Innogy postawi kilkaset MW w fotowoltaice

Innogy postawi kilkaset MW w fotowoltaice
Fot. innogy
REKLAMA

Niemiecki koncern energetyczny inwestuje w energetykę odnawialną głównie stawiając ogromne morskie farmy wiatrowe w niemieckiej i brytyjskiej części Morza Północnego. Okazji do rozwoju elektrowni fotowoltaicznych niemiecka firma poszukała na Antypodach.

Innogy zrealizuje swoje największe projekty fotowoltaiczne w Australii. W planie jest budowa elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 349 MW. To efekt zrealizowanego w tym roku przejęcia od lokalnego dewelopera Overland Sun Farming portfolio projektów PV, na które Innogy wydało 400 mln euro.

Innogy przejął dwa projekty fotowoltaiczne, które są realizowane w australijskim stanie Nowa Południowa Walia i których łączna moc sięga około 460 MW.

Chodzi o projekty Limondale o mocy 347 MW oraz Hilliston o mocy 115 MW. W lutym br. Innogy podawało, że budowa pierwszego projektu rozpocznie się w drugim kwartale, a drugiego – w trzecim kwartale i zostanie sfinalizowana do końca 2019 r.

Teraz niemiecki koncern informuje o podjęciu finalnej decyzji inwestycyjnej dla  projektu Limondale. Moc wielkiej elektrowni fotowoltaicznej, realizowanej w Balranald w stanie Nowa Południowa Walia, ma być nieznacznie wyższa od mocy podanej wcześniej i wyniesie 349 MW.

Budowa ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Uruchamianie produkcji energii będzie następować stopniowo, a cała elektrownia ma być gotowa w połowie 2020 r.

Ceny energii elektrycznej w Australii mocno wzrosły w ostatniej dekadzie i należą do najwyższych na świecie. Ekspansja źródeł odnawialnych może przyczynić się do redukcji kosztów ponoszonych przez odbiorców energii. W szczególności efektywnymi kosztowo alternatywami są energetyka wiatrowa i słoneczna – komentuje Thorsten Blanke, CEO spółki Innogy Renewables Australia.

Za realizację australijskich farm fotowoltaicznych Innogy będzie odpowiadać Belectric – firma specjalizująca się w budowie elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii, a od ubiegłego roku należąca do grupy Innogy. Belectric będzie też odpowiadać za serwisowanie tych instalacji.

Belectric ma już na koncie realizację projektów fotowoltaicznych w Australii, a na całym świecie niemiecka firma zbudowała elektrownie PV o mocy przekraczającej 2 GW.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...