Tesla znowu na plusie

Tesla znowu na plusie
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

W ostatnim kwartale 2018 r. firma Elona Muska, drugi raz z rzędu, wypracowała zysk wynoszący ponad 200 mln dolarów. Kluczem do tego było uporanie się z problemami w produkcji Modelu 3, który w drugiej połowie 2018 r. stał się najlepiej sprzedającym się, pod względem wygenerowanych przychodów, samochodem pasażerskim w USA.

W czwartym kwartale 2018 r. Tesla wypracowała przychody w wysokości 7,225 mld dolarów, z czego 6,073 mld dolarów to przychody wypracowane przez dział motoryzacyjny amerykańskiego koncernu.

Firma Elona Muska odnotowała jednocześnie zysk netto w wysokości 210,07 mln dolarów w stosunku do zysku netto rzędu 254,67 mln dolarów wypracowanego w trzecim kwartale ubiegłego roku.

Z powodu strat odnotowanych w pierwszej połowie 2018 r. w skali całego roku Tesla miała stratę netto w wysokości 1,062 mld dolarów w stosunku do straty rzędu 2,24 mld dolarów za rok 2017.

W ubiegłym roku Tesla znacząco zwiększyła przychody – z 11,75 mld dolarów w roku 2017 do 21,46 mld dol.

Poprawa wyników Tesli w drugiej połowie 2018 r. to efekt zwiększenia produkcji Modelu 3. W całym roku 2018 sprzedano ok. 140 tys. Modeli 3, a ostatnio Tesli udało się zwiększyć produkcję do 7 tys. sztuk tygodniowo.

Amerykański koncern chwali się jednocześnie, że w czwartym kwartale 2018 r. udało mu się zmniejszyć czas potrzebny do wyprodukowania Modelu 3 o 20 proc. w porównaniu do wcześniejszego kwartału. Tesla podkreśla też, że mimo wprowadzenia na rynek tańszej wersji, udało jej się zachować w ostatnim kwartale marżę na poziomie ponad 20 proc.

Mimo, że Model 3 stał się najlepiej sprzedającym się w USA samochodem pasażerskim, pod względem wygenerowanych przychodów, to Tesla podkreśla nadal relatywnie niski udział aut elektrycznych na tym rynku, wynoszący tylko ok. 2 proc.

W czwartym kwartale dostarczono klientom w Ameryce Północnej w sumie 63 359 Modeli 3, a od początku tego roku ruszyły dostawy także na rynek europejski i chiński.

W tym roku produkcja Modelu 3 ma zostać zwiększona dzięki uruchomieniu nowej fabryki w Szanghaju. Ponadto w tym roku amerykański koncern ma uruchomić produkcję nowego Modelu Y.

Do tego w ostatnim kwartale 2018 r. Tesla dostarczyła 27 607 Modeli S i X, a w całym roku dostawy tych pojazdów sięgnęły łącznie 99 475 egzemplarzy.

Ostatni rok to również uruchomienie przez Teslę stacji szybkiego ładowania w 293 lokalizacjach, co oznacza, że ich liczba wzrosła do 1 421. Tesla obsługuje już ponad 12 tys. szybkich ładowarek (tzw. Superchargers) oraz ponad 21 tys. wolniejszych ładowarek (tzw. Destination Charging).

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (11)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
MojaPV |
Tesla jest BEE, Elon Musk jest BEE, inwestorzy Tesli to matołki, wiatraki dają najdroższy prąd, węgiel to najtańsze rozwiązanie, gdy ktoś cokolwiek napisze na wyżej wspomniane tematy-jest lobbystą i niech powie kto mu płaci
Polak |
@MojaTW: Po co wypisujesz te bzdury? Przecież i tak wszyscy wiemy, że masz miał węglowy w ciasnej główce zamiast mózgu:)
rogi |
Model Y ma być jeszcze tańszym autem?
ElonPV |
aha i pewnie dlatego trzeba zwalniać pracowników :) "Tesla zapowiada kolejne zwolnienia. Pracę straci 7 proc. pracowników" info sprzed tygodnia. Chwalenie się, że model 3 jest najlepiej sprzedającym sie autem w US to zwykła ściema bo nie licza pick-upów :). W 2018 duża bańka (miliard $) przepalona niczym zielsko ;)
obserwator |
ElonPV pewnie masz firmę o większych przychodach i potencjale.Szacun.
bogaczwawa |
A kiedy baterie TESLI dokupienia w Polsce nie chce on-grid tylko off-grid gdzie kupie Tesli magazyn w Polsce pomocy?
Jaki problem? |
@bogaczwawa bez problemu kupisz w Polsce magazyn energii Tesli choćby w firmie z S na początku w nazwie w Piwnicznej Zdroju.
Jarosław Wielki |
ta cała tesla to jakieś lewackie mrzonki, u nas w Polsce preferujemy auta napędzane rosyjską ropą i prąd z rosyjskiego węgla
ByleJaki Tesla |
Do niczego ta Tesla się nie nadaje - z pewnością nie wjedzie pod gabinet Prezesa na ostatnim piętrze Tower K na Srebrnej
JurnyStefanPV |
Chciałem żeby mi biznesmeny Teslę kupili ale Donek mi odradził, mówi że zarwę jak łóżko w garsonierze.
MojaPV |
Kim w ogóle jest Elon Musk? i co on wie o enegrtyce? Tylko rodzimy węgiel, niech sie uczy od naszego Inteligęta mojego wujka ministra T. Tchórzewskiego.

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...