ML System z patentem na solarne żaluzje

ML System z patentem na solarne żaluzje
Fot. ML System
REKLAMA

Urząd Patentowy RP udzielił ML System patentu na wynalazek „System osłon przeciwsłonecznych z żaluzjami stałymi i ruchomymi”. Spółka będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV) ma na swoim koncie już cztery przyznane patenty, a 12 wniosków czeka aktualnie na rozpatrzenie.

Dotychczas system osłon przeciwsłonecznych z żaluzjami stałymi i ruchomymi od ML System znalazł zastosowanie w fasadach budynków Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, DPG w Budomierzu, WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, SPZOP w Głubczycach oraz jako zadaszenie miejsc parkingowych Podkarpackiego Parku Technologicznego w Jasionce i gimnazjum w Rokietnicy.

W ramach obecnie realizowanego przez spółkę kontraktu na terenie Rzeszowa pod nazwą „Dostawa modułów fotowoltaicznych wraz z wykonaniem instalacji fotowoltaicznych wykorzystujących odnawialne źródła energii dla 53 budynków” również przewidziany jest montaż instalacji fotowoltaicznych w postaci żaluzji.

Bardzo ważnym aspektem naszej działalności jest własność intelektualna. Dlatego zabiegamy o to, żeby nasze osiągnięcia technologiczne i produkty podlegały ochronie autorskiej. Obecnie mamy przyznane 4 patenty oraz dokonaliśmy 12 kolejnych zgłoszeń patentowych. Uważamy, że powstały na bazie naszej unikatowej technologii system osłon przeciwsłonecznych z żaluzjami stałymi i ruchomymi, który już z sukcesami sprzedajemy, idealnie wpisuje się w potrzeby rynkowe. Widzimy duży potencjał do dalszego dynamicznego wzrostu, poprzez tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

ML System obecnie szykuje się do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych. W IPO przeprowadzonym na przełomie maja i czerwca spółka pozyskała od inwestorów 34,6 mln zł, a zebrane środki spółka zamierza przeznaczyć na realizację projektów poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii, w tym przede wszystkim na rozpoczęcie masowej produkcji rewolucyjnych transparentnych szyb fotowoltaicznych w oparciu o technologię kropek kwantowych, a także na ekspansję zagraniczną.

Według firmy najbardziej perspektywiczne są rynki Europy Zachodniej oraz Skandynawia. ML System zamierza również rozpocząć sprzedaż w Australii, gdzie pozyskała już partnera.

W 2017 r. ML System wypracował 54,3 mln przychodów ze sprzedaży, 13,8 mln zł EBITDA oraz 6,1 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 57 proc., 79 proc., 184 proc. Portfel zamówień na 2018 r. ma wartość 113,3 mln zł.

ML System to spółka technologiczna oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych.

Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem "Global Building-Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021" firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW. Można stawiać turbiny nowe, lub używane. Krótkie pr czytaj dalej...

szukamy ekipy montaż instalacji PV pod Koninem

Szukamy doświadczonej ekipy do montażu mikro instalacji fotowoltaiki na terenie Konina między Poznan czytaj dalej...

szukamy podwykonawców instalacji fotowoltaliki

Szukamy doświadczonych samodzielnych ekip, podwykonawców instalacji PV najlepiej z okolic Łodzi, War czytaj dalej...

Poszukiwani dyrektorzy placówek bankowych do projektów OZE.

Katana Konsulting zaprasza do współpracy przy finansowaniu pomostowym projektów OZE dla naszych Klie czytaj dalej...