Siemens obsłuży polskie wiatraki innogy

Siemens obsłuży polskie wiatraki innogy
Fot. Siemens Gamesa
REKLAMA

Polski oddział niemieckiego koncernu wybrał firmę, która będzie serwisować większą część pracujących w naszym kraju wiatraków innogy.

Firma Siemens Gamesa Renewables poinformowała o zdobyciu kontraktu od innogy Renewables Polska na serwisowanie i utrzymanie 55 turbin wiatrowych, które innogy posiada w naszym kraju i których łączna moc sięga 120 MW.

Wiadomo, że chodzi o obsługę czterech farm wiatrowych, z których dwie są wyposażone w turbiny Gamesa G90 o jednostkowej mocy 2 MW.

Siemens będzie serwisować wiatraki wchodzące w skład farmy wiatrowej Taciewo o mocy 30 MW, która składa się z 15 turbin Gamesa G90, a także farmę wiatrową Krzęcin o mocy 14 MW, która powstała w 2012 r. i która składa się z 7 turbin Gamesa G90.

Trzeci z projektów, które obejmie umowa, to uruchomiona jeszcze w 2009 roku farma wiatrowa Suwałki o mocy 41 MW, która składa się z 18 turbin Siemensa, model SWT-2.3-93 o jednostkowej mocy 2,3 MW i wysokości wieży 103 m.

Natomiast czwarta farma wiatrowa znajduje się w Tychowie, jej moc wynosi 34,5 MW i składa się na nią 15 turbin Siemens SWT-2.3-93.

W Polsce innogy posiada farmy wiatrowe o łącznej mocy 220 MW. Na razie spółka nie informuje o planach budowy nowych elektrowni OZE w naszym kraju, natomiast na świecie niemiecki koncern rozwija projekty OZE na łączną moc około 5 GW.

Największą z inwestycji realizowanych przez innogy w energetyce wiatrowej jest morska farma wiatrowa Trinton Knoll o mocy 860 MW, dla której niemiecki koncern zabezpieczył prawa do sprzedaży energii w ramach zorganizowanej w ubiegłym roku brytyjskiej aukcji dla OZE. Zagwarantowana stawka za energię wynosi 74,75 GBP/MWh.

Siemens Gamesa dostarczył do naszego kraju dotąd ponad 500 turbin, których łączna moc przekracza 1 GW. Część z nich dostarczyła jeszcze osobno hiszpańska Gamesa – przed późniejszym przejęciem przez Siemensa.

Obecnie w swojej ofercie Siemens Gamesa posiada turbiny wiatrowe przeznaczone do pracy na lądzie o mocy przekraczającej już 4 MW (model SG 4.2-145). Z kolei oferowane turbiny, przeznaczone do pracy na morzu, posiadają nominalną moc nawet 8 MW.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW. Można stawiać turbiny nowe, lub używane. Krótkie pr czytaj dalej...

szukamy ekipy montaż instalacji PV pod Koninem

Szukamy doświadczonej ekipy do montażu mikro instalacji fotowoltaiki na terenie Konina między Poznan czytaj dalej...

szukamy podwykonawców instalacji fotowoltaliki

Szukamy doświadczonych samodzielnych ekip, podwykonawców instalacji PV najlepiej z okolic Łodzi, War czytaj dalej...

Poszukiwani dyrektorzy placówek bankowych do projektów OZE.

Katana Konsulting zaprasza do współpracy przy finansowaniu pomostowym projektów OZE dla naszych Klie czytaj dalej...