Energa szykuje ofertę dla prosumentów

Energa szykuje ofertę dla prosumentów
Fot. Energa Living Lab
REKLAMA

Koncern energetyczny Energa szykuje ofertę dla klientów indywidualnych, którzy planują montaż domowych instalacji fotowoltaicznych. Będzie je oferować i montować we współpracy z zewnętrznymi firmami.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez portal Gramwzielone.pl w biurze prasowym koncernu energetycznego Energa, szykuje on ofertę przeznaczoną dla klientów indywidualnych chcących zainwestować w domową fotowoltaikę.

Oferta Energi ma być wdrażana we współpracy z partnerami zewnętrznymi, którzy zostaną wybrani w prowadzonym postępowaniu.

Energa przyjmowała w tym zakresie do 28 listopada oferty na kompleksową obsługę jej klientów zainteresowanych fotowoltaiką.

Wiadomo, że oferta ma obejmować również pozyskiwanie preferencyjnego finansowania. W tym kontekście spółka wymienia rządowy program „Czyste powietrze”, w którym można ubiegać się o dofinansowanie domowej instalacji fotowoltaicznej, ale nie w formie dotacji – jak w przypadku domowych źródeł ciepła – ale w postaci preferencyjnej pożyczki.

Kiedy Energa wystartuje ze swoją ofertą dla prosumentów?

Jak informuje Energa w odpowiedzi na pytanie portalu Gramwzielone.pl, obecnie doprecyzowywane są szczegóły nowej oferty, a jej uruchomienie powinno nastąpić na początku przyszłego roku.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (8)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Tylewtemacie |
Od 10.04.19 nowa wersja IRiESD , także jeśli montować to tylko poniżej 10kWp by nie odcięli...
alladyn-solar-batt |
Do Tylewtemacie:jeśli montować to off grid (ten w części generacyjnej może być do 50kWp), zaś dodatkowo dopiąć do tego inwerter sieciowy (rzeczywiście) do 10kW o ile ktoś upiera się by nadwyżki przesyłać do sieci.
Agat |
@alladyn-solar-batt - możesz coś więcej powiedzieć? Dlaczego akurat do 50 kW? Rzadko który dom ma takie zapotrzebowanie a z sąsiadami to Polacy drą koty z zawiści...
qaz |
@alladyn-solar-batt zakładam sobie te powiedzmy 50kW. Nie chcę nic oddawać do sieci. Niech się marnuje I co dalej? Ma indukcję 400V 7kW czym ja zasilić? Do tego piekarnik, lodówka itp itd. Jak to wszystko zasilać?
xxl |
Rynek, już wstrzymał oddech na wieść, że Energa coś wymyśliła. ;-) Ciekawo kiedy i po jakiej ceni i o ile to będzie droższe od oferty rynkowej.
Ciekawski |
@xxl: Nie będzie droższe od oferty rynkowej - będą mogli sobie pozwolić na czasowe zejście z tych cen żeby nałapać klientów i fame`u. @Agat: Definicja mikroinstalacji wzrosła z 40kW do 50kW. Powyżej tego jest więcej papierologii = nie ma sensu dla zwykłego Kowalskiego.
IXI |
Nie zastanawia was, jak to jest, że producent energii dąży do tego, by innym producentom energii (w tym przypadku prosumentom) zrobic "dobrze"? W normalnym rozumowaniu taka BE powinna dążyć do tłamszenia małych wytwórców, jako naturalnych dla niej konkurentów. Lecz ten z pozoru paradoks ma uzasadnienie ekonomiczne. Bowiem Energa nie musi inwestować swoich pieniędzy, a i tak otrzymuje za darmo MINIMUM 20 procent wyprodukowanej od prosumenta energii. A przy okazji trochę może zarobić dodatkowo na stawianiu instalacji - bo jak nie oni, to konkurencja i tak je zamontuje.
m. |
Czy można skorzystać z pożyczki w programie Czyste Powietrze nie wymieniając pieca? wydaje mi się, że jest to warunek konieczny przystąpienia.

Giełda OZE

zlecę montaże ok 200 kw mikro instalacji PV

Zlecę montaż ok 200 kw mikro instalacji PV ( 3 x 5 kw , 2 x 6 kw , 2 x 7 kw , 6 x 9 kw , 2 x 15 k czytaj dalej...

Poszukuje dla klienta projektów dochodowych

Witam poszukuje dla klienta projektów dochodowych rentownych farmy słoneczne wiatra czytaj dalej...

Oferta współpracy w zakresie inwestycji w OZE

OFERTA WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE INWESTYCJI W OZE - najwyższy standard, atrakcyjna cena, szybkie terminy czytaj dalej...

Kupimy projekty farm wiatrowych lub funkcjonujące farmy wiatrowe

Kupimy: 1) projekty farm wiatrowych od 2 MW do wybudowania na nowych turbinach wiatrowych z pozwo czytaj dalej...