Brytyjski fundusz zwiększa finansowanie farm PV w Polsce

Brytyjski fundusz zwiększa finansowanie farm PV w Polsce
Farma fotowoltaiczna ReneSoli w gminie Dobryszyce. Fot. ReneSola
REKLAMA

Chiński deweloper farm fotowoltaicznych ReneSola, realizujący w naszym kraju projekty PV w ramach systemu aukcyjnego, pozyskał kolejne pożyczki na sfinalizowanie tych inwestycji od brytyjskiego funduszu infrastrukturalnego Sequoia. ReneSola sygnalizuje zainteresowanie kolejnymi inwestycjami na polskim rynku fotowoltaicznym.

Pod koniec ubiegłego roku notowany na londyńskiej giełdzie fundusz Sequoia Economic Infrastructure Income Fund przyznał ReneSoli pożyczki w wysokości 17,3 mln dolarów w celu sfinansowania budowy powstających w Polsce farm fotowoltaicznych.

Teraz Sequoia zwiększa linie kredytowe dotyczące polskich farm fotowoltaicznych chińskiego dewelopera do 41,6 mln dolarów.

Zabezpieczenie dodatkowego finansowania zwiększa nasze zaufanie do potencjału dewelopmentu projektów fotowoltaicznych w Polsce. Co więcej, pokazuje to, że rynki kapitałowe wierzą w naszą zdolność do skutecznej realizacji projektów w tym regionie. Zabezpieczenie finansowania to znaczący krok w kierunku dalszego rozwoju energetyki słonecznej w Polsce i chcemy tam zwiększać nasze możliwości – komentuje Xianshou Li, CEO chińskiej firmy.

W naszym kraju ReneSola rozwija projekty na łączną moc 55 MW, każdy o mocy jednostkowej do 1 MW, z czego farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 14 MW mają być w trakcie budowy, a ich uruchomienie przewidziano na obecny kwartał. Pozostałe farmy fotowoltaiczne w naszym kraju mają powstać do końca tego roku.

W pierwszej aukcji przeprowadzonej przez Urząd Regulacji Energetyki w grudniu 2016 roku ReneSola zyskała prawo do sprzedaży energii po najwyższej cenie z ofert, które wówczas zakwalifikowano do wsparcia. Cena zaoferowana przez Chińczyków wyniosła 408,8 zł/MWh. Natomiast w drugiej aukcji z czerwca 2017 roku ReneSola miała zgłosić ceny w przedziale 385-392 zł/MWh.

Obecnie portfel rozwijanych na całym świecie projektów ReneSoli sięga 1,1 GW, z czego 546,5 MW ma znajdować się na finalnym etapie realizacji.

W całym 2017 r. ReneSola zwiększyła przychody do 103 mln dolarów wobec 80,5 mln dolarów wypracowanych w roku 2016.

W ubiegłorocznych przychodach 64,8 mln dolarów wypracowano w biznesie dewelopmentu projektów, dział EPC dołożył 25,9 mln dolarów, a na sprzedaży energii Chińczycy zarobili 12,3 mln dolarów.

EBITDA chińskiej grupy wzrosła o niemal 150 proc. rok do roku do poziomu 11,6 mln dolarów przy marży za 2017 r. na poziomie 13 proc. wobec marży 9 proc. osiągniętej w roku 2016.

Prognoza ReneSoli na 2018 rok mówi o przychodach rzędu 130-140 mln dolarów przy marży rzędu 20-25 proc.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...