Siemens z gigantycznym kontraktem na morskie wiatraki

Siemens z gigantycznym kontraktem na morskie wiatraki
siemens press
REKLAMA
Siemens umocni swoją pozycję globalnego lidera w produkcji morskich elektrowni wiatrowych. Niemiecka firma zdobyła kontrakt na dostawę morskich elektrowni wiatrowych, które powstaną u wybrzeży Holandii. 

Warte 1,5 mld euro zamówienie dotyczy dostawy 150 morskich wiatraków, każdy o mocy 4 MW, dla morskiej farmy wiatrowej Gemini, która powstanie w odległości 85 km od holenderskiego miasta Groningen. Umowa dotyczy także usług serwisowania w okresie 15-letnim - m.in. za pośrednictwem pracującego wyłącznie dla tej inwestycji statku i helikoptera.

Elektrownie wiatrowe na farmie wiatrowej Gemini mają zacząć pracę na początku 2017 roku. Wyprodukowana energia będzie sprzedawana przez holenderskiego operatora Delta. 

Całkowity koszt inwestycji szacuje się na 2,8 mld euro. Finansowanie w wysokości 587 mln euro dostarczy Europejski Bank Inwestycyjny. Oprócz niego finansowanie dostarczą też banki z Holandii, Niemiec, Francji, Kanady i Japonii. W sumie kredytowanie zapewni 12 banków, a kredyty ubezpieczy niemiecki Euler Hermes, belgijski Ducroire-Delcredere SA i duński Eksport Kredit Fonden.

Markus Tacke, szef działu wiatrowego w Siemensie, komentując plany Siemensa w branży offshore, powiedział, że do 2020 r. koszt produkcji energii z morskich farm wiatrowych powinien spaść poniżej 0,1 €/kWh. W ubiegłym roku niemieckie stowarzyszenie branży offshore Stiftung Offshore-Windenergie oszacowało, że do 2023 r. koszt produkcji energii z morskich elektrowni wiatrowych powinien spaść o prawie 40%, przy założeniu, że wynosił on wówczas 0,13-0,14 €/kWh. 


gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
tetetka |
Brawo firma Siemens! Przyszłość to duże wiatrakowce morskie.
tetetka |
Szkoda tylko, że portal Gramwzielone.pl i/lub niejaki "Sunny Horizon" stosują na forum cenzurę prewencyjną, która tu przypominam zakazana jest w polskim prawie.
marco220771@gmail.com |
Super jestem zainterrsowany praca przy elejtrowni wiatrowej prasze o pomoc

Giełda OZE

Projekt PV 16,32MW (+9MW) (+30MW)

Położenie - Kamień Mały gmina Witnica województwo Lubuskie, teren 33,57ha Dokumentacja: - decyzja czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farm 1MW i 0.5 MW

Zlecę wykonanie projektu dwóch farm fotowoltaicznych.( 1 MW i 0.5 MW). czytaj dalej...

PILNIE zlecę montaż KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Poszukujemy ekip monterskich do długoterminowej współpracy w zakresie montażu instalacji solarnych, czytaj dalej...

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...