Columbus Energy montuje co miesiąc 1 MWp

Columbus Energy montuje co miesiąc 1 MWp
Fot. Columbus Energy
REKLAMA

Działający w segmencie małych instalacji fotowoltaicznych Columbus Energy S.A. opublikował wyniki finansowe po drugim kwartale br. Spółka podaje, że obecnie w skali miesiąca montuje systemy PV o mocy ok. 1 MWp i zapowiada włączenie do swojej oferty stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Columbus Energy jest jedyną polską firmą skupiającą się na instalacji systemów fotowoltaicznych, która raportuje swoje wyniki finansowe, co wynika z obowiązków związanych z uczestnictwem w giełdowym rynku NewConnect.

W drugim kwartale br. Columbus wypracował przychody netto rzędu 11,676 mln zł wobec przychodów na poziomie 9,116 mln zł we wcześniejszym kwartale oraz wobec przychodów 9,01 mln zł w drugim kwartale 2017 r.

Zysk netto firmy w minionym kwartale wyniósł 1,256 mln zł wobec zysk netto na poziomie 257 tys. zł odnotowanego w pierwszym kwartale br. oraz wobec zysku 1,77 mln zł za drugi kwartał ubiegłego roku.

Columbus systematycznie zwiększa wartość swoich zobowiązań i rezerw na zobowiązania, które na koniec czerwca wzrosły do 23,02 mln zł wobec 18,9 mln zł na koniec 2017 r. oraz wobec 2,09 mln zł na koniec 2016 r.

W całym 2017 roku Columbus wypracował przychody na poziomie 30,16 mln zł w stosunku do przychodów 8,3 mln zł za rok 2016. W ubiegłym roku spółka odnotowała zysk netto wynoszący 1,29 mln zł wobec straty netto na poziomie 174 tys. zł w roku 2016.

Spółka informuje teraz, że w ostatnim czasie pracowała nad zmianą finansowania abonamentowego jej klientów na elastyczne, tańsze i w 100 proc. finansowane przez instytucje bankowe.

Columbus zapewnia, że miesięcznie montuje instalacje fotowoltaiczne o mocy ok. 1 MWp, a w tym miesiącu powinien osiągnąć liczbę 600 zakontraktowanych klientów.

Jak wcześniej informował portal Gramwzielone.pl Artur Górski z Columbus Energy, w ubiegłym roku spółka zamontowała 1343 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 5,73 MWp. Całkowita moc zamontowanych przez spółkę instalacji do końca ub.r. wyniosła 7,25 MWp.

W ramach swojej strategii spółka przyjęła cel montażu do 2020 roku 34 tys. instalacji fotowoltaicznych, a do 2022 r. ponad 60 tys. instalacji fotowoltaicznych. Taka skala instalacji ma pozwolić na generowanie od 2020 r. zysku netto w wysokości 70 mln zł rocznie.

Cel, jaki chcemy osiągnąć, czyli 10 tys. instalacji w jednym roku, jest możliwy już w 2020 roku. Rynek jest ogromny, bo 1 milion domów chce mieć instalację fotowoltaiczną – komentuje Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Spółka liczy ponadto na wysokie zainteresowanie rynku ofertą związaną z termomodernizacją domów w związku z planowanym uruchomieniem nowego programu „Czyste Powietrze”.

Columbus chce też włączyć do swojej oferty dla klientów biznesowych ładowarki do samochodów elektrycznych, które mają stać się „komplementarnym elementem pracującym z systemami fotowoltaicznymi”.

Jest wielki potencjał w tej branży, tj. infrastruktury do ładowania elektryków, a proces montażu i przyłączenia do sieci elektroenergetycznej jest tożsamy z fotowoltaiką. Wydaje się naturalnym, że nasza organizacja zajmie się tym równolegle do fotowoltaiki. Liczymy na to, że już od 2019 roku będzie to znaczący element naszej działalności. Jeśli chodzi o nowoczesną organizację, jaką Columbus Energy się powoli staje, kluczowe znaczenie będzie mieć finalizacja informatyzacji procesów w firmie, jesteśmy po mapowaniu i informatyzowaniu wszystkich procesów, przyszedł czas na wdrożenie Business Intelligence i pozostanie nam analiza procesowa ton informacji, jakie zebraliśmy o właścicielach domów przez ostatnie lata – informuje prezes Zieliński.

Jeszcze kilka miesięcy temu Columbus Energy podtrzymał plan przeniesienia notowań z rynku NewConnect na Giełdę Papierów Wartościowych. W tym celu spółka złożyła do KNF aktualizację prospektu emisyjnego. Przy okazji publikacji wyników finansowych za II kwartał br. spółka nie informuje jednak o tym, kiedy planuje debiut na GPW.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (8)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
tom |
dobra robota CE
jj |
Na jakim sprzęcie montują?
ożle |
Made in China
ee12 |
Coraz lepiej! Lepsze panele, lepsze zyski, coraz więcej klientów. ożle | 2018-08-17 07:07:00 Kupujesz panele z Niemiec? Cóż z tego, jak i tak produkowane są w China :P
js |
Jakiego producenta PV i inwertery?
ziombo |
LONGI SOLAR MONO FULL BLACK 300W (longi dostarcza >50% płytek monokrystalicznych na cały świat, firma warta 13MLD $), a falowniki SMA marki ZEVER SOLAR. W Polsce
były_pracownik |
Zdjęcie z art mówi dużo o tej firmie.
karol |
ziombo - pracujesz tam ? a falowniki sma firmy zever solar .... ty się zdecyduj, a jeżeli już chcesz pisać, kto produkuje to również poczytać, musisz. poza tym longi nie dostarcza tyle co piszesz, więc zapoznaj się z tematem, albo wcale nie pisz.

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...