ML System z kolejnym kontraktem na mikroinstalacje PV

ML System z kolejnym kontraktem na mikroinstalacje PV
Fot. ML System
REKLAMA

ML System podpisał umowy o łącznej wartości 9,6 mln zł netto z podkarpackimi gminami Chorkówka i Miejsce Piastowe na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wykonanie dalszych prac w budynkach prywatnych.

Zdobyty przez ML System kontrakt obejmuje montaż łącznie 598 zestawów instalacji fotowoltaicznych o mocy 1,9 MW. Planowany termin oddania do użytku tych instalacji to połowa 2019 r.

W ubiegłym miesiącu ML System informował o zdobyciu innego kontraktu na wykonanie 890 instalacji fotowoltaicznych w podkarpackich gminach Niwiska, Grębów, Jasienica Rosielna, Majdan Królewski, Markowa, Ostrów oraz Sędziszów Małopolski.

Moc instalacji fotowoltaicznych wykonanych przez ML System we wszystkich budynkach w ramach projektu koordynowanego przez gminę Niwiska wyniesie ponad 2,5 MW.  Planowany termin realizacji zadania to koniec maja przyszłego roku.

Wartość tego projektu sięga w sumie 15,8 mln zł, a dotacja przyznana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, działanie 3.1 „Rozwój OZE – projekty parasolowe” to niemal 10 mln zł.

W ramach ostatniego konkursu z tego działania przyznano unijne dotacje łącznie na niemal 250 mln zł, które podzielono między 25 zakwalifikowanych do wsparcia projektów.

Wartość portfela zamówień ML System na 2018 r. wynosi 114 mln zł

W I półroczu br. podkarpacka firma wypracowała 41,3 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 5,9 mln zł EBITDA, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 95-proc. i 28 proc. W tym okresie zysk netto wyniósł 1,5 mln zł, co jest wartością zbliżoną do odnotowanej w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Na przełomie maja i czerwca 2018 r. ML System przeprowadził pierwszą ofertę publiczną akcji, pozyskując od inwestorów 34,6 mln zł na dalszy rozwój biznesu.

W ubiegłym tygodniu Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej udzielił ML System patentu na sposób wytwarzania modułów fotowoltaicznych z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych. Firma liczy, że szyby z powłoką z kropek kwantowych znajdą szerokie zastosowanie w realizacjach zagranicznych, w tym w branży automotive.

Spółka ma swoim koncie już pięć przyznanych patentów, a 12 wniosków czeka na rozpatrzenie.

Głównymi celami ML System na drugie półrocze bieżącego roku mają być m.in. rozwój technologii powłok kwantowych, rozbudowa zaplecza badawczo-rozwojowego i wzrost sprzedaży eksportowej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Polak |
Brawo!

Giełda OZE

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...

Last minute dla tegorocznych aukcji PV / wiatr na kredyt 0%

Do godziny 16:00 dnia 21.11.2018 proszę Developerów PV i Wiatru o kontakt w celu aplikowania o kredy czytaj dalej...

Preferencyjne kredyty na budowę biogazowni rolniczych

Katana Konsulting zaprasza inwestorów w biogazownie do aplikowania o pożyczki preferencyjne w wysoko czytaj dalej...

Linia do produkcji pelletu 2018

Linia do produkcji pelletu z trociny o wydajności 1 t/h Rok produkcji 2018 Linia składa się z: czytaj dalej...