I Forum Operatorów Farm Wiatrowych

I Forum Operatorów Farm Wiatrowych
I Forum Operatorów Farm Wiatrowych
REKLAMA

Dynamiczny wzrost mocy zainstalowanej w energetyce wiatrowej w Polsce (ok. 2000 MW) w latach 2014-2015 był rekordowy w historii tego sektora w Polsce. Gdy inwestorzy uruchamiali nowe turbiny, ciesząc się z przesunięcia wprowadzenia systemu aukcyjnego, szykowano im niespodziankę w postaci 3-krotnego wzrostu podatku od nieruchomości, wprowadzonego "przypadkiem" w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Na dokładkę zaserwowano obniżenie wielkości obowiązkowego umorzenia świadectw pochodzenia z 20 proc. do 16 proc. w roku 2017.

Gdy cena energii wraz ze świdectwem pochodzenia wynosi około 200 zł/MWh wobec ponad 400 zł/MWh zakładanych w modelach finansowych, a wyższy podatek od nieruchomości zwiększa koszty operacyjne o około 50 proc., wszyscy inwestorzy zadają sobie pytania:

  • Jak długo wytrzymamy w takich ekstremalnych warunkach?
  • Jak obniżyć koszty? Jakie strategie serwisu zastosować?
  • Jak odnaleźć się w nowych warunkach? Jak przetrwać kryzys?

Do tej pory większość wydarzeń z tego sektora było skupionych na inwestycjach, a faza operacyjna była traktowana nieco drugorzędnie. Czas wielkich planów inwestycyjnych, póki co, minął i trzeba skoncentrować się na optymalizacji działalności operacyjnej, redukcji kosztów, poszukiwaniu dodatkowych przychodów i przetrwaniu.

Właśnie teraz konieczne jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń, opartej o wiedzę ekspertów i najlepsze dostępne praktyki.

Podobne wydarzenia istnieją od lat na rynkach bardziej doświadczonych, a ich przydatność potwierdzają  rosnące statystki obecności.

Forum Operatorów Farm Wiatrowych jest wynikiem współpracy Adama Jaworskiego (Tundra Advisory) oraz Mariusza Milewskiego (Suracon), którzy od 10 lat zajmują się tematyką farm wiatrowych i zuważyli brak takiego wydarzenia poświeconego wyłącznie eksploatacji farm wiatrowych.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którzy zajmują się farmami wiatrowymi, nie tylko operatorów i inwestorów, ale również banki i inne instytucje aktywnie działające w sektorze wiatrowym, dla których FOFW może być źródłem cennej wiedzy o sposobach optymalizacji działania aktywów wiatrowych.

Oprócz prelekcji zaplanowano event networkingowy wieczorem w dniu 30 marca 2017 r.

I Forum Operatorów Farm Wiatrowych

Kiedy: 30/31 marca 2017 r.

Gdzie: Radisson Blu Hotel, Gdańsk.

Więcej informacji i rejestracja: www.fofw.eu

DOŁĄCZ DO SPOTKANIA EKSPERTÓW SEKTORA WIATROWEGO!
 artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...