Fronius i BYD zaoferują nową opcję zasilania awaryjnego

Fronius i BYD zaoferują nową opcję zasilania awaryjnego
Fot. Fronius
REKLAMA

Austriacki producent falowników fotowoltaicznych Fronius Solar Energy oraz chiński BYD rozpoczęły współpracę, dzięki której Fronius będzie oferować zasilanie trójfazowych odbiorników również w trybie awaryjnym.

Efektem współpracy Froniusa i BYD jest kompatybilność urządzeń austriackiej firmy z magzynami energii firmy BYD, tzw. Battery-Box HV.

W centrum technologicznym Froniusa pracuje jeden z  pierwszych pilotażowych systemów produkcyjnych Fronius wyposażony w urządzenie Battery-Box firmy BYD. Jego sercem jest falownik Fronius Symo Hybrid, kompatybilny z różnymi modelami urządzenia chińskiego producenta.

Austriacka firma podkreśla, że możliwość modułowej rozbudowy rozwiązania akumulatorowego daje użytkownikom opcję indywidualnego dostosowania pojemności do ich potrzeb

Szczególną zaletą takiego rozwiązania ma być trójfazowe zasilanie awaryjne, zapewniające odbiorcy niezależność i elastyczność.

– Dotychczas nie było na rynku rozwiązań umożliwiających trójfazowe zasilanie awaryjne przy użyciu akumulatora. My właśnie zmieniamy tę sytuację. Jesteśmy jedynym dostawcą, który dzięki zastosowaniu urządzenia Battery-Box HV firmy BYD oferuje tę formę zasilania awaryjnego – komentuje Martin Hackl, kierownik Solar Energy w firmie Fronius International GmbH.

Akumulator Battery-Box firmy BYD bazuje na rozwiązaniu wykorzystującym lit i fosforan żelaza (LiFePO4) jak ocenia Fronius – najbezpieczniejszej z technologii dostępnych na rynku. Zastosowanie takiej technologii ma skracać czas ładowania, umożliwiać długi okres żywotności i zapewniać wysoki stopień zużycia własnego produkowanej na miejscu energii słonecznej.

Połączenie z infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych lub do przechowywania ciepła za pomocą regulatora zużycia Fronius Ohmpilot umożliwia uzyskanie maksymalnej niezależności w mikroinstalacji – zapewnia austriacka firma.

Falownik Fronius Symo Hybrid ma być seryjnie kompatybilny z urządzeniem Battery-Box HV firmy BYD i dostępny w Europie od pierwszego kwartału przyszłego roku.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (12)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
Poznałem dość dokładnie technikalia magazynów energii BYD. Są one (magazyny) nareszcie jeśli chodzi o możliwości konfiguracyjne rewelacyjne. Dość powiedzieć, że obecnie tzw. Magazyn Energii BYD jest czymś więcej - jest zaczątkiem domowego centrum zarządzania przepływami energii. Rewelacja. Jeśli teraz Fronius wespół z chińczykiem z BYD wejdą w alias i zrobią to w ten sposób by łączne koszty zakupu inwertera Froniusa+magazynu energii razem wziętych NIE przewyższały kosztu zakupu obu urządzeń z osobna to biorąc pod uwagę najważniejsze, że BYD daje 10-cio letnią gwarancję - bardzo mi się to podoba! A jestem dość wymagający...
Mariusz |
No nie jest prawdą, że "Dotychczas nie było na rynku rozwiązań umożliwiających trójfazowe zasilanie awaryjne przy użyciu akumulatora." . Jest urządzenie dostępne od dłuższego czasu.
MlaskaczWaflami |
Co ten Germanin farmazoni? Falowniki hybrydowe znane są od lat, chyba że on o czymś takim nie słyszał :]
alladyn-solar-batt |
Mariusz ma rację - nawet nie jedno, nawet kilka takich urządzeń
Mariusz |
Napisałem przekornie w liczbie pojedyńczej .... A to w kontekście zamieszczonej w artykule fotografii, gdzie urządzenia tego producenta wiszą obok Froniusa :-) Ot kształtowanie opinnii . Gdzie tu wiarygodność człowieka, który próbuje wypowiadać się jako autorytet. No trudno zaufać Froniusowi, chyba że Pan Martin Hackl napisze jakieś sprostowanie. Hmmmm ?
OSD |
Oj tak. Te niebieskie V... wartej swojej ceny. Pierwsza liga.
OSD |
jest nadzieja może na lepsze https://www.rp.pl/Rzad-PiS/181219695-Bedzie-dymisja-Tchorzewskiego-Rzadowa-wojna-o-prad.html
Ciekawski |
Do alladyn-solar-batt: Multiflow jest ciekawy rzeczywiście (chodź informacja o ładowaniu z obwodu AC to już marketing) - inspiracja czerpana zapewnie była z zasilaczy telekomunikacyjnych - taka technologia od dwóch lat dostępna jest na rynku. Ale to dalej funkcja falownika nie zaś magazynu - a ten na 48VDC można podłączyć każdy pod warunkiem prostego BMSa zgodnego zapewne z SUNSPEC-em (a tu można się pokusić nawet o kwasowe - niskie TCO gwarantowane). Jeśli miałoby to być czymś więcej falowniki muszą się dogadywać między sobą (tak - IoT) żeby pełnić rolę "agentów" źródeł, odbiorów i magazynu. Liczę że w przyszłym roku uda mi się coś takiego zrealizować.
zaciekawiony |
znam inifinisolara/skymaxa/orwaldiego 10 kw z mozliwoscia stackowania do 60 kw, znacie cos jeszcze ? Dziala mi to w paru miejscach jako UPS i dziala calkiem sprawnie
ws |
Coś o skali MW / MWh i już działające https://www.highviewpower.com/
gość |
Od lat użytkuję BYD B- Box, świetna sprawa ,że wejdzie w Alians z Froniusem :)
alladyn-solar-batt |
Do Gość: w istocie - masz rację w swej opinii o BYD. Należy pamiętać, że koncern BYD,, zaczynał" wiele lat temu od fabryki akumulatorów, która wraz ze zdobytymi doświadczeniami jest najlepszą podstawą tego biznesu. Fronius i kilku innych tuzów fotowoltaiki zbyt późno zorientował się, że wbrew jego,, linii" z uporem prezentowanej ostatnie 8 lat - zagadnienia off-gridu i odwracanie się do tego plecami to poważny błąd...

Giełda OZE

Projekt PV 16,32MW (+9MW) (+30MW)

Położenie - Kamień Mały gmina Witnica województwo Lubuskie, teren 33,57ha Dokumentacja: - decyzja czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farm 1MW i 0.5 MW

Zlecę wykonanie projektu dwóch farm fotowoltaicznych.( 1 MW i 0.5 MW). czytaj dalej...

PILNIE zlecę montaż KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Poszukujemy ekip monterskich do długoterminowej współpracy w zakresie montażu instalacji solarnych, czytaj dalej...

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...