ML System z kolejnym kontraktem na mikroinstalacje PV

ML System z kolejnym kontraktem na mikroinstalacje PV
Fot. ML System
REKLAMA

ML System podpisał umowy o łącznej wartości 9,6 mln zł netto z podkarpackimi gminami Chorkówka i Miejsce Piastowe na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wykonanie dalszych prac w budynkach prywatnych.

Zdobyty przez ML System kontrakt obejmuje montaż łącznie 598 zestawów instalacji fotowoltaicznych o mocy 1,9 MW. Planowany termin oddania do użytku tych instalacji to połowa 2019 r.

W ubiegłym miesiącu ML System informował o zdobyciu innego kontraktu na wykonanie 890 instalacji fotowoltaicznych w podkarpackich gminach Niwiska, Grębów, Jasienica Rosielna, Majdan Królewski, Markowa, Ostrów oraz Sędziszów Małopolski.

Moc instalacji fotowoltaicznych wykonanych przez ML System we wszystkich budynkach w ramach projektu koordynowanego przez gminę Niwiska wyniesie ponad 2,5 MW.  Planowany termin realizacji zadania to koniec maja przyszłego roku.

Wartość tego projektu sięga w sumie 15,8 mln zł, a dotacja przyznana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, działanie 3.1 „Rozwój OZE – projekty parasolowe” to niemal 10 mln zł.

W ramach ostatniego konkursu z tego działania przyznano unijne dotacje łącznie na niemal 250 mln zł, które podzielono między 25 zakwalifikowanych do wsparcia projektów.

Wartość portfela zamówień ML System na 2018 r. wynosi 114 mln zł

W I półroczu br. podkarpacka firma wypracowała 41,3 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 5,9 mln zł EBITDA, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 95-proc. i 28 proc. W tym okresie zysk netto wyniósł 1,5 mln zł, co jest wartością zbliżoną do odnotowanej w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Na przełomie maja i czerwca 2018 r. ML System przeprowadził pierwszą ofertę publiczną akcji, pozyskując od inwestorów 34,6 mln zł na dalszy rozwój biznesu.

W ubiegłym tygodniu Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej udzielił ML System patentu na sposób wytwarzania modułów fotowoltaicznych z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych. Firma liczy, że szyby z powłoką z kropek kwantowych znajdą szerokie zastosowanie w realizacjach zagranicznych, w tym w branży automotive.

Spółka ma swoim koncie już pięć przyznanych patentów, a 12 wniosków czeka na rozpatrzenie.

Głównymi celami ML System na drugie półrocze bieżącego roku mają być m.in. rozwój technologii powłok kwantowych, rozbudowa zaplecza badawczo-rozwojowego i wzrost sprzedaży eksportowej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Polak |
Brawo!

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...