ING pożyczy 25 mln zł na farmy fotowoltaiczne

ING pożyczy 25 mln zł na farmy fotowoltaiczne
Q Cells press
REKLAMA

Konsorcjum firm budujących w naszym kraju farmy fotowoltaiczne uzyskało kredyt, dzięki któremu zrefinansuje część swoich projektów.

Grupa firm z udziałem inwestora E energija, dewelopera Sun Investment Group (SIG) oraz pełniącej rolę EPC firmy I+D Energias uzyskała kredyt w wysokości 25 mln zł, dzięki któremu zrefinansuje część budowanych w Polsce elektrowni fotowoltaicznych.  

Umowa w tej sprawie została podpisana w tym tygodniu z ING Bankiem Śląskim.

Energetyka słoneczna to bezpieczna okazja dla inwestorów z uwagi na niskie ryzyko i stabilny zwrot. O ile wiem, to pierwsze finansowanie bez regresu dla dużych projektów fotowoltaicznych w Polsce w ramach aktualnego systemu wsparcia. Przewidujemy, że ta umowa przyspieszy udzielanie finansowania przez banki na projekty solarne w Polsce – komentuje Deividas Varabauskas, CEO Sun Investment Group.

Obecnie w portfelu SIG znajdują się realizowane w naszym kraju 43 projekty elektrowni fotowoltaicznych o mocy około 1 MW każda. Pierwsza farma fotowoltaiczna SIG powstała w Gralewie w województwie warmińsko mazurskim.

Zakup portfela 43 projektów został sfinansowany ze środków własnych SIG oraz środków inwestora – litewskiego holdingu energetycznego E Energija. 

Jak mówił w wywiadzie dla Gramwzielone.pl Rafał Rzeszotarski, dyrektor generalny Sun Investment Group Poland, celem spółki jest powiększanie portfela farm PV w Polsce o co najmniej 100 MW rocznie.

Więcej o inwestycjach litewskiej spółki na polskim rynku fotowoltaicznym w wywiadzie z Rafałem Rzeszotarskim: Przynajmniej 100 MW w nowych projektach PV rocznie.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Vestasy V-80, 2 MW

Vestasy V-80, 2.000 kWh, wysokie 80m, do odbioru w 3-cim kwartale 2019, inkl. pierscien fundamentowy czytaj dalej...

Micony NM 900/52 , 74m

Micony 900kW (alternatywa do V-52), 52m lopaty, wysokosc wiezy 74m, bardzo dobry stan techniczny, do czytaj dalej...

Sprzedam generator 2000 kW po remoncie

Generator Weier 2000 kW typ DVSG 500/4 MSP nr 605934, rok produkcji: 2005, remont IV kwartał 2018r., czytaj dalej...

Kupie projekty elektrowni wiatrowych oraz pracujące turbiny

Kupie projekty elektrowni wiatrowych oraz pracujące turbiny. czytaj dalej...