PSEW rozpoczyna akcję "Dobry wiatr dla regionów"

PSEW rozpoczyna akcję "Dobry wiatr dla regionów"
jinterwas, flickr cc

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej rozpoczęło tego lata dwie duże kampanie edukacyjne. Teraz jak chyba jeszcze nigdy wcześniej edukacja w zakresie energetyki wiatrowej obejmując tak szerokie spektrum nie była tak potrzebna. Podejmując najbardziej kontrowersyjnych aspektów energetyki wiatrowej PSEW udostępnia odbiorcom merytoryczne narzędzia pozwalające na sklasyfikowanie i ustalenia zasadności krążących w społecznej debacie opinii.

W czerwcu poza kampanią Act on Facts, skutecznie obalającej mity wytworzone wokół energetyki wiatrowej rozpoczął się również projekt „Dobry wiatr dla regionów”. Kampania mająca na celu edukować i przekazywać informacje o energetyce wiatrowej w sposób rzetelny jest odpowiedzią na potrzebę edukacji o energetyce wiatrowej w szerokim zakresie.  Liczny zespół specjalistów w swoich dziedzinach mówić będzie o zaletach jak i realnych ograniczeniach technologii pozyskiwania energii odnawialnej, zachęcając jednocześnie do otwartej dyskusji wśród uczestników. Inicjatywa dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma zwiększyć świadomość i akceptację społeczną wobec energetyki wiatrowej wśród polskiego społeczeństwa. PSEW w ciągu całego roku planuje dotrzeć ze swoją kampanią do przedstawicieli organizacji pozarządowych, administracji publicznej, dziennikarzy, nauczycieli i wreszcie do całego społeczeństwa.

REKLAMA

W najbliższy piątek, 27.06, w Toruniu przedstawiciele administracji publicznej mają możliwość zapoznać się bliżej z tematem energetyki wiatrowej w polskim krajobrazie. Pod takim właśnie hasłem odbędą się warsztaty będące częścią cyklu szkoleń dla administracji publicznej o nazwie „Procedury w realizacji inwestycji energetyki wiatrowej”. Organizator podejmuje się gorącego tego lata tematu chcąc tym samym rozwiać nagromadzone wątpliwości oraz zweryfikować opinie. W programie spotkania oprócz prelekcji m.in. prof. Zbigniewa Myczkowskiego (Politechnika Krakowska) i dr Witolda Lenarta (Uniwersytet Warszawski) znalazła się wizja terenowa na farmę wiatrową Linowo. Przedstawiciele firmy EDF EN oprowadzą uczestników po farmie, a także umożliwią wejście do środka turbiny. Aspekty techniczne samych turbin omówi specjalista firmy Vestas. Szkolenie w Toruniu będzie zamykającym letnią część projektu, z kolejnymi wydarzeniami PSEW wystartuje we wrześniu i zapewni nam intensywny cykl warsztatów i konferencji na terenie całej Polski.

REKLAMA

Na stronie projektu www.regionalne.psew.pl zainteresowani na bieżąco mogą śledzić programy kolejnych bezpłatnych wydarzeń oraz pobrać formularze rejestracyjne. 

PSEW