W Sejmie powstał zespół ds. morskiej energetyki wiatrowej

W Sejmie powstał zespół ds. morskiej energetyki wiatrowej
Fot. Statoil
REKLAMA

Nad stworzeniem korzystnych warunków do rozwoju polskiej energetyki wiatrowej na morzu będzie pracował powołany w Sejmie zespół ds. morskiej energetyki wiatrowej w Polsceogłosił poseł Zbigniew Gryglas w trakcie odbywającej się w ubiegłym tygodniu Konferencji Offshore 2017.

Widzę ogromną szansę rozwojową dla Polski w związku z rozwojem morskich farm wiatrowych – może to być nasza krajowa specjalizacja, zwłaszcza że wiele polskich firm już produkuje i świadczy usługi na rzecz offshore – zapewniał poseł Gryglas.

Podczas Konferencji Offshore prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej Janusz Gajowiecki zaprezentował analizę miksu energetycznego Polski do roku 2035, przekonując, że do tego czasu w systemie elektroenergetycznym może przybyć nawet 39 GW nowych mocy, z czego niemal 21 GW to byłyby nowe źródła OZE.

Według analizy PSEW, do 2035 roku mogłoby przybyć nawet 4,85 GW mocy w źródłach wiatrowych na lądzie i nawet 6,7 GW mocy na morzu.

Perspektywy rozwoju polskiego łańcucha dostaw są bardzo dobre. Polskie technologie, bez względu, czy są to fundamenty, kable czy statki typu jack-up, są bardzo wysoko oceniane w branży. Już teraz polskie fundamenty morskich elektrowni wiatrowych, zarówno palowe jak i kratownicowe, stanowią 75 proc. europejskiego rynku – mówił Giles Dickson, CEO europejskiego stowarzyszenia branży wiatrowej WindEurope.

Portal Gramwzielone.pl był patronem medialnym Konferencji Offshore 2017. 

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Kkk |
Rozwój energetyki wiatrowej w tym offshore jak i całego OZE widać zwłascza w liczbie ofert pracy w Polsce....
pawelo |
I pewno ten zespół będzie się składał z samych świetnie wykształconych i obytych w technologiach OZE specjalistów z PIS?
Cvc |
Totalny ignorant organizuje ten zespol. Czlowiek nie ma zielonego pojecia o energetyce. Bedzie wesolo ale rowniez straszno. Jak oni zorganizuja energetyke wiatrowa na morzu to bedze tam stosowana technologia o calacity factor pinizej 20%. Czyli sredniowiecze.
ama |
To już te cymbały z PGE Energia Odnawialna sobie nie radzą z budową morskiej farmy? Czy potrzeba tworzyć kolejne stołki i produkować kolejnych prezesów i dyrektorów nieudaczników?

Giełda OZE

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...

Sprzedam 600 kW PV na dachu

Sprzedam spółkę celową. 600 kW PV na dachu z przyznaną dotacją i wygraną aukcją. czytaj dalej...

Biogazownię rolniczą

Sprzedam biogazownię rolniczą o mocy 0,8 MWh czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV 0,99 MW

Chcielibyśmy zaproponować Państwu sprzedaż projektu elektrowni fotowoltaicznej o mocy 0,99 MW. Proje czytaj dalej...