Technologia ML System ma pomóc w rozwoju organicznych ogniw PV

Technologia ML System ma pomóc w rozwoju organicznych ogniw PV
Fot. ML System
REKLAMA

ML System, spółka technologiczna będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), otrzymała patent na wynalazek pod nazwą „Enkapsulant warstw aktywnych w ogniwach fotowoltaicznych III generacji”.

Jak zapewnia ML System, opatentowana technologia może być wykorzystywana we wszystkich ogniwach z grupy tzw. ogniw fotowoltaicznych III generacji, do których należą ogniwa perowskitowe, barwnikowe oraz wdrażane przez firmę ogniwa na bazie powłok z kropek kwantowych. Istotą tej innowacji jest szczelne zamknięcie ogniw trzeciej generacji (np. kropek kwantowych) w laminacie szyb i odizolowanie ich od czynników zewnętrznych.

Przyznany patent potwierdza naszą determinację w realizacji założeń dotyczących wdrożenia do masowej produkcji transparentnych szyb z powłokami z kropek kwantowych – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Ostatnio spółka z Podkarpacia informowała o udzieleniu praw ochronnych na dwa wzory użytkowe – szybę jedno- i dwukomorową. Z kolei w październiku ML System otrzymał patent na sposób wytwarzania modułów fotowoltaicznych z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych.

ML System ma na swoim koncie 6 przyznanych patentów, a 11 wniosków patentowych ma czekać na rozpatrzenie.

Wartość portfela zamówień ML System na 2018 r. wynosi 114 mln zł. W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. firma wypracowała 86,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 4,3 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 237,5 proc., 60,5 proc. i 95,7 proc.

W IPO przeprowadzonym na przełomie maja i czerwca ML System pozyskał od inwestorów 34,6 mln zł. Zebrane środki spółka przeznacza na realizację projektów poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii.

ML System to lider krajowego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), a zgodnie z raportem „Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021” polska firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie.

Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec trzeciego kwartału 2018 r. zatrudniał 138 osób, w tym 25 osób w dziale badawczym.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
MojaPV |
Brawo! widać można się rozwijać i to w kraju, który rzekomo "blokuje" pv. Jakoś tego nie widać.
TwojaPV |
Ej i tradycyjnie zaraz dostanie zakaz produkcji w Polsce. Produkcja będzie w Niemczech czyt chinach. tak było z laserami, niebieskimi diodami. Przykład Kudelskiego , Kluski i setek innych itp. Muszą się sprzedać zagranicznemu partnerowi aby przetrwać jajk ostatnio Solaris i dlatego dalej działa. .
Tomasz |
Przypomnę, ze Mateuszek już dał w tym roku 87 firmom z Niemiec aż 250mln zł dofinansowania. Takie to wsparcie przemysłu , niemieckiego !

Giełda OZE

Projekt PV 16,32MW (+9MW) (+30MW)

Położenie - Kamień Mały gmina Witnica województwo Lubuskie, teren 33,57ha Dokumentacja: - decyzja czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farm 1MW i 0.5 MW

Zlecę wykonanie projektu dwóch farm fotowoltaicznych.( 1 MW i 0.5 MW). czytaj dalej...

PILNIE zlecę montaż KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Poszukujemy ekip monterskich do długoterminowej współpracy w zakresie montażu instalacji solarnych, czytaj dalej...

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...