Konferencja: Fotowoltaika w Polsce. Kolejna edycja w październiku

Konferencja: Fotowoltaika w Polsce. Kolejna edycja w październiku
Foto. Q Cells
REKLAMA

Warszawa po raz kolejny stanie się miejscem spotkania branży fotowoltaicznej dzięki kolejnej edycji Międzynarodowej Konferencji „Fotowoltaika w Polsce”. Współorganizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki. Zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz SolarPower Europe przedstawią stan fotowoltaiki na świecie oraz trendy w jej rozwoju.

Liczba instalacji fotowoltaicznych wzrasta. Z drugiej strony wszyscy jesteśmy świadomi, że potencjał jest zdecydowanie większy. Czy zostanie wykorzystany? O tym będzie można porozmawiać z ekspertami w trakcie Międzynarodowej Konferencji „Fotowoltaika w Polsce”, która odbędzie się 12 października 2018 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI podczas targów RE-energy EXPO.

Na świecie zainstalowano 400 GW w milionach systemów, natomiast w Polsce jedynie 380 MW mocy w ok. 30 tys. systemów, w tym 108 MW w systemach powyżej 50 kW. Niemniej jednak z roku na rok rośnie ilość systemów PV instalowanych w kraju. Ponieważ na dwóch aukcjach w 2006 i 2017 zakontraktowano ok. 400 MW, należy spodziewać się dużego zainteresowania systemami do 1 MW.  To wymaga przedstawienia specyficznych problemów technicznych i administracyjnych związanych z przepisami, projektowaniem, instalowaniem, przyłączaniem do sieci, monitorowaniem i serwisem – mówi dr Stanislaw M. Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki Polska PV.

Temat ten zostanie szeroko przedstawiony podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy EXPO i znajdzie swoje odzwierciedlenie zarówno w wydarzeniach merytorycznych jak i ofercie wystawców. Targi odbędą się w dniach 11-13 października 2018 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.

Tematem konferencji będzie również sektor prosumentów. Rosnąca ilość małych instalacji będzie powodowała wyzwania w relacjach pomiędzy inwestorami, instalatorami i operatorami systemów dystrybucyjnych.

Omówiony zostanie obowiązek uzgadniania projektów budowlanych z ochroną przeciwpożarową, jak również nowe możliwości finansowania systemów PV. Konferencja będzie ukierunkowana na praktyczne aspekty instalowania systemów PV.

Międzynarodowa Konferencja „Fotowoltaika w Polsce” odbędzie się już po raz ósmy. Zawsze była ona bardzo pozytywnie odbierana przez uczestników. Również w tym roku wszystko wskazuje na liczny udział gości z Polski i nie tylko – mówi przedstawiciel organizatora Małgorzata Bartkowski, Project Manager targów RE-energy.

Niezwykle interesująco zapowiada się również Forum „Fotowoltaika dla każdego”, które ma przybliżyć tematykę instalacji fotowoltaicznych konsumentowi, który przed podjęciem finalnej decyzji zmaga się z wieloma pytaniami. Cena, okres zwrotu inwestycji, wybór paneli, instalatora, operatora, żywotność paneli – to tylko nieliczne pytania, które stawiają sobie osoby decydujące się na własną produkcję prądu ze słońca.

Wydarzenia merytoryczne, poświęcone zagadnieniom fotowoltaiki, zostaną wsparte interesującą ofertą firm z branży PV. Na targach będą obecni producenci i dystrybutorzy paneli fotowoltaicznych, inwerterów, systemów mocowania, zabezpieczeń, komponentów elektronicznych, optoelektronicznych, narzędzi i aparatury pomiarowej.

Targi RE-energy EXPO to platforma spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii. Wyróżniają się rozbudowaną częścią merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Trzy dni targowe to jednocześnie trzy dni wypełnione międzynarodowymi konferencjami i forami branżowymi, podczas których omawiane będą tematy istotne dla rynku OZE. Tegoroczne wydarzenia towarzyszące będą dotyczyć najpopularniejszych tematów, wśród których – oprócz fotowoltaiki – znajdą się biogaz, samochody elektryczne, magazynowanie energii, efektywność energetyczna i budynki energooszczędne.

Ponadto tradycyjnie targi umożliwią rozszerzenie sieci cennych kontaktów biznesowych w Strefie Networkingu  Biznesowego.

Szczegółowe informacje dostępne są na www.reenergyexpo.pl.
 


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...