Projekt-Solartechnik buduje farmę fotowoltaiczną na Lubelszczyźnie

Projekt-Solartechnik buduje farmę fotowoltaiczną na Lubelszczyźnie
Farma fotowoltaiczna w miejscowości Szczałb. Foto: Projekt-Solartechnik

{więcej}Projekt-Solartechnik, firma specjalizująca się w budowie naziemnych farm fotowoltaicznych, realizuje kolejną tego rodzaju inwestycję. Specjaliści z Projekt-Solartechnik rozpoczęli właśnie budowę jednej z pierwszych w Polsce i pierwszej na Lubelszczyźnie farmy fotowoltaicznej.
 
Farma fotowoltaiczna o docelowej mocy 780 kWp, której budowę jako generalny wykonawca EPC realizuje Projekt-Solartechnik, powstaje w miejscowości Szczałb, w powiecie łukowskim. Inwestorem jest polska firma MS POWER.
 
Farma fotowoltaiczna będzie się składać z polikrystalicznych paneli fotowoltaicznych Hanwha o mocy 240 Wp, a także z inwerterów dostarczonych przez amerykańską firmę PowerOne – model PowerOne 20 TL, każdy o mocy 20 kWp. Panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane na konstrukcji opracowanej przez Projekt-Solartechnik, w układzie złożonym z 4 rzędów paneli.
 
Budowę farmy fotowoltaicznej rozpoczęto na początku tego miesiąca, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2014 r. Dokładny termin ukończenia będzie zależeć od warunków pogodowych.
 
Projekt-Solartechnik zachęca do odwiedzenia placu budowy farmy fotowoltaicznej w miejscowości Szczałb, a także do kontaktu z realizującymi ją specjalistami firmy.
 
Oprócz realizacji farmy fotowoltaicznej na Lubelszczyźnie, Projekt-Solartechnik jako główny wykonawca realizuje równocześnie budowę ogromnej farmy fotowoltaicznej o mocy 18 MWp w Rumunii.
 
Realizacja w Rumunii obejmuje dostarczenie konstrukcji, jej montaż oraz uruchomienie instalacji. Projekt-Solartechnik odpowiada m.in. za montaż paneli PV, instalacji zarówno po stronie AC jak i DC, zabezpieczeń, stacji SN/NN, a także za postawienie ogrodzenia.
 
Farma fotowoltaiczna w Rumunii, którą buduje Projekt-Solartechnik, będzie się składać z 75 000 paneli fotowoltaicznych, każdy o mocy 240 Wp, oraz 576 inwerterów stringowych, każdy o mocy 30 kWp, które będą podłączone do osiemnastu stacji SN/NN o mocy po 1 MW.

 
Projekt-Solartechnik

Farma fotowoltaiczna w miejscowości Szczałb. Realizacja: Projekt-Solartechnik

REKLAMA
REKLAMA

Farma fotowoltaiczna o mocy 18 MWp w Rumunii. Realizacja: Projekt-Solartechnik

Farma fotowoltaiczna o mocy 18 MWp w Rumunii. Realizacja: Projekt-Solartechnik