I Forum Operatorów Farm Wiatrowych

I Forum Operatorów Farm Wiatrowych
I Forum Operatorów Farm Wiatrowych
REKLAMA

Dynamiczny wzrost mocy zainstalowanej w energetyce wiatrowej w Polsce (ok. 2000 MW) w latach 2014-2015 był rekordowy w historii tego sektora w Polsce. Gdy inwestorzy uruchamiali nowe turbiny, ciesząc się z przesunięcia wprowadzenia systemu aukcyjnego, szykowano im niespodziankę w postaci 3-krotnego wzrostu podatku od nieruchomości, wprowadzonego "przypadkiem" w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Na dokładkę zaserwowano obniżenie wielkości obowiązkowego umorzenia świadectw pochodzenia z 20 proc. do 16 proc. w roku 2017.

Gdy cena energii wraz ze świdectwem pochodzenia wynosi około 200 zł/MWh wobec ponad 400 zł/MWh zakładanych w modelach finansowych, a wyższy podatek od nieruchomości zwiększa koszty operacyjne o około 50 proc., wszyscy inwestorzy zadają sobie pytania:

  • Jak długo wytrzymamy w takich ekstremalnych warunkach?
  • Jak obniżyć koszty? Jakie strategie serwisu zastosować?
  • Jak odnaleźć się w nowych warunkach? Jak przetrwać kryzys?

Do tej pory większość wydarzeń z tego sektora było skupionych na inwestycjach, a faza operacyjna była traktowana nieco drugorzędnie. Czas wielkich planów inwestycyjnych, póki co, minął i trzeba skoncentrować się na optymalizacji działalności operacyjnej, redukcji kosztów, poszukiwaniu dodatkowych przychodów i przetrwaniu.

Właśnie teraz konieczne jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń, opartej o wiedzę ekspertów i najlepsze dostępne praktyki.

Podobne wydarzenia istnieją od lat na rynkach bardziej doświadczonych, a ich przydatność potwierdzają  rosnące statystki obecności.

Forum Operatorów Farm Wiatrowych jest wynikiem współpracy Adama Jaworskiego (Tundra Advisory) oraz Mariusza Milewskiego (Suracon), którzy od 10 lat zajmują się tematyką farm wiatrowych i zuważyli brak takiego wydarzenia poświeconego wyłącznie eksploatacji farm wiatrowych.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którzy zajmują się farmami wiatrowymi, nie tylko operatorów i inwestorów, ale również banki i inne instytucje aktywnie działające w sektorze wiatrowym, dla których FOFW może być źródłem cennej wiedzy o sposobach optymalizacji działania aktywów wiatrowych.

Oprócz prelekcji zaplanowano event networkingowy wieczorem w dniu 30 marca 2017 r.

I Forum Operatorów Farm Wiatrowych

Kiedy: 30/31 marca 2017 r.

Gdzie: Radisson Blu Hotel, Gdańsk.

Więcej informacji i rejestracja: www.fofw.eu

DOŁĄCZ DO SPOTKANIA EKSPERTÓW SEKTORA WIATROWEGO!
 artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Projekty PV - 1MW pod aukcje i dotacje

Sprzedam projekty PV o mocy do 1MW w warmińsko-mazurskim pod dotacje - nabór do końca listopada 2017 czytaj dalej...

Szukamy partnerów do projektów PV

Posiadamy pakiet 50 projektów na różnych etapach zaawansowania, od decyzji administracyjnych do proj czytaj dalej...

Sprzedam Farmę Wiatrową

Witam, Sprzedam farmę wiatrową składającą się z 2 wiatraków typu Enercon E-53 (moc 800kW każdy), pos czytaj dalej...

SZUKAM DZIAŁKI POD DZIERŻAWĘ FARMY FOTOWOLTAICZNEJ

Podlaskie, Warminsko-Mazurskie, Mazovieckie, Lodzkie czytaj dalej...