SIG chce wydać na PV w Polsce ponad 200 mln euro

SIG chce wydać na PV w Polsce ponad 200 mln euro
Fot. Maryland gov, flickr cc
REKLAMA

Litewska firma Sun Investment Group zrealizowała już w naszym kraju swoją pierwszą farmę fotowoltaiczną. W planach Litwinów jest zrealizowanie kolejnych już przejętych projektów, a na inwestycje w fotowoltaikę w Polsce chcą wydać ponad 200 mln euro.

„Puls Biznesu” podaje, że litewska spółka Sun Investment Group (SIG) przejęła 43 projekty farm fotowoltaicznych o jednostkowej mocy do 1 MW, które mają zostać zrealizowane w systemie aukcyjnym. Ich łączna moc wynosi 42,26 MW.

Fundusz, który ma na koncie inwestycje w OZE na ponad 70 MW na Litwie, w Hiszpanii i Niemczech, zbudował już w naszym kraju pierwszą farmę fotowoltaiczną, która powstała w Gralewie, a Litwini finalizują rozmowy na temat finansowania pakietu 11 projektów.

Litewska firma chwali się na swojej stronie internetowej doświadczeniem w pracy z potentatami dewelopmentu farm fotowoltaicznych – należącym do BP brytyjskim funduszem Lightsource czy amerykańskim SunEdison.

Zarządzający SIG Deividas Varabauskas informuje na łamach “Pulsu Biznesu”, że na razie sektor bankowy w naszym kraju podchodzi jeszcze ostrożnie do finansowania fotowoltaiki w systemie aukcyjnym i dlatego jego firma rozmawia z wieloma bankami.

Szef Sun Investment Group zapewnia, że nie zniechęcają go doświadczenia inwestorów, którzy uruchomili produkcję energii odnawialnej w polskim systemie zielonych certyfikatów.

Jak zauważa, system aukcyjny, w przeciwieństwie do wcześniejszego systemu wsparcia bazującego na certyfikatach, zapewnia państwowe gwarancje ceny za wyprodukowaną energię.

Litewski fundusz zapowiada zwiększanie portfela inwestycji fotowoltaicznych w naszym kraju nawet o 100 MW rocznie, a na inwestycje w PV w Polsce SIG chce wydać w ciągu dwóch lat ponad 200 mln euro.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Poszukujemy firm wykonawczych do budowy instalacji fotowoltaicznych

W związku z rozwojem projektu fotowoltaicznego Engie Zielona Energia Sp. z o.o. poszukuje firm wykon czytaj dalej...

Dotacja 85% na OZE+maszyny i urządzenia

Nowość na polskim rynku finansowym i OZE dla sektora MŚP i dużych firm Maszyny i urządzenia + OZE = czytaj dalej...

Fotowoltaika z dotacją 85% Warmia i Mazury

Czas na instalację fotowoltaiczną w Twojej firmie ! Dotacja na Warmii i Mazurach nawet 85% !!! Nie w czytaj dalej...

Lubuskie dotacje na OZE w 2018 roku

W związku z anulowaniem ogłoszonego konkursu dotacji na budowę instalacji OZE o mocy do 2 MWp w fo czytaj dalej...