ML System z patentem na solarne żaluzje

ML System z patentem na solarne żaluzje
Fot. ML System
REKLAMA

Urząd Patentowy RP udzielił ML System patentu na wynalazek „System osłon przeciwsłonecznych z żaluzjami stałymi i ruchomymi”. Spółka będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV) ma na swoim koncie już cztery przyznane patenty, a 12 wniosków czeka aktualnie na rozpatrzenie.

Dotychczas system osłon przeciwsłonecznych z żaluzjami stałymi i ruchomymi od ML System znalazł zastosowanie w fasadach budynków Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, DPG w Budomierzu, WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, SPZOP w Głubczycach oraz jako zadaszenie miejsc parkingowych Podkarpackiego Parku Technologicznego w Jasionce i gimnazjum w Rokietnicy.

W ramach obecnie realizowanego przez spółkę kontraktu na terenie Rzeszowa pod nazwą „Dostawa modułów fotowoltaicznych wraz z wykonaniem instalacji fotowoltaicznych wykorzystujących odnawialne źródła energii dla 53 budynków” również przewidziany jest montaż instalacji fotowoltaicznych w postaci żaluzji.

Bardzo ważnym aspektem naszej działalności jest własność intelektualna. Dlatego zabiegamy o to, żeby nasze osiągnięcia technologiczne i produkty podlegały ochronie autorskiej. Obecnie mamy przyznane 4 patenty oraz dokonaliśmy 12 kolejnych zgłoszeń patentowych. Uważamy, że powstały na bazie naszej unikatowej technologii system osłon przeciwsłonecznych z żaluzjami stałymi i ruchomymi, który już z sukcesami sprzedajemy, idealnie wpisuje się w potrzeby rynkowe. Widzimy duży potencjał do dalszego dynamicznego wzrostu, poprzez tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

ML System obecnie szykuje się do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych. W IPO przeprowadzonym na przełomie maja i czerwca spółka pozyskała od inwestorów 34,6 mln zł, a zebrane środki spółka zamierza przeznaczyć na realizację projektów poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii, w tym przede wszystkim na rozpoczęcie masowej produkcji rewolucyjnych transparentnych szyb fotowoltaicznych w oparciu o technologię kropek kwantowych, a także na ekspansję zagraniczną.

Według firmy najbardziej perspektywiczne są rynki Europy Zachodniej oraz Skandynawia. ML System zamierza również rozpocząć sprzedaż w Australii, gdzie pozyskała już partnera.

W 2017 r. ML System wypracował 54,3 mln przychodów ze sprzedaży, 13,8 mln zł EBITDA oraz 6,1 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 57 proc., 79 proc., 184 proc. Portfel zamówień na 2018 r. ma wartość 113,3 mln zł.

ML System to spółka technologiczna oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych.

Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem "Global Building-Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021" firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...