W Sejmie powstał zespół ds. morskiej energetyki wiatrowej

W Sejmie powstał zespół ds. morskiej energetyki wiatrowej
Fot. Statoil
REKLAMA

Nad stworzeniem korzystnych warunków do rozwoju polskiej energetyki wiatrowej na morzu będzie pracował powołany w Sejmie zespół ds. morskiej energetyki wiatrowej w Polsceogłosił poseł Zbigniew Gryglas w trakcie odbywającej się w ubiegłym tygodniu Konferencji Offshore 2017.

Widzę ogromną szansę rozwojową dla Polski w związku z rozwojem morskich farm wiatrowych – może to być nasza krajowa specjalizacja, zwłaszcza że wiele polskich firm już produkuje i świadczy usługi na rzecz offshore – zapewniał poseł Gryglas.

Podczas Konferencji Offshore prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej Janusz Gajowiecki zaprezentował analizę miksu energetycznego Polski do roku 2035, przekonując, że do tego czasu w systemie elektroenergetycznym może przybyć nawet 39 GW nowych mocy, z czego niemal 21 GW to byłyby nowe źródła OZE.

Według analizy PSEW, do 2035 roku mogłoby przybyć nawet 4,85 GW mocy w źródłach wiatrowych na lądzie i nawet 6,7 GW mocy na morzu.

Perspektywy rozwoju polskiego łańcucha dostaw są bardzo dobre. Polskie technologie, bez względu, czy są to fundamenty, kable czy statki typu jack-up, są bardzo wysoko oceniane w branży. Już teraz polskie fundamenty morskich elektrowni wiatrowych, zarówno palowe jak i kratownicowe, stanowią 75 proc. europejskiego rynku – mówił Giles Dickson, CEO europejskiego stowarzyszenia branży wiatrowej WindEurope.

Portal Gramwzielone.pl był patronem medialnym Konferencji Offshore 2017. 

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Kkk |
Rozwój energetyki wiatrowej w tym offshore jak i całego OZE widać zwłascza w liczbie ofert pracy w Polsce....
pawelo |
I pewno ten zespół będzie się składał z samych świetnie wykształconych i obytych w technologiach OZE specjalistów z PIS?
Cvc |
Totalny ignorant organizuje ten zespol. Czlowiek nie ma zielonego pojecia o energetyce. Bedzie wesolo ale rowniez straszno. Jak oni zorganizuja energetyke wiatrowa na morzu to bedze tam stosowana technologia o calacity factor pinizej 20%. Czyli sredniowiecze.
ama |
To już te cymbały z PGE Energia Odnawialna sobie nie radzą z budową morskiej farmy? Czy potrzeba tworzyć kolejne stołki i produkować kolejnych prezesów i dyrektorów nieudaczników?

Giełda OZE

zestaw PV 10 kw najtaniej

Sprzedam używany zestaw PV 10kw . W skład zestawu wchodzą panele + inwerter . Atrakcyjna cena za cał czytaj dalej...

Moduły fotowoltaiczne Amerisolar Sprzedam

Proponujemy do sprzedaży moduły Amerisolar. Jesteśmy bezpośrednim importerem. Poszukujemy dystrybut czytaj dalej...

3kW OFF GRID /ON GRID :zestawy hybrydowe PV: TRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid (EN50438)

Kolejny huragan zerwał przewody energetyczne? Brak prądu... ..UPS przestał działać? Aby zabezpiecz czytaj dalej...

SPRZEDAM PRĄD

Sprzedam energię elektryczną z farmy wiatrowej. Produkcja 3000-5000 MW rocznie. Preferowana stała ce czytaj dalej...