Ikea sfinalizowała zakup farmy wiatrowej Lubartów

Ikea sfinalizowała zakup farmy wiatrowej Lubartów
Håkan Dahlström / flickr cc
REKLAMA

Grupa Energetyki Odnawialnej Renewables (GEO Renewables) sprzedała spółkę celową zarządzającą farmą wiatrową Lubartów na rzecz spółki Ikea. 

Moc farmy wiatrowej Lubartów wynosi 51,2 MW, na co składa się 16 elektrowni wiatrowych marki Vestas, każda o mocy 3,2 MW.

To kolejna inwestycja w portfelu farm wiatrowych Ikei w Polsce. W lutym 2015 r. Ikea poinformowała o zakupie położonej w woj. łódzkim farmy wiatrowej we Wróblewie. W ubiegłym roku Ikea zobowiązała się ponadto do zakupu kolejnych dwóch farm – Lubartów, a także farmy wiatrowej w Gizałkach. Swoje pierwsze farmy wiatrowe w Polsce Ikea kupiła w 2013 r. Parki wiatrowe w Rymanowie, Bukowsku i Łękach Dukielskich na Podkarpaciu według prognoz mogą generować w sumie 134 GWh energii elektrycznej rocznie.

Natomiast wszystkich sześć farm wiatrowych Grupy Ikea w Polsce ma co roku wytwarzać do 473 GWh energii elektrycznej, co razem z energią cieplną, produkowaną z biomasy przez Ikea Industry, pokryje całe zapotrzebowanie szwedzkiego koncernu na energię w naszym kraju. 

Informację o sfinalizowaniu przejęcia farmy wiatrowej w Lubartowie podała kancelaria Dentons, która doradzała przy realizacji tej transakcji, informując przy okazji, że jej zespół w ostatnich miesiącach doradzał również GEO Renewables przy transakcji wymiany udziałów w farmach wiatrowych w Iłży, Jędrzychowicach i Zgorzelcu, między GEO Renewables a EDP Renewables.  

red. gramwzielone.pl 

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...