Konferencja o fotowoltaice na COP24

Konferencja o fotowoltaice na COP24
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Podczas szczytu klimatycznego COP24, który odbędzie się w grudniu 2018 r. w Katowicach, Global Solar Council przedstawi rekomendacje dotyczące dalszego rozwoju fotowoltaiki. W debacie towarzyszącej konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, globalnych i europejskich organizacji reprezentującej sektor energetyki słonecznej, a także polskiego rządu.

W dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Polsce odbędzie się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej: 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14).

Jednym z głównych celów szczytu jest przyjęcie pakietu implementacyjnego, mapy drogowej wdrażania Porozumienia paryskiego, a także sposobu finansowania działań na rzecz klimatu. Społeczność międzynarodowa uzgodniła w Paryżu w 2015 roku, że podejmie działania na rzecz zatrzymania globalnego ocieplenia na poziomie dwóch stopni Celsjusza – a w razie możliwości jedynie 1,5 stopnia Celsjusza – powyżej średniej temperatur sprzed rewolucji przemysłowej.

Na rozpoczynający się 3 grudnia w Katowicach szczyt klimatyczny ONZ do tej pory zarejestrowało się 26 tys. osób. Wśród nich jest 800 akredytowanych dziennikarzy i blisko 200 delegacji ministerialnych. Katowice odwiedzą nie tylko ministrowie odpowiedzialni za środowisko czy klimat. Będą również ministrowie odpowiedzialni za sprawy energii czy finansów. Na szczycie nie zabraknie też przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych.

Jednym z wydarzeń towarzyszących COP24 będzie konferencja pt. „Solar Energy is ready to lead the fight against climate change”, którą współorganizuje Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki. Podczas konferencji rekomendacje dla rozwoju sektora fotowoltaicznego przedstawi Global Solar Council – organizacja zrzeszająca ponad 40 narodowych i regionalnych stowarzyszeń branżowych, a także ponad 2 tysiące firm działających na rynku energetyki słonecznej.

Konferencja „Solar Energy is ready to lead the fight against climate change” rozpocznie się 6 grudnia br. o godzinie 15:30 w Pawilonie Polskim.

Status i perspektywy energetyki odnawialnej omówi przedstawiciel Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej (IRENA), natomiast receptę na zmiany klimatu przedstawi Gianni Chianetta, wiceprezes Global Solar Council.

W czasie konferencji przewidziano również wystąpienia i dyskusję z udziałem m.in. przedstawicieli Komisji Europejskiej, Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA), SolarPower Europe, RES-COP, IDA, Terawatt Initiative, Green Peace, Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Środowiska (do potwierdzenia). Panel dyskusyjny, w którym  wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, rząd RP czy SolarPower Europe poprowadzi Piotr Pająk z portalu Gramwzielone.pl.

Jak się zapisać?

Ze względów bezpieczeństwao oraz fakt, że teren COP ma charakter eksterytorialny, konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz zaznajomienie się i podpisanie stosownej klauzuli informacyjnej oraz oświadczenia.

  1. Formularz zgłoszeniowy [xls]
  2. Klauzula informacyjna [pdf]
  3. Oświadczenie [pdf]

Skany powyższych dokumentów należy wysłać na adres: cop24@pv-poland.pl

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada br. do godz. 12.00. Po wysłaniu zgłoszenia o jego akceptacji mailowo poinformuje Ministerstwo Środowiska.


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
edu |
A truteń Tchórzewski zapewne w roli przedstawiciela Ochrony Środowiska i OZE?
Polak |
Ciekawe jak PiSobolszewicy będą się tłumaczyć z tej bzdury i ewidentnego kłamstwa: https://www.youtube.com/watch?v=KBNP6bKXWeY&feature=youtu.be

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...