Uruchomiono II etap farmy wiatrowej Nowy Staw

Uruchomiono II etap farmy wiatrowej Nowy Staw
Farma wiatrowa Nowy Staw. Fot. RWE
REKLAMA

Spółka RWE uruchomiła 14 turbin wiatrowych w Nowym Stawie o mocy 2 MW każda, umożliwiających zasilenie zieloną energią ponad 38 000 gospodarstw domowych. Łączna moc 8 farm wiatrowych RWE w Polsce przekroczyła 240 MW, co pozwoli na pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną ponad 295 tysięcy gospodarstw domowych. 

RWE uruchomiła drugi park wiatrowy w Nowym Stawie w woj. pomorskim wyposażony w 14 turbin wiatrowych Senvion o całkowitej mocy zainstalowanej 28 MW. Wykorzystane turbiny mają 100 metrów wysokości i tyle samo wynosi średnica wirnika każdej z nich. Wyprodukowana przez nie energia elektryczna będzie mogła zasilić nawet 38 000 gospodarstw domowych. Elektrownia jest podłączona do sieci wysokiego napięcia. Wygenerowana przez nią energia trafia do systemu dystrybucyjnego i wykorzystywana jest tam, gdzie aktualnie jest na nią zapotrzebowanie.

 Polska jest dla nas jednym z kluczowych rynków, na których inwestujemy w energetykę wiatrową na lądzie. Wraz z uruchomieniem drugiej elektrowni wiatrowej w Nowym Stawie o mocy 28 MW, przekroczyliśmy 240 MW całkowitej mocy zainstalowanej w tutejszych parkach wiatrowych – powiedział Robert Macias, Członek Zarządu RWE Renewables Polska.

 W planach mamy kolejne projekty w lokalizacjach o dobrych warunkach wiatrowych. Jednak ich realizacja będzie uzależniona od funkcjonowania nowego aukcyjnego systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii, przewidzianego w ustawie OZE – dodał Robert Macias.

Oprócz Nowego Stawu 2, RWE eksploatuje w Polsce siedem lądowych parków wiatrowych, które są zlokalizowane w czterech regionach: Nowy Staw 1 położony w woj. pomorskim w pobliżu Malborka, Krzęcin i Tychowo na Pomorzu Zachodnim, Opalenica w woj. wielkopolskim, oraz sąsiadujące ze sobą farmy wiatrowe w Suwałkach, Pieckach i Taciewie w woj. podlaskim w północno-wschodniej Polsce.

RWE

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
co z tym OZE? |
takie to wszystko chwiejne w tej naszej PL, a nowe farmy powstają bez gwarancji zwrotu????
mol |
tam są super warunki pod takie projekty. Gmina pare lat temu zakładała, że dzieki wiatraką bedą mieli nadwyżki w budżecie.

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...