Mniej nowych przetargów na fotowoltaikę w III kwartale

Mniej nowych przetargów na fotowoltaikę w III kwartale
Fot. Fortum Sverige
REKLAMA

W trzecim kwartale br. w naszym kraju ogłoszono 456 przetargów, których przedmiot był związany z fotowoltaiką. W porównaniu do wcześniejszego kwartału branża fotowoltaiczna odnotowała spadek na poziomie 30 proc. Najwięcej przetargów związanych z instalacjami PV ogłoszono znowu na terenie województwa lubelskiego.

Jak wynika z danych przekazanych portalowi Gramwzielone.pl przez serwis Pressinfo.pl, w Polsce wyłącznie w trzecim kwartale br. ogłoszono 456  przetargów na wykonanie instalacji fotowoltaicznych. Ilości ogłaszanych przetargów w poszczególnych miesiącach przedstawiała się następująco: lipiec – 176, sierpień – 155, wrzesień – 125.

Najwięcej ogłoszeń przetargów fotowoltaicznych w trzecim kwartale dotyczyło postępowań  na „usługi, wykonanie” – to 253. Liczba przetargów na "usługi , wykonanie, dostawy" wyniosła 157, a przetargów na "dostawy" – 46.

Najwięcej ogłoszeń pojawiło się w minionym kwartale na terenie województwa lubelskiego – ich liczba wyniosła 84.

W porównaniu do drugiego kwartału, w którym ogłoszono 647 przetargów, branża fotowoltaiczna odnotowała w minionym kwartale spadek liczby przetargów o 30 proc. (w kwietniu ogłoszono 236 przetargów, w maju 207, a w czerwcu 204).

Najwięcej ogłoszeń w przetargach na wykonanie elektrowni fotowoltaicznych w drugim kwartale dotyczyło postępowań na „usługi, wykonanie” – 345. Przetargi na "usługi, wykonanie, dostawy" objęły 242 postepowania, a przetargów na "dostawy" dotyczyło 60 ogłoszeń.

Pressinfo.pl policzył, że najwięcej ogłoszeń w branży fotowoltaicznej opublikowano w drugim kwartale również na terenie województwa lubelskiego – ich liczba wyniosła 178.

Dużą liczbę przetargów w tym województwie można tłumaczyć w dużej mierze rozstrzygniętym w tym roku konkursem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w którym na dotacje na OZE – głównie instalacje fotowoltaiczne – przeznaczono 600 mln zł. Beneficjentami unijnego dofinansowania mają zostać mieszkańcy niemal 200 lubelskich gmin. 

W drugim kwartale przetargów na wykonanie instalacji fotowoltaicznych było natomiast o 1/5 więcej niż w pierwszym kwartale 2018 r.

Źródłem danych za trzeci kwartał, które zebrał serwis Pressinfo.pl, były ogłoszenia publikowane w Internecie (233),  BZP (142) oraz Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych – TED (81).

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...