Tauron otrzymał kolejny pozew ws. zielonych certyfikatów

Tauron otrzymał kolejny pozew ws. zielonych certyfikatów
Fot. Invenergy
REKLAMA

Kolejny operator farm wiatrowych domaga się odszkodowania od Taurona, który podobnie jak w poprzednich przypadkach uznaje otrzymany pozew jako bezzasadny.

Należąca do grupy Wind Invest spółka Pękanino Wind Invest domaga się odszkodowania od Taurona w wysokości 28,5 mln zł.

Tauron informuje, że to trzeci z czterech zapowiedzianych pozwów spółek z tej grupy (Dobiesław Wind Invest sp. z o.o., Gorzyca Wind Invest sp. z o.o., Nowy Jarosław Wind Invest sp. z o.o. oraz Pękanino Wind Invest sp. z o.o.). Ten pozew, jak i poprzednie, Tauron uznaje jako „całkowicie bezzasadne”.

Wcześniej z podobnym pozwem wystąpiła spółka Dobiesław Wind Invest, domagając się zapłaty 34,7 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi od dnia zgłoszenia roszczenia do dnia zapłaty, a także ustalenia, że Tauron ponosi względem tej spółki odpowiedzialność za szkody mogące powstać w przyszłości, szacowane przez powodową spółkę na 254 mln zł.

Tauron podawał, że podstawą żądania, według twierdzeń spółki powodowej, jest wypowiedzenie przez spółkę Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa sp. z o.o., spółkę zależną Taurona, umów długoterminowych sprzedaży energii elektrycznej i sprzedaży praw majątkowych za energię odnawialną.

Grupa Wind Invest jest związana z amerykańskim deweloperem Invenergy, który zainwestowała w farmy wiatrowe w naszym kraju około 2,2 mld zł. Amerykańska firma informowała, że będzie domagać się przed sądem odszkodowania w wysokości ponad 1,2 mld zł. Przyczyna to wypowiedzenie przez Tauron długoterminowych umów na zakup energii i zielonych certyfikatów.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (12)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
OZE_X |
Po co te koncerny energetyczne. Czy władza trochę zagląda do środka. Np. w PGE - katastrofa. Przez koncerny nie będzie bezpieczeństwa.
Seba |
Jak to po co. Etaty dla znajomych. Nie ma innych przesłanek.
Szyszko |
Niedługo będzie komisja śledcza w sprawie umów długoterminowych i przekrętów w wiatrakach. I wtedy niejeden posra się ze strachu.
wiatrakowiec |
Szyszko... Chyba ty ;)
wiatrakowiec |
Szyszko... Chyba ty ;)
SPS |
@Szyszko: jeśli wiesz o przekrętach, znasz fakty, ludzi i daty - leć do prokuratury, minister mówił, że to Twój obywatelski obowiązek! A jeśli nie to... buzia w kubeł.
prej |
Kupa oszustów i tyle, przekręt na przekręcie
Szyszko |
to nie był szyszko, tylko sciema pV alias kropek - dał ciała z lobbingiem w sprawie certyfikatów i teraz obywatel Witczak wstydzi się odezwać pod kropkowym nickiem.
SPS |
@prej: racja, w pale się nie mieści co Big Energy razem ze swoimi kolegami z ministerstw wyprawiają.
Ziobro |
Dokladnie, POMOZE A na TGE to nie jest juz wolny rynek.... to jest sprawa dla Prokuratury i Ziobry !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TchorzewskiZajączkowski |
Prej@MojaPZPR.PawianPV.KropkaPiS.pl
cvc |
Pkh to od poczatku byl walek Taurona. Najpierw powoluja spolke celowa do obrotu PM, potem jak ceny zaczynaja spadac to drenuja ja z majatku a na koniec sztuczna upadlosc... i umowy dlugoterminowe ida w piz..... Ale ten przekret jest do udowodnienia tam trzeba poslac abwere.

Giełda OZE

Projekty PV do 1 MW

Sprzedam 2 projekty PV do 1 MW każdy z warunkami przyłączeniowymi. Projekty budowlane w trakcie real czytaj dalej...

Praca dla ekipy monterskiej w Holandii

Witam, Poszukujemy ekipy monterskiej/firmy do pracy przy instalacjach PV na terenie Holandii. czytaj dalej...

Poszukuje 1x generator V902MW do demontazu oraz lopaty do V 39

Poszukuje pilnie lopat do turbiny Vestas V39 ,Gamesa G58 oraz uzywanej turbiny V 90 2MW do demontazu czytaj dalej...

Okazja sprzedam projekt farmy wiatrowej 9MW z wszystkimi pozwoleniami i wykonanym wyprowadzeniem mocy w stacji GPZ

Witam mam do sprzedania spółkę celową z projektem farmy wiatrowej 9MW - 3 Vestasy V112_3MW na wieża czytaj dalej...