Polska firma uruchamia eksport paneli PV do Australii

Polska firma uruchamia eksport paneli PV do Australii
Fot. ML System
REKLAMA

ML System, spółka będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami, rozpoczęła sprzedaż produktów fotowoltaicznych do strategicznego partnera w Australii, co zostało poprzedzone certyfikacją produktów polskiej spółki pod kątem lokalnych wymogów.

Jeszcze w tym roku rozpoczniemy produkcję pod pierwsze zamówienie komercyjne do Australii, które będzie uwzględniać nasze flagowe produkty, takie jak fasady wentylowane, żaluzje fotowoltaiczne, zadaszenia tarasu i parkingu, świetliki, balustrady – wylicza Dawid Cycoń, prezes ML System.

Spółka wskazuje, że zamówienie do Australii uwzględnia również pilotażowe szyby z wbudowaną powłoką z kropek kwantowych, na które spółka otrzymała patent w październiku br.

Całe spektrum produkcyjne ML System ma zostać wyeksponowane w domu pokazowym, postawionym przez strategicznego partnera w Australii. Projekt ma zostać zrealizowany na początku przyszłego roku, w atrakcyjnej lokalizacji w okolicach Melbourne.

Wśród nowych rynków zbytu spółki w ostatnim czasie pojawiły się także Austria, Chorwacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska oraz Niemcy.

Elementem wspierającym ekspansję zagraniczną ML System jest kapitał z emisji akcji w IPO, które miało miejsce na przełomie maja i czerwca br. Spółka pozyskała od inwestorów na dalszy rozwój 34,6 mln zł.

Zapisane w prospekcie emisyjnym cele polskiego producenta rozwiązań dla fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV) to m.in. rozbudowa zakładu, gdzie produkowana będzie innowacyjna transparentna szyba Quantum Glass z powłoką kwantową. Ponadto wybrano dostawców wszystkich kluczowych urządzeń w ramach kontynuacji projektu ULTRAPV zakładającego wdrożenie produkcji ultralekkiego systemu paneli fotowoltaicznych dla BIPV.

W październiku br. Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej udzielił ML System patentu na sposób wytwarzania modułów fotowoltaicznych z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych. Oznacza to, że spółka ma swoim koncie już 5 przyznanych patentów, a 12 wniosków czeka na rozpatrzenie.

Podkarpacka spółka jest liderem w swojej branży nie tylko na polskim rynku. Zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m2. ML System na koniec III kwartału br. zatrudniał 138 osób, w tym 25 osób to kadra R&D.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Ekspert |
Jeśli tak mała firma należy do 5 liderów BIPV na świecie to ten sektor w zasadzie nie istnieje. BIPV jest za drogie w stosunku do uzyskiwanego efektu, czyli ze względów ekonomicznych i środowiskowych jest to jeszcze technologia nieopłacalna i niema sensu. Wierzę, że ta technologia się rozwinie ale nie wierzę aby ML System czy podobne do niej firmy wniosły cokolwiek wartościowego dla BIPV czy choćby samego rozwoju tych technologii.

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...