Power Lease Agreements. Columbus szykuje nowy biznes

Power Lease Agreements. Columbus szykuje nowy biznes
Instalacja fotowoltaiczna na dachu Kolegium Episkopatu Polski. Fot. Columbus Energy SA.
REKLAMA

Columbus Energy poinformował w komunikacie giełdowym o podpisaniu umowy współpracy z zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii spółką Immersa Limited. Cel to wspólne oferowanie leasingu instalacji fotowoltaicznych w ramach tzw. Power Lease Agreements (PLA).

W ramach współpracy z Columbus Energy brytyjska spółka ma zainwestować na polskim rynku wstępnie 20 mln euro w projekt mający na celu leasing instalacji fotowoltaicznych dla sektora komercyjnego.

Fundusze przeznaczone na ten cel Immersa Limited ma uruchomić już w tym roku, skupiając się na klientach korporacyjnych Columbus Energy.

W celu zwiększenia zakresu działalności w Polsce brytyjski fundusz ma zapewniać finansowanie projektów w zakresie produkowania i magazynowania energii odnawialnej oraz dzierżawę energii lub wdrożenie zawierania umów dzierżawy energii lub dzierżawy instalacji fotowoltaicznej, ew. magazynu energii, w ramach umów PLA zawieranych z przedsiębiorcami.

Z kolei Columbus Energy ma zapewniać kompleksową usługę projektu, sprzedaży, montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznych. Na obsługę polskich projektów Immersa Limited krakowska spółka uzyskała wyłączność na 3 lata.

Columbus dodaje, że umowa z brytyjską spółką zakłada wypracowanie możliwego modelu współpracy w formie zawarcia joint venture, przy czym jego warunki mają zostać ustalone do końca bieżącego kwartału.

Spółka notowana na rynku NewConnect zakończyła pierwsze trzy kwartały 2018 r. skonsolidowanym zyskiem netto sięgającym 1,84 mln zł, który był niższy od zysku wypracowanego w takim samym okresie roku 2017 (3,02 mln zł).

W tym czasie przychody Columbusa z działalności operacyjnej wyniosły 36,52 mln zł w stosunku do przychodów rzędu 22,64 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie 2017 roku.

Spółka podawała w sierpniu ubiegłego roku, że w skali miesiąca montuje systemy PV o mocy ok. 1 MWp i zapowiedziała włączenie do swojej oferty stacji ładowania samochodów elektrycznych.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
TOM |
No to super biznes robią 200 zł zysku z 1 kW :) , biorąc pod uwagę przyszłe koszty serwisowe itp to jet to na granicy rentowności.
energetyk |
Witam Chyba cos z matematyka u poprzednika nie jest w pozadku u mnie wyszlo 2000 zl zysku z kwp. To w takim razie na jakich materialach montoja instalacie fotowoltaiczne a moze z indonezi recznie skladane panele Wielkie oszustwo i nabijanie klienta w butelke
TOM |
@energetyk skoro robią 1MW miesięcznie , a wynik finansowy jest za 3 kw czyli 9 m-cy to dzielimy zysk przez 9MW = 9000 kWp . A teraz powoli bo to trudne : 1.840.000 / 9000 = 204,44 zł .
TTTT |
Ale to zysk. Wystarczy kupić kilka dobrych samochodów i zysk istotnie spada.
adam |
Columbus splaca obligacje 10% za 15 mln zl. To juz zjada zysk.
TTTT |
Ale obligacje już spłacili podobno,teraz skupiają się, na energii odnawialnej głównie fotowoltaika i oze w przyszłości planują elektrownie wodne i modernizacje super wydajnościowo wiatraków simensa
TOM |
@TTTT słyszałaś o amortyzacji ??? :) .....no chyba że wynaleziono roczny leasing :) Co by nie mówić to analizując rok do roku i całą działalność to jest "pompowanie" pod sprzedaż akcji
TTTT |
Tak slyszalem mam chyba taką w samochodzie. Ale nie jestem pewien pompowanie dobre ale nie za dużo zwraca sie szybko uwzględniajac deficyt stopy oprocentowania kapitału
Adam |
Kolos na slomianych nogach, instalacje robione na panelach byle jakiej jakosci, montowane przez ekipy ktore beda chcialy za montaz jak najmniej. Juz nie wspomne o wciskanych ludziom ktorzy nie przeczytaja umowy "abonamentach" masowo juz niesplacanych... a o prezesie ktory sie wypowiada gdzie i jak sie da nie znajac sie na temacie i obraza ludzi nie mowiac :) coz, kiedys tworca columbusa tworzyl grupe sloneczna ktora tez pieknie ludzi potraktowala :) no ale coz, byle zarobic jak najwiecej, a jakoscia ktoz by sie przejmowac? ;)

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...