czarnożyły o mocy 16 MW, a także Gorzkowice o mocy 12 MW (woj. łódzkie).

Grecka grupa Terna S.A. posiada elektrownie wiatrowe, wodne i fotowoltaiczne w Grecji, eksploatuje farmy wiatrowe w Bułgarii, a ponadto realizuje projekty wiatrowe w USA.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Rhb |
No to jest nas więcej, my ze swojmi malutkimi 1,6 MW też może by więksi koledzy z Polenergii coś doradzili?
Rhb |
Dziękuję za pomoc

Giełda OZE

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW. Można stawiać turbiny nowe, lub używane. Krótkie pr czytaj dalej...

szukamy ekipy montaż instalacji PV pod Koninem

Szukamy doświadczonej ekipy do montażu mikro instalacji fotowoltaiki na terenie Konina między Poznan czytaj dalej...

szukamy podwykonawców instalacji fotowoltaliki

Szukamy doświadczonych samodzielnych ekip, podwykonawców instalacji PV najlepiej z okolic Łodzi, War czytaj dalej...

Poszukiwani dyrektorzy placówek bankowych do projektów OZE.

Katana Konsulting zaprasza do współpracy przy finansowaniu pomostowym projektów OZE dla naszych Klie czytaj dalej...