Magazyny energii Tesli mają wesprzeć offshore w USA

Magazyny energii Tesli mają wesprzeć offshore w USA
Morska farma wiatrowa Block Island. Fot. Deepwater Wind
REKLAMA

Amerykański deweloper morskich farm wiatrowych Deepwater Wind ogłosił, że jego kolejna morska farma wiatrowa, która powstanie u wybrzeży stanu Massachusetts, będzie wyposażona w magazyny energii Tesli. 

Deepwater Wind to amerykański pionier w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, który stoi za budową jak na razie jedynej farmy wiatrowej u wybrzeży USA, która powstała w odległości 4,8 km od wyspy Block Island położonej w stanie Rhode Island. Jej moc wynosi zaledwie 30 MW i ma produkować w skali roku 125 GWh energii elektrycznej.

Kolejną morską farmą wiatrową w USA ma być fama wiatrowa Deepwater One – South Fork, która powstanie u wybrzeży Long Island w stanie Nowy Jork i składać się będzie z 15 turbin o łącznej mocy 90 MW. 

Planowany termin uruchomienia farmy wiatrowej Deepwater One – South Fork to 2022 r. Deweloper Deepwater Wind zapowiada, że będzie to dopiero pierwszy etap większego projektu, którego docelowa moc ma sięgnąć aż 1 GW.

Koło farmy wiatrowej South Fork ma zostać zrealizowany kolejny projekt firmy Deepwater Wind o nazwie Revolution Wind Farm o mocy 144 MW, produkujący energię w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu 80 tys. amerykańskich gospodarstw domowych.

Amerykański deweloper wczoraj ogłosił, że morska farma wiatrowa Revolution Wind Farm, której uruchomienie planuje się na rok 2023, zostanie wyposażona w magazyny energii Tesli. Na razie nie podano szczegółów choćby na temat ich pojemności. W komunikacie możemy przeczytać jedynie, że ich celem będzie przechowanie energii i sprzedaż jej w okresach szczytowego zapotrzebowania. Wykorzystanie magazynów ma zmniejszyć zapotrzebowanie na budowę dodatkowych źródeł, których zadaniem byłoby dostarczanie energii wyłącznie w czasie największego zapotrzebowania.  

Ostatnio Tesla informowała, że zbuduje największy na świecie magazyn gromadzący energię produkowaną z wiatru, który stanie w pobliżu farmy wiatrowej zlokalizowanej w Australii Południowej. Jego moc ma wynieść 100 MW, a pojemność 129 MWh.

Deepwater Wind już wcześniej sygnalizował możliwość wykorzystania magazynów energii przy okazji ogłoszenia planów budowy farmy wiatrowej South Fork. Wówczas wskazywano jednak na technologię baterii, którą – jak wówczas zapowiadano – dostarczy należąca do GE firma Current.  

Amerykańscy inwestorzy, w przeciwieństwie do europejskich, na razie ostrożnie podchodzą do inwestycji w offshore, intensywnie inwestując póki co jedynie w farmy wiatrowe na lądzie.

Większe zainteresowanie budową farm wiatrowych u wybrzeży USA przejawiają koncerny energetyczne i paliwowe ze Starego Kontynentu. Prawo do wykorzystania stref do budowy morskich farm wiatrowych w Stanach Zjednoczonych zabezpieczyły dotąd m.in. duński Dong Energy, norweski Statoil, hiszpańska Iberdrola czy holendersko-brytyjski Shell. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

SPRZEDAM PROJEKTY PV 1MW WOJ. PODLASKIE

Sprzedam projekty pv o mocach do 1MW na terenie województwa podlaskiego czytaj dalej...

GRUNT POD FARMĘ FOTOWOLTAICZNĄ

SPRZEDAM GRUNT POD FARMĘ FOTOWOLTAICZNA O POWIERZCHNI OK.7HA DZIAŁKI ZNAJDUJĄ SIĘ W OKOLICY GRYFINA czytaj dalej...

EXTRA CENY na Zabezpieczenia AC DC dla fotowoltaiki

Firmy PHU POWER QUALITY oraz PHU ZENIT zajmują się sprzedażą wysokiej jakości inwerterów fotowoltaic czytaj dalej...

działka pod PV sprzedaż/dzierżawa - 1,3 ha z pozwoleniem na budowę

Do sprzedania lub dzierżawy działka 1,3 ha pod elektrownię PV o mocy 0,4 MW. Kalsk, woj. lubuskie. czytaj dalej...