Hanwha Q Cells liderem sprzedaży modułów fotowoltaicznych w Polsce

Hanwha Q Cells liderem sprzedaży modułów fotowoltaicznych w Polsce
Fot. Hanwha Q CELLS
REKLAMA

Hanwha Q CELLS GmbH, niemiecka filia jednego z najwiekszych na świecie producentów ogniw i modułów fotowoltaicznych, potwierdza wyniki sprzedaży. Według Globenergia, wiodącej na polskim rynku organizacji konsultingowej PV, monokrystlaiczne moduły Q.PEAK-G4.1 to najczęściej sprzedawane w Polsce moduły fotowoltaiczne.

Dane doskonale odzwierciedlają dwanaście bardzo dobrych miesięcy firmy Hanwha Q CELLS na dynamicznie rozwijającym się polskim rynku fotowoltaicznym.

W 2017 roku firma Hanwha Q CELLS sprzedała moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 7 MW, a w roku 2018 osiągnęła sprzedaż produktów o łącznej mocy 55 MW. To niemal 40 proc. ze 150 MW, czyli spodziewanego ogólnego potencjału fotowoltaiki zainstalowanej w Polsce w ubiegłym roku.

Świetne prognozy na rok 2019

Trajektorie rozwoju polskiego rynku paneli fotowoltaicznych zmieniały się w ostatnich latach, a okresy wzrostu przeplatały się z nagłymi spadkami koniunktury. W 2017 roku rynek zwiększył się o 80 MW, co stanowiło relatywnie obiecujący wynik w kontekcie zwiększania udziału fotowoltaiki w polskim miksie energetycznym.

Według wstępnych wyników, w roku 2018 w Polsce powstały elektorwnie fotowotlaiczne o łącznej mocy 150 MW, z czego 55 MW zrealizowano na modułach fotowoltaicznych firmy Hanwha Q CELLS. Z danych firmy Globenergia wynika, że z siedmiu najlepiej sprzedających się w 2018 roku w Polsce modułów najpopularniejszy był moduł G.PEAK-G4.1 firmy Hanwha Q CELLS. Dodatkowo był to jedyny w tym zestawieniu monokrystaliczny moduł fotowoltaiczny.

Moduł Q.PEAK-G4.1 zdobył popularność dzięki konkurencyjnej cenie i doskonałej mocy wyjściowej zapewnianej przez technologię Q.ANTUM, będącą wyłączną własnością firmy Hanwha Q CELLS. To dzięki niej urządzenia firmy są znacznie odporniejszse na rozkład spowodowany światłem (LID) oraz światłem i wysokoą temperaturą (anti-LeTID).
 


 

Moduł Q.PEAK-G4.1 jest dostępny w klasach energetycznych do 310 Wp, objęty 12-letnią gwarancją na produkt, a także 25-letnią gwarancją mocy wspartą przez jedną z najbardziej kasowych firm z branży modułów fotowoltaicznych. Firma Hanwha Q CELLS to globalny lider w produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych (według rankingu Bloomberg New Energy Finance), a także firma o największych na świecie zdolnościach produkcyjncyh w obszarze ogniw PERC.

Według Szymona Kurjańskiego, menedżera ds. sprzedaży firmy Hanwha Q CELLS na Polskę, to połączenie wysokiej jakości i racjonalnego myślenia przekonały działających w kraju deweloperów elektorwni fotowoltaicznych.

– To ogromny zaszczyt, że jesteśmy rozpoznawalni jako najpopularniejszy w Polsce producent modułów fotowoltaicznych. W 2018 roku rynek fotowoltaiczny w Polsce szybko się rozwijał, a zgodnie z prognozami, w 2019 roku dynamika wzrostu będzie jeszcze większa, stąd cieszy nas pozycja lidera na rynku.

Po kilku trudnych latach polski rynek fotowoltaiczny zaczyna rozkwitać. Klienci końcowi i monterzy są coraz bardziej zainteresowani nie tylko konkurencyjną ceną, ale i jakością, co przekłada się na coraz większą liczbę klientów, dla których produkty firmy Hanwha Q CELLS stanowią najkorzystniejszy wybór.
 


 

Kilka słów o Hanwha Q CELLS

Hanwha Q CELLS to jeden z największych i najlepiej rozpoznawalnych na świecie wytwórców ogniw i modułów fotowoltaicznych, znany z produktów wysokiej jakości. Siedziby firmy znajdują się w Seulu w Korei Południowej oraz w Thalheim w Niemczech, gdzie mieści się siedziba działu technologii i innowacji.

Firma posiada zakłady produkcyjne w Korei Południowej, Malezji i Chinach, oferując pełny przekrój produktów fotowoltaicznych, aplikacji i rozwiązań – od modułów, kończąc na wielkoformatowych elektrowniach fotowoltaicznych.

Za sprawą rosnącej globalnej sieci biznesowej, obejmującej Europę, Amerykę Północną, Azję, Amerykę Południową, Afrykę oraz Bliski Wschód, nasza firma gwarantuje klientom świetną obsługę i długoterminowe partnerstwo.

Hanwha Q CEELS jest flagową spółką Hanwha Group znajdującej się w rankingu FORTUNE Global 500 oraz jest jednym z dziesięciu największych przedsiębiorstw handlowych w Korei Południowej. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.hanwha-qcells.com
 


 

artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...