Mniej nowych przetargów na fotowoltaikę w III kwartale

Mniej nowych przetargów na fotowoltaikę w III kwartale
Fot. Fortum Sverige
REKLAMA

W trzecim kwartale br. w naszym kraju ogłoszono 456 przetargów, których przedmiot był związany z fotowoltaiką. W porównaniu do wcześniejszego kwartału branża fotowoltaiczna odnotowała spadek na poziomie 30 proc. Najwięcej przetargów związanych z instalacjami PV ogłoszono znowu na terenie województwa lubelskiego.

Jak wynika z danych przekazanych portalowi Gramwzielone.pl przez serwis Pressinfo.pl, w Polsce wyłącznie w trzecim kwartale br. ogłoszono 456  przetargów na wykonanie instalacji fotowoltaicznych. Ilości ogłaszanych przetargów w poszczególnych miesiącach przedstawiała się następująco: lipiec – 176, sierpień – 155, wrzesień – 125.

Najwięcej ogłoszeń przetargów fotowoltaicznych w trzecim kwartale dotyczyło postępowań  na „usługi, wykonanie” – to 253. Liczba przetargów na "usługi , wykonanie, dostawy" wyniosła 157, a przetargów na "dostawy" – 46.

Najwięcej ogłoszeń pojawiło się w minionym kwartale na terenie województwa lubelskiego – ich liczba wyniosła 84.

W porównaniu do drugiego kwartału, w którym ogłoszono 647 przetargów, branża fotowoltaiczna odnotowała w minionym kwartale spadek liczby przetargów o 30 proc. (w kwietniu ogłoszono 236 przetargów, w maju 207, a w czerwcu 204).

Najwięcej ogłoszeń w przetargach na wykonanie elektrowni fotowoltaicznych w drugim kwartale dotyczyło postępowań na „usługi, wykonanie” – 345. Przetargi na "usługi, wykonanie, dostawy" objęły 242 postepowania, a przetargów na "dostawy" dotyczyło 60 ogłoszeń.

Pressinfo.pl policzył, że najwięcej ogłoszeń w branży fotowoltaicznej opublikowano w drugim kwartale również na terenie województwa lubelskiego – ich liczba wyniosła 178.

Dużą liczbę przetargów w tym województwie można tłumaczyć w dużej mierze rozstrzygniętym w tym roku konkursem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w którym na dotacje na OZE – głównie instalacje fotowoltaiczne – przeznaczono 600 mln zł. Beneficjentami unijnego dofinansowania mają zostać mieszkańcy niemal 200 lubelskich gmin. 

W drugim kwartale przetargów na wykonanie instalacji fotowoltaicznych było natomiast o 1/5 więcej niż w pierwszym kwartale 2018 r.

Źródłem danych za trzeci kwartał, które zebrał serwis Pressinfo.pl, były ogłoszenia publikowane w Internecie (233),  BZP (142) oraz Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych – TED (81).

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Wydzierżawimy działki pod farmy PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzenne czytaj dalej...

Przyjmiemy zlecenia montażu instalacji PV

Doświadczona ekipa monterska poszukuje zleceń budowy PV. Kompleksowy montaż, uruchomienie monitoring czytaj dalej...

Lokalizacje pod Biogazownię rolniczą 0,5 MW

Sprzedam lokalizacje pod budowę biogaozwni rolniczej 0,5 MW w cenie 2 ha gruntu, wydane pozwoleni n czytaj dalej...

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...