Brytyjczycy szukają w Polsce projektów farm fotowoltaicznych

Brytyjczycy szukają w Polsce projektów farm fotowoltaicznych
Fotolia
REKLAMA

Brytyjska firma Rainbow Tech LP poszukuje projektów farm fotowoltaicznych na terenie całej Polski, przygotowuje się również do nadchodzącej aukcji. Celem firmy jest zakup i budowa farm fotowoltaicznych o mocy około 60 MW w perspektywie do 2020 roku.

Strategia firmy Rainbow Tech LP pokrywa się z faktem, iż państwa rozwinięte gospodarczo odchodzą od konwencjonalnych źródeł energii, dostrzegając inne sposoby jej pozyskiwania. Odnawialne źródła energii nie tylko pozytywnie wpływają na środowisko, ale również stają się bardziej ekonomiczne. Podobne podejście do OZE zauważalne jest w sektorze bankowym – zdecydowana większość banków przestaje finansować konwencjonalne sposoby pozyskiwania energii. Wymienione wyżej trendy przyczyniają się do rozwoju branży, co dostrzega również polski rynek. 

Zaobserwowaliśmy, że od strony legislacyjnej w Polsce nastąpił zwrot w kierunku wspierania zielonej energii m.in. poprzez ogłoszenie wysokobudżetowych aukcji na ten rok. To spowodowało zainteresowanie inwestowaniem i budową w Polsce portfela działających instalacji fotowoltaicznych.

Rynek jednak w dalszym ciągu oczekuje stabilności i planów długoterminowych. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie strategia energetyczna Polski zostanie dopasowana do światowych trendów, co pozwoli na dalszy rozwój branży OZE oraz przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego m.in. poprzez spadek emisji CO2, poprawę jakości powietrzna i tym samym życia.   

Firma Rainbow Tech LP jest zainteresowana zakupem projektów farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju. Z uwagi na zbliżający się termin ogłoszonej aukcji, jesteśmy gotowi do szybkiego przeprowadzenia transakcji. Jesteśmy ponadto otwarci na zakup projektów na wcześniejszym etapie.

Prosimy o przesłanie informacji o projektach na adres: mb@rainbowtechlp.pl

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem: 607 913 415.


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...

Last minute dla tegorocznych aukcji PV / wiatr na kredyt 0%

Do godziny 16:00 dnia 21.11.2018 proszę Developerów PV i Wiatru o kontakt w celu aplikowania o kredy czytaj dalej...

Preferencyjne kredyty na budowę biogazowni rolniczych

Katana Konsulting zaprasza inwestorów w biogazownie do aplikowania o pożyczki preferencyjne w wysoko czytaj dalej...

Linia do produkcji pelletu 2018

Linia do produkcji pelletu z trociny o wydajności 1 t/h Rok produkcji 2018 Linia składa się z: czytaj dalej...