Innogy kończy budowę kolejnej wielkiej farmy wiatrowej na morzu

Innogy kończy budowę kolejnej wielkiej farmy wiatrowej na morzu
Morska farma wiatrowa Galloper. Fot. innogy
REKLAMA

Kilka dni po zakończeniu budowy wielkiej morskiej farmy wiatrowej Nordsee One, a także po ogłoszeniu przejęcia amerykańskich projektów wiatrowych na lądzie na 2 GW, niemiecki koncern energetyczny innogy informuje o postawieniu ostatniej turbiny na kolejnej farmie wiatrowej na Morzu Północnym, w której budowę jest zaangażowany.

Kilka dni temu zakończyła się budowa realizowanej przez innogy (15 proc.) i Northland (85 proc.) farmy wiatrowej Nordsee One o mocy 332 MW, która powstała w niemieckiej części Morza Północnego.

Teraz innogy informuje o postawieniu ostatniej z 56 turbin na farmie wiatrowej Galloper, która powstaje w brytyjskiej części Morza Północnego. Inwestycja ma być gotowa wraz z całą infrastrukturą, która umożliwi przesyłanie energii, do wiosny 2018 r.

Moc farmy wiatrowej Galloper wynosi 353 MW, na co składają się turbiny Siemens Gamesa o jednostkowej mocy 6,3 MW (początkowo zakładano zastosowanie turbin o mocy 6 MW). Elektrownie wiatrowe rozlokowano na powierzchni 113 km2, w odległości około 30-40 km od brzegu, osadzając je na głębokościach sięgających 27-36 metrów.

Farma wiatrowa Galloper należy do konsorcjum firm innogy SE, Macquarie Capital, Sumitomo Corporation oraz Siemens Financial Services. Za realizację fazy konstrukcyjnej odpowiada innogy, który w całym projekcie posiada 25 proc. udziałów.

Oprócz farm wiatrowych Galloper i Nordsee One niemiecki koncern jest również udziałowcem w położonej u wybrzeży Wielkiej Brytanii farmie wiatrowej Gwynt y Môr o łącznej mocy 576 MW, a także w farmie wiatrowej Nordsee Ost o mocy 295 MW. 

W tym roku innogy wygrało ponadto aukcję dla OZE, którą przeprowadzono na Wyspach. W jej wyniku Niemcy postawią u wybrzeży Wielkiej Brytanii morską farmę wiatrową Trinton Knoll o mocy 0,9 GW. Zagwarantowana stawka za energię wynosi 74,75 GBP/MWh.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Dzierżawa pod Farmę Fotowoltaiczną

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Teren równy, bez rowów i miejsc zalewo czytaj dalej...

Kredyt

Szukam prywatnego inwestora, który udzieli pożyczki w wysokości 75000 euro do połowy 2019 roku na ni czytaj dalej...

Ring Fundamentowy Vestas V80

Do sprzedania Ring fundamentowy Vestas V80. W razie pytań proszę o kontakt: +48 690 984 216 +48 czytaj dalej...

Kupie projekty PV z wygraną aukcją

Witam, poszukujemy projektów PV z wygrana aukcją zarówno większe pakiety jak i pojedyncze projekty. czytaj dalej...